reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sab simplex

monludki

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Październik 2009
Postów
27
Drogie Mamy..
Tydzień temu urodził się mój Synuś Mikołajek..
Jest szalenie uroczy i wydaje mi się najpiękniejszy na świecie - jak każdej Mamie;)
Niestety od 3 dni ma kolki. okropne. krzyczy przeraźliwie po 12-16 godzin a później jest tak wykończony, że zasypia nic nie jedząc praktycznie:(
Znajoma podpowiedziała mi, że w Niemczech dostępne są świetne kropelki - sab simplex..
Czy któraś z Was mogłaby pomóc mojemu Mikusiowi i zdobyć dla nas te kropelki?
 
reklama
Drogie Mamy..
Tydzień temu urodził się mój Synuś Mikołajek..
Jest szalenie uroczy i wydaje mi się najpiękniejszy na świecie - jak każdej Mamie;)
Niestety od 3 dni ma kolki. okropne. krzyczy przeraźliwie po 12-16 godzin a później jest tak wykończony, że zasypia nic nie jedząc praktycznie:(
Znajoma podpowiedziała mi, że w Niemczech dostępne są świetne kropelki - sab simplex..
Czy któraś z Was mogłaby pomóc mojemu Mikusiowi i zdobyć dla nas te kropelki?

one kosztują tutaj koło 8-9 euro.. ale w polsce jest też świetny środek (ja używałam przy mega kolkach u mojego syna) i nazywa się Espumisan kropelki... daje sie g bodajze do buzki przed kazdym karmieniem kolo 10 kropelek...
a tak najwazniejsze jest odbijanie po kazdorazowym jedzeniu.. dieta i to scisla.. jesli karmisz cyckiem.. i odciaganie w pierwszej kolejnosci nadmiaru pokarmu a potem przystawianie malego... jesli karmisz sztucznym, to najprawdopodobniej kolki moga byc, bo maly nie toleruje tego mleka..
 
Mkusia karmię cyckiem i modyfdikowanym. espumisan nie działa:( próbowałam już wszystkiego. dziś zmieniłam Mu mleko na Hipoalergiczne. Może to coś da..
 
espumisam podobnie jak i sab simplex potrzebuje czasu na dzialanie.. zazwyczaj jego efekty widac dopiero po okolo tygodniu regularnego stosowania..... a jesli espumisan w tej dawce nie dziala to mu zwieksz.... a jak to nie zadziala to neistety musisz zaostrzyc ostro diete (ja jadlam ziemniaczki, buraczki i marchewka a do picia woda mineralna tylko przez 6 miesiecy) z gotowanych warzyw...
a mleko modyfikowane najlepiej zawsze skonsultowac z pediatra.. nic na wlasna reke...
 
Drogie Mamy..
Tydzień temu urodził się mój Synuś Mikołajek..
Jest szalenie uroczy i wydaje mi się najpiękniejszy na świecie - jak każdej Mamie;)
Niestety od 3 dni ma kolki. okropne. krzyczy przeraźliwie po 12-16 godzin a później jest tak wykończony, że zasypia nic nie jedząc praktycznie:(
Znajoma podpowiedziała mi, że w Niemczech dostępne są świetne kropelki - sab simplex..
Czy któraś z Was mogłaby pomóc mojemu Mikusiowi i zdobyć dla nas te kropelki?


kropelki to nie wszystko, ale rzeczywiscie są dobre mojemu synkowi tylko one pomagały, tez miał mega kolki az przez 3 miesiące, ale okazało sie ze to alergia na białko mleka krowiego wiec proponuje wyeliminowac - jezeli karmisz piersia ze swojej diety produkty mleczne albo przejsc np na bebilon pepti. proponuje sprawdzic na polskim allegro kolezanka kupowała :)

albo tu
http://oferia.pl/usluga/item122793-sab-simplex-pfizer

kurcze nie za bardzo wiem czy mozna wklejac linki
 
Ostatnia edycja:
Witam,

Sab simplex zaczęłam stosować jak mój synek miał tydzień. Kolkę miał od 17 do 20. Kropelki poleciła mi położna środowiskowa. Jak dla mnie są rewelacyjne. Zresztą wystarczy poczytać opinie na forum. Stosowałam je przez 1,5 miesiąca. Kolki ustały po tygodniu lecz profilaktycznie podawałam je dłużej bo bałam się że znów maleństwo będzie cierpiało. Dodatkowo smarowalam mu brzuszek maścią Wind-Salbe, którą stosuję do tej pory jak mały ma boleści brzuszka. Zostały mi dwa opakowania tych kropelek, nie otwierane. Zapłaciłam za nie 35 zł. Jeśli ktoś potrzebuje to mogę odsprzedać. Mój brat często wyjeżdża do Niemiec więc nie ma problemu z zakupem. Kontakt do mnie cieslakj@op.pl
 
Wiecie na czym polega fenomen Sab Simplex? .........Że jak dasz to dziecku to dostanie takiej kolki że jak przestaniesz dawać to poczujesz sie lepiej. Espumisan również podobnie działa. Pieniądze w błoto. Dopiero jak zaczęliśmy nosić dzieco w chuście - gdzie ma ogrzewany i masowany samoistnie brzuszek przez kilka godzin dziennie wszystkie dolegliwości przeszły.
 
reklama
Wiecie na czym polega fenomen Sab Simplex? .........Że jak dasz to dziecku to dostanie takiej kolki że jak przestaniesz dawać to poczujesz sie lepiej. Espumisan również podobnie działa. Pieniądze w błoto. Dopiero jak zaczęliśmy nosić dzieco w chuście - gdzie ma ogrzewany i masowany samoistnie brzuszek przez kilka godzin dziennie wszystkie dolegliwości przeszły.
Nie prawda.... sama brałam espumisan gdy bolał mnie brzuch w ciąży (wzdęcia) i pomagalo dopiero wtedy mogłam iść spać spokojnie. Sab Simplex uzywalismy dość regularnie dziecko było spokojne nie cierpiało na bóle brzuszka powinno się dawać około 10 kropli przed każdym karmieniem- nie uzależnia.
 
Do góry