reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sab simplex - kiedy odstawić?

SylVWia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2017
Postów
47
Pytanie do tych którzy stosowali te kropelki na kolki. Kiedy i jak je odstawiliście? Zmniejszaliście dawki czy od razu całkiem? Dawkuję po 15 kropelek przed większością karmień ale nie przed każdym (wyjdzie może ok 4-6razy dziennie). Mały za tydzień skończy 3 miesiące.
 
reklama
Witaj. Ja stosowałam lefax i espumisan. One są na tym samym składniuku. Zmniejszałam stopniowo, co drugie karmienie, co trzecie itd. Przez kilka dni podawałam tylko na noc (wtedy najgorsze wzdęcia miała mała). I odstawiłam i nie widziałam różnicy :)
Mamy skonczone 3 miesiące. Powodzenia!
 
2,5 mc. JAk widziałam, że są wzdęcia to wtedy dawałam więcej. JAk nie było to zmniejszałam. Musisz obserwować dziecko, bo każde moze inaczej reagowac :)
 
No to zaczniemy odstawiać. Na początku podawałam przed każdym karmieniem, teraz rzadziej ale dawka ta sama. Do tego daję też espumisan ale po 5-7 kropelek. Spróbuję zmniejszyć do odpowiednio 10 i 3 obu, później 5 i 0 - mam nadzieję że będzie dobrze, jak myślisz?
 
ja nie zmniejszałam ilosci, tylko czestotliwość. dawałam potem doraźnie przy większych wzdęciach. Jak masz jakies pytania to pisz. my przechodzilismy chyba wszystkie problemy brzuszkowe haha. teraz odkryłam, ze to co zjem jednak ma znaczenie. po słodyczach ją zatwardziłam. jabłka pomagały się załatwic. bo nabiale ma skaze itd
 
Wydaje mi się że nie ma problemów z wzdęciami i kolkami ale trudno powiedzieć czy to zasługa kropelek czy po prostu ma to już za sobą. Dzisiaj dostał na razie raz rano krople. Spróbuję dać mu dopiero na wieczór jeśli w ciągu dnia nic nie zauważę niepokojącego z brzuszkiem. Może faktycznie dawkę zostawię na razie taką samą.
 
reklama
Póki co daję tylko na noc i jak na razie jest ok poza tym że koopka zrobiła się zielonkawa... zastanawiam się czy to ma jakiś związek...
 
reklama
Do góry