reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy zbędne i niezbędne - doświadczenia mam

Newfie

Narazie mama Nat...
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2006
Postów
393
Właśnie na wątku z wózkami Balb natchnęła mnie pomysłem... Jest wśród lipcówek sporo dziewczyn, mających już dziecko/dzieci. Tym samym mają już większość rzeczy "przetrenowanych" w praktyce - warto, żeby podzieliły się z pozostałymi swoimi doświadczeniami, co warto kupić, a co okazało się kompletną pomyłką... I może to dotyczyć rzeczy codziennego użytku, jak pieluchy jednorazowe czy butelki, ale też "wynalazki" typu elektroniczna niania, laktator i mnóstwo innych... Wszystkim będzie z takimi podpowiedziami łatwiej :tak:
 
reklama
tak, uwazam, ze bardzo przydatny watek!
- jesli chodzi o ubranka nieuzyteczne u Nas okazaly sie koszulki, kaftaniki i spiochy (pierwsze 2 wiecznie sie podciagaly, rolowaly), za to za najlepsze i najpraktyczniejsze uwazam body i pajace!
- jesli chodzi o wozek to teraz wzielabym taki ktory ma spacerowke przekladana, przodem lub tylem do kierunku jazdy i pokrowiec na nozki
-elektroniczna niania, lezaczek, hustawka elektr. i kojec- super wynalazki ulatwiajace zycie
jak mi cos przyjdzie do glowy to bede uzupelniac...
 
Hihi, wątek istnieje 5 minut, a ja już jestem mądrzejsza :-) Moja córka ma już tyle lat, że praktycznie przygodę z maluszkiem zacznę od początku :)
 
Super wątek - zwłaszcza jak chodzi o te drobiazgi, o których nie ma się zielonego pojęcia przy pierwszym dziecku. Bo wózek, łóżeczko wiadomo ale cała reszta....

Czytam teraz jakieś książki ale większość to wydawnictwa amerykańskie i dziwne rzecy piszą (szczególnie jak chodzi o profesjonalną opiekę szpitalną :))) ).

Moja kuzynka, która posiada roczną córeczkę mówiła, że bardzo jej się przydały:
- poduszka w kształcie rogala do karmienia piersią,
- delikatnie świecąca lampka nad łóżeczkiem (mocnowana na ścianie), gdy zaglądała do małej żeby jej nie rozbudzić,
- a później przynajmniej 3-4 butelki jak już nie miała siły myć po każdym użyciu (szczególnie w nocy)

Jak chodzi o ubranka to mówiła, że najlepsze są takie śpioszki lub body zapinane od dołu na zatrzaski, bo łatwo przewinąć maluszka :)
 
Zgadzam się z Perlą jeśli chodzi o koszulki i kaftaniki,ja zdecydowanie wolę body i śpioszki no i pajacyki też :-)
A jeśli chodzi o nianię elekt. to nie miałam,mała spała z nami w pokoju,ale leżaczek to super sprawa :-D Jeśli któraś z Was zdecyduje się na zakup laktatora to ja polecam Avent i butelki też tej samej firmy :tak:
 
Isabel, napisz coś więcej o tym laktatorze, bo ja nigdy nie używałam - masz na myśli jakiś elektryczny czy ręczny i kiedy go używałaś (jak często albo na jakim etapie)
 
Ten wątek too super pomysł i wsparcie dla na matek "pierwiastek" :-)
O body i szpioszkach na zatrzaski juz wcześniej słyszałam, że bardzo praktyczne i mama i maluszek się nie męczy :-)
Na poduchę w kształcie rogala już czekam, ale taką w wersji dużej, nazywają to chyba kojec...
 
Jestem dziś "pomysłowy Dobromir" i wymyśliłam, że przydałby się jeszcze wątek dotyczący kompletowania wyprawki na początek. Ile czego będzie potrzebne - ja na przykład nie mam zielonego pojęcia ile kupić na początek ciuszków... To tez oczywiście prośba do doświadczonych mam, chciałabym, żeby powstało coś w formie "listy zakupów przed porodem" :-)
 
reklama
Do góry