reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RZS w ciąży i po porodzie

Cześć, ja jestem diagnozowana pod kątem RZS. Bolą mnie palce, puchną, bolą nadgarstki i łokcie. Objawy zaczęły się 2 miesiące po porodzie. W rodzinie nie mam nikogo z RZS, nigdy nie paliłam. Podziwiam Wasze pozytywne podejście do życia. Ja jestem załamana. Na razie dostałam Metypred 4mg na 2 tygodnie, bo nie mam wyników badań. Strasznie boję się brania sterydów i ich efektów ubocznych.
 
reklama
Hej. Mi sie reuma teraz uaktywnila po porodzoe...natomiast biore sterydy 5mg kortyzolu przed ciaza przybralam 5 kg ale bardziej bylam opychnieta...teraz po ciazy zeszlo ze mnie wszystko i boje sie przytyć zas ale nic nie poradze jakciężko mi córkę podnieść z lozka w nocy...wiec napewno bede sie ratować czym mogę.
 
Część kobietki u mnie zaczęło się od bólów palców z tym ze chodziłam do reumatologa zleciła badania RF wyszło 20< a anty ccp ,7 z groszami i tak minęło mi 7 lat i leków nie mam bo babka powiedziała ze to nie RZS i objawy czasem się nasilają czasem zanikają na parę miesiecy np teraz ponad rok. Zachorowałam przed ciąża a po miesiącu bólu palców okazało się ze w ciąży właśnie jestem wiec objawy przeszły wróciły jak córka miała 1.5 roku. Teraz mam objawy takie jak ; bóle palców w obu dłoniach ,( może odrobinę mi kciuk spuchł bo boli 2 tyg już ) i troszkę inne palce. Czuje jakby opór przy zginaniu palców trwający cały dzień ( jakby mi tej mazi brakowało) Oprócz tego czasem bolą mnie mięśnie raz ten raz inny ( takie skokowe ) objawy trwają 3-4 tyg i przechodzą.Odstępy są kilku miesięczne. Ale poziom ten sam. Może z 3 razy bolały mnie oczy w ciągu tych 7 lat. Robiłam tez badania na bolerioze ale negatywny wynik. Nie wiem juz co myslicie? Lekarze różnych specjalizacji mówią ze wyniki ok i to nie to.Chętnie z kimś po piszę mój e-mail kewlys@op.pl
 
Do góry