reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sałatki i inne lekkie przekąski:)

oszinki, czyli ryżowe ciasteczka :)

paczka kleiku ryżowego
1 margaryna
3 jajka
5 dag masła
20 dag cukru


z jajek trzeba oddzielić białka, żółtka utrzeć z cukrem, masłem i margaryną, a z białek ubić pianę i dodać na końcu
placuszki z ciasta robi się małe, bo bardzo rosną :)
po ułożeniu na blaszce robimy w środku wgłębienie i wkładamy tam orzeszek, rodzynkę, trochę marmolady - cokolwiek :)
piecze się aż będą ciemnozłote :)
baaardzo proste.
 
reklama
Jajka faszerowane pieczarkami

Składniki: 6 jajek, 15 dag pieczarek, 3 dag tłuszczu, sól, pieprz, pół pęczka natki pietruszki lub koperku, majonez, liście sałaty do dekoracji.

Przygotowanie: jajka gotujemy na twardo, studzimy, obieramy i przekrawamy
wzdłuż na pół. Łyżeczką wyjmujemy żółtka. Oczyszczone pieczarki drobniutko kroimy(najlepiej zetrzeć je na tarce o grubych oczkach), podsmażamy na tłuszczu i studzimy. Pieczarki i żółtka przepuszczamy przez maszynkę do mięsa z drobnym sitkiem. Dodajemy do smaku sól, pieprz, drobno posiekaną natkę pietruszki lub koper.Do masy dodajemy łyżkę majonezu i całość dokładnie mieszamy. Masą napełniamy puste białka, najlepiej łyżeczką lub za pomocą szprycy. Połówki nafaszerowanych jajek układamy na półmisku wyłożonym liśćmi sałaty, przybieramy
posiekaną natką pietruszki lub koprem. Smacznego!
 
cO śWIĘTA BĘDZIMY PRZYPOMINAC BY SIE NIE ZAGUBIŁ PRZEPIS.

Cała receptura podana jest na 2 kg kawałek mięsa ( w całości).

Oto przepis:

2 kg mięsa - ja użyłam schab

2 litry wody

1/3- 1/2 szklanki soli (według kawałka mięsa; jeśli kawałek jest płaski, jak w przypadku schabu, można dać mniej; jeśli jest to bryłka mięsa, np.
łopatka- można dać więcej)

1 łyżka cukru

1/2 płaskiej łyżeczki pieprzu czarnego

1/2 płaskiej łyżeczki pieprzu ziołowego

5 ząbków czosnku (dużych)

2 łyżki majonezu

Inne przyprawy: Liść laurowy, ziele angielskie, kolendra, lub inne według swojego uznania


WIECZOREM w dużym garnku wymieszać wodę ze wszystkimi przyprawami i majonezem. Majonez rozbić trzepaczką na małe kuleczki, natomiast

czosnek pokroc w kawałki. Całość zagotować i ostudzić.

Do całkowicie zimnej zalewy dodać kawał mięsa.

Doprowadzić do wrzenia i pogotować..... 5 minut. Przykryty pokrywką garnek z mięsem pozostawić na całą noc.

RANO znów doprowadzić do wrzenia i gotować mięso następne i ostatnie 5 minut.

Przykrywamy pokrywką garnek. Kiedy zalewa zupełnie wystygnie, wyjmujemy mięso i ...... gotowe.

Można w czasie " leżakowania " w zalewie mięso obracać, ale nie jest to konieczne, bo i tak wychodzi super!!!
 
O widzisz Agulka a ja kompletnie zapomniałam o tym pysznym mięchu:zawstydzona/y: i nakupiłam szynek i polędwic więc sobie teraz odpuszcze:sorry2:
 
ja też jeszcze nie mam nic a najgorsze to to że jutro jedziemy na a ja nie wiem co mam kupic......
 
reklama
Majonez bez jajek
150ml oleju
150ml śmietany kwaśnej 18%
1 łyżka musztardy
1łyżka soku z cytryny
1 łyżeczka vegety
cukie, sól, pieprz do smaku
Do shekera wlać olej, śmietane, musztarde i dodoać reszte składników. Trzymając sheker w pionie wstrząsnąć 3 razy energicznie i gotowe:-)
 
Do góry