reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sab simplex ?

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Co sądzicie o Sab Simplex (oryginalnych z Niemiec)kroplach na kolki/wzdęcia ? Jedni piszą o jego cudownym działaniu, zaś inni przeklinają dzień, w ktorym je kupili. Jaka jest Wasza opinia na ich temat ?
 
reklama
U nas nie było żadnej różnicy z polskimi kropelkami. Wszystko ma swój czas choc wiadomo mama ratuje jak umie
 
Ja u niemowlaka stosowałam espumisan a teraz u dwulatka właśnie simplex różnicy nie zauważyłam
 
Ja przy pierwszej córce miałam sab simplex, infacol, bobotic wszystko to samo nic nie działało. Mialam jeszcze inne specyfiki ale u nas potrzebny był czas. Potem ani przy synku nie kupowałam, ani teraz przy coreczce
 
Ja stosowalam sab simplex 15 kropli do każdej butli mleka. U nas kroplr bardzo pomogły. Infacol i bobotic nie pomagały.
 
Ja przy pierwszej córce miałam sab simplex, infacol, bobotic wszystko to samo nic nie działało. Mialam jeszcze inne specyfiki ale u nas potrzebny był czas. Potem ani przy synku nie kupowałam, ani teraz przy coreczce
U mnie podobnie choć espumisan, debridat, mieszanka ziół (później) i wiele innych tylko czas nas uratował :) córka miała 3 miesiące, syn 10 miesięcy bólu (wcześniak).
 
A jakie dawkowanie? Bo espumisanu podaje 5 razy po 10 kropli.
A tutaj przy sab simplex dawka15 kropli wydaje mi sie za duza
 
reklama
My stosowalismy rozne. Najlepszy byl sabus. Dawke dostosowujesz do potrzeb ale tez do reakcji dziecka. 15 kropli to maks. Mozna sprobowac dac mniej. My zaczynalismy od osmiu i sukcesywnie w zaleznosci od potrzeby zwiekszalismy lub zmniejszalismy. By dzialalo wazne jest by rzeczywiscie podawac regularnie czyli z kazdym posilkiem, a nie tylko za pamieci. Takze noca trzeba o nich pamietac. Moja siostra 10 lat temu z niemiec sprowadzala, bo jej syn tez tylko na nie reagowal. Nie ma tak, ze dziala na wszystkich. Yrzeba po prostu sprawdzic. Ja mam alergika atopika, moja siorka tez miala. Moze nie likwiduje zupelnie problemu, ale zmniejszal dolegliwosci i dawal dziecku, a co za tym idzie mamie spac
 
Do góry