reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sałatki i inne lekkie przekąski:)

WŚCIEKŁE OGÓRKI DO PIWA
3 kg ogórków
sól( trochę do odwodnienia)
4 łyżeczki chili
1 główka czosnku
6 łyżek oleju
1 szklanka octu
0,5 kg cukru

Ogórki obrać i pokroić w plastry. Zasypać solą, wymieszać i odstawić na 6 godzin.Następnie odcedzić dodać chili i rozgnieciony czosnek. Wlać olej, wymieszać. Zagotować ocet, rozpuścić w nim cukier i gorącym zalać ułożone w słoikach ogórki. Nie trzeba gotować. Można jeść już na drugi dzień.
 
reklama
Nalewka z orzecha.

Pyszna jako likierek albo jako polewa do lodów. Robimy o tej porze roku, jak jeszcze skorupka nie jest twarda i żeby zdążyć na Boże Narodzenie

15szt orzecha włoskiego ze skórką
0,5kg cukru
0,5 spirytusu
1 szk. wody przegotowanej


Orzechy pokroić w ósemki , zasypać cukrem i odstawić na 2 m-ce ............. potem dolac wody i znów na 2 mce, po tym czasie odcedzić i do tego likierku dolać spirytus i postawic na około 1 mc.
 
papryke obrac ze skorki (wczesniej podgrzac w piekarniku zeby latwo schodzila. oryginalnie mozna tez zrobic na grilu- jest duzo smaczniejsza ale dluzej sie robi), pokroic w paski. zrobic zalewe: oliwa z oliwek, sol, wycisniety czosnek i drobno posiekana pietruszka. polaczyc, odstawic do lodowki na jeden dzien. polecam do mies, chociaz ja to jem z czym tylko sie da bo po prostu uwielbiam :)
 
Dziewczyny, nie gotujecie nic od roku :szok::-D
Justyna jak jeszcze jesteś zainteresowana ogórkami z musztardą to ja właśnie je zrobiłam, mogę przepis podrzucić :-D:-D:-D
 
reklama
Może to nie przekąska ale godne uwagi
Z tego przepisu ........
Razowe bułki z ziarnami - przyslijprzepis.pl
zrobiłam cos takiego................. jedna maleńka bułeczka poszła do święconki:tak:
Zamiast tamtych mąk dałam zwykłą tortową bo taką miałam
 

Załączniki

  • 2014 001.jpg
    2014 001.jpg
    37,8 KB · Wyświetleń: 126
Do góry