reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sączące się wody płodowe 30 tyg .

Dziewczyny ja już po malutka 1500 g 43 cm dostała 7 pkt , oddycha sama będzie musiała zostać jaki czas na oddziale ale jestem dobrej myśli ze będzie wszystko dobrze ❤️❤️Dziękuje wam za słowa wsparcia i otuchę
gratulacje, ale malutki skrzacik ☺️ dużo zdrówka dla córeczki 😘 będzie dobrze, zobaczysz
 
reklama
Dziewczyny ja już po malutka 1500 g 43 cm dostała 7 pkt , oddycha sama będzie musiała zostać jaki czas na oddziale ale jestem dobrej myśli ze będzie wszystko dobrze ❤️❤️Dziękuje wam za słowa wsparcia i otuchę
Gratulacje! Duzo zdrowka dla Ciebie i malenstwa 🥰
Pozwole sobie oznaczyc @Daga1995 - jak dobrze pamietam to tez przedwczesnie urodzila malucha.
 
Tak, ja urodziłam w 32 tygodniu. Poród z zaskoczenia. 19.01 urodziłam a mały dalej jest w szpitalu i wyjdzie prawdopodnie dopiero po 10-tym lutego. Spokojnie, dziecko na pewno jest pod dobra opieka, bardzo dużo punktów dostała, więc nic tylko się cieszyć z tego. Pewnie będzie jakiś czas w inkubatorze I będzie dogrzewana ale to wszystko dla jej dobra, bardzo dobrze takie dzieciątko kangurowac o ile będziesz miała siłę wygodnie usiąść, nam akurat pozwolili nosić i kangurowac kiedy mały był w inkubatorze, także warto zapytać 😊 mała na pewno będzie mieć wszystkie najważniejsze badania wykonane w szpitalu, pamiętaj że o wszystko możesz pytać lekarzy czy nawet panie położne na oddziale na którym jest dziecko, nawet o pierdoly. Na pewno będzie musiała dobić 2kg żeby mogła być zaszczepiona ( o ile oczywiście będziesz chciała dziecko zaszczepić) gdybyś chciała o coś zapytać czy będziesz potrzebować jakiekolwiek wsparcia to zawsze możesz napisać do mnie na priv 😊 Gratulacje i życzę dużo zdrowia dla Ciebie i dziecka ❤️
 
Tak, ja urodziłam w 32 tygodniu. Poród z zaskoczenia. 19.01 urodziłam a mały dalej jest w szpitalu i wyjdzie prawdopodnie dopiero po 10-tym lutego. Spokojnie, dziecko na pewno jest pod dobra opieka, bardzo dużo punktów dostała, więc nic tylko się cieszyć z tego. Pewnie będzie jakiś czas w inkubatorze I będzie dogrzewana ale to wszystko dla jej dobra, bardzo dobrze takie dzieciątko kangurowac o ile będziesz miała siłę wygodnie usiąść, nam akurat pozwolili nosić i kangurowac kiedy mały był w inkubatorze, także warto zapytać 😊 mała na pewno będzie mieć wszystkie najważniejsze badania wykonane w szpitalu, pamiętaj że o wszystko możesz pytać lekarzy czy nawet panie położne na oddziale na którym jest dziecko, nawet o pierdoly. Na pewno będzie musiała dobić 2kg żeby mogła być zaszczepiona ( o ile oczywiście będziesz chciała dziecko zaszczepić) gdybyś chciała o coś zapytać czy będziesz potrzebować jakiekolwiek wsparcia to zawsze możesz napisać do mnie na priv 😊 Gratulacje i życzę dużo zdrowia dla Ciebie i dziecka ❤️
Dziękuje pozwolę sobie napisać priv dobrze ❤️❤️
 
Dziewczyny ja już po malutka 1500 g 43 cm dostała 7 pkt , oddycha sama będzie musiała zostać jaki czas na oddziale ale jestem dobrej myśli ze będzie wszystko dobrze ❤️❤️Dziękuje wam za słowa wsparcia i otuchę
Gratuluję córeczki 😍🥰. Wagę ma cudna. Waga w dużej mierze daje dziecku duże szanse. Super, że sama oddycha. Najczęściej trzymają malucha do przewidywanego dnia porodu i jak jest ok, to wypisują do domu. Wszystko ci pokażą, jak przewijać, jak podnosić, jak układać itp. Mnie wszystkiego na oddziale uczyli. Jak wrócicie do domu będziesz pod opieką specjalistów. Załatw sobie ustawę za życiem, wczesne wspomaganie rozwoju.
 
Dziewczyny ja już po malutka 1500 g 43 cm dostała 7 pkt , oddycha sama będzie musiała zostać jaki czas na oddziale ale jestem dobrej myśli ze będzie wszystko dobrze ❤️❤️Dziękuje wam za słowa wsparcia i otuchę
bardzo się cieszę już będzie tylko lepiej ❤️❤️❤️❤️❤️
 
Gratuluję córeczki 😍🥰. Wagę ma cudna. Waga w dużej mierze daje dziecku duże szanse. Super, że sama oddycha. Najczęściej trzymają malucha do przewidywanego dnia porodu i jak jest ok, to wypisują do domu. Wszystko ci pokażą, jak przewijać, jak podnosić, jak układać itp. Mnie wszystkiego na oddziale uczyli. Jak wrócicie do domu będziesz pod opieką specjalistów. Załatw sobie ustawę za życiem, wczesne wspomaganie rozwoju.
A jak to załatwić c
 
A jak to załatwić c
Sprawdź jaki urząd u ciebie się tym zajmuje. U mnie był urząd miasta. Tam składałam dokumenty z ustawy za życiem. Potem u lekarza dokument. Wwr to trzeba złożyć wniosek i dołączyć dokumenty potrzebne. Wypis ze szpitala, opinia neonatologa, neurologa. Dokumenty składasz w odpowiedniej poradni psychologiczno pedagogicznej. Sprawdź gdzie u ciebie, bo obowiązuje rejonizacja w otrzymywaniu decyzji, ale nie ma znaczenia, gdzie ja realizujesz. Oczywiście mówię o NFZ.
 
reklama
A jak to załatwić c
Ustawa za życiem działa, jeżeli byłaś u ginekologa na wizycie przed 10 tygodniem.
W szpitalu powinnaś dostać zaświadczenie, do tego zaświadczenie od lekarza (koniecznie na wzorze z neta). Ja składałam wniosek online do urzędu miasta.
Nie potrzebowałam żadnych dodatkowych opinii, tylko te dwa papierki, ale ja składałam tylko wniosek o jednorazową zapomogę.
 
Do góry