reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sałatka - pomysły??

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 162
Mam ochotę zjeść na kolację sałatkę, ale wszystkie, co mi przychodzą do głowy już mi się przejadły.
Podrzucicie jakieś pomysły??
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki za pomysły!!

A co do wczoraj - to okazało się, że mam w lodówce łososia z terminem "do jutra" i kilka napoczętych serków almette... Więc skończyło się na kupieniu bagietki i wykonaniu kanapeczek: bagietka/serek/łosoś/sok z cytryny/pieprz. I miałam jeszcze wino do tego ;-)

Ale niektóre pomysły powyżej ciekawe i na pewno wypróbuję :)
Surowy kalafior plus pomidor
Kurczak, ryz, pomidor, jajko, por, opcjonalnie ogórek korniszon
Seler konserwowy, ser żółty, szynka, jajka, ogórek korniszon

Pewnie wszystkie znane 🤣
 
Seler naciowy, żółty ser, kukurydza, żółta papryka, mandarynki z puszki. Sos-lekki majonez z sokiem z mandarynek z dużą ilością świeżo zmielonego pieprzu. Może być z ryżem a dla mięsożernych z kurczakiem (np wędzonym) albo szynką.
 
I trochę inna caprese (ja mogłabym jeść codziennie) pachnące pomidory ze straganu z serem burrata i świeżą bazylią, oliwa, sok z cytryny, ulubione przyprawy, ja posypuję nerkowcami
 
To chyba zależy jakie składniki lubisz;)
Ja robię na zimno makaron, ogórek, pieczarki, kurczak, kukurydza, papryka, cebula i majonez.
Na ciepło duszone na patelni por, marchewka i papryką, do tego ciecierzycą ugotowaną bądź ze słoika, przecież pomidorowy i gotowe.
Lubię też gotowany brokuł, jajka na twardo, majonez i orzechy.
 
Szpinak lub rukola , pieczona z czosnkiem i rozmarynem dynia hokkaido, feta, orzechy włoskie, kasza pęczak lub ciecierzyca, sos z oliwy, miodu i soku z cytryny (opcjonalnie +ocet balsamiczny lub ostra musztarda)
 
reklama
reklama
Makaron z zupek chińskich, papryka, groszek, kukurydza, kurczak, ogórek konserwowy i można wymieszać z majonezem ale nie jest to konieczne. Te przyprawy z zupek chińskich dodajesz to tej sałatki i nic więcej niczym nie przyprawiasz.
 
Do góry