reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sadzanie dziecka w wozku

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
witam,mam pytanko.moj maluszek konczy za 2 tyg 7 miesiecy.jak posadze go z podparciem to posiedzi troszke a potem poleci do przodu.juz od jakis 2 miesiecy jezdzi w spacerowce poniewaz gondola byla juz za mala dla niego.w wozku klade go calkiem na plasko. moje pytanie brzmi czy moge mu dzwignac juz siedzenie w spacerowce??moze nie calkiem do prostego siadu ale prawie??nie zaszkodzi to jego kregoslupowi??i czy sa jakies sposoby zeby pomoc maluszkowi z tym aby juz zaczal normalnie siadac???dziekuje za wszelkie porady:-)pozdrawiamy
 
reklama
Witam, ze względu na rozwój kręgosłupa i jego brak dojrzałości do obciążeń osiowych nie jest wskazane sadzania dziecka z podparciem na poduszkach. Można podnieść oparcie spacerówki do pozycji półleżącej. Dzieci siadają zwykle około 9 miesiaca życia. Siódmy miesiąc to czas doskonalenia obrotów z pleców na brzuch i odwrotnie, w osmym pojawia się foczenie(pełzanie), a w dziewiątym zarejestrowane jest siadanie, czworakowanie i wstawanie. Z moich obserwacji wynika, że wiele dzieci siada samodzielnie z klęku podpartego. Proszę uzbroić się w cierpliwość i niech młody człowiek trenuje obroty i pełzanie, będzie wtedy przygotowany do siedzenia. Pozdrawiam
 
te obroty to maly juz opanowal do perfekcji:-Dteraz juz skonczyl 8 miesiecy i sadzam go z podparciem a on odrywa plecki i siedzi sam.co prawda nie caly czas bo zauwazylam ze jak sie zmeczy to sam sie opiera ale z dnia na dzien jest coraz lepiej.juz teraz chyba mu nie zaszkodze bo idzie mu 9 miesiac??:no:juz od kilku miesiecy slysze jak ktos mi mowi:a moje dziecko juz bylo sadzane jak mialo 5 miesiecy albo 6.dlatego przestraszylam sie ze to zle ze maluszek nie siedzi:-(
 
Do góry