reklama

Salon kosmetyczny a reklama na odzieży?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez ilia, 18 Grudzień 2015.

1. ilia

ilia Zaciekawiona BB

Jak sadzicie, czy to w ogóle ma sens, żeby reklamować salon kosmetyczny za pomoca odzieży reklamowej? plan jest taki, żeby na najbliższych targach ślubnych każdemu, kogo zainteresuje nasza oferta dawać w ramach gratisu koszulkę z reklamą zakładu. Co wy na to?

2. aga0411

aga0411 szczęśliwa mama

do mnie to nie przemawia, może prędzej jakiś długopis z nadrukiem? ja kiedyś coś z hurtowni kosmetycznej kupowałam, to w gratisue dostałam długopis z logo w kształcie.. strzykawki :D

3. reklama
  4. ema3

ema3 Zaciekawiona BB

A moim zdaniem lepsza koszulka niż długopis.
    Oczywiście nie powinna być jakaś zanadto nachalna, logo powinno być niewielkie i raczej nie na środku. Zamiast tego można dodać jakiś śmieszny napis, coś typu: 'Jestem najpiękniejsza' albo coś innego, ale w podobnym stylu.
    Taka odzież promocyjna pełni wiele funkcji, ale oczywiście jest przede wszystkim reklamą.
    Możesz ją zamówić w hurtowni http://www.openwear.pl
    Mają tam niedrogie ciuchy, przygotowują na nich też nadruki.

5. LauraLis

LauraLis Zaciekawiona BB

Prezent jak prezent, ale wydaje mi się że bardziej zachęcić można tańszym prezentem plus udzieleniem np 10 % rabatu.

6. janeane

janeane Początkująca w BB

Jak interesuję Cię zwiększenie ilości klientów to proponowałbym coś wojować w internecie. Wydaję mi się również, że dużo osób szuka kosmetyczki w internecie. Ja bym szedł w te stronę, tylko prócz strony będziesz potrzebować też kogoś do promocji tej strony w wyszukiwarce poczytaj sobie o tym tutaj Link do: SEO - Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych | AFTERWEB WROCŁAW. Warto się zainteresować tym tematem. Cześć :)

Ostatnia edycja: 18 Marzec 2016
  7. olinddaaa87

olinddaaa87 Początkująca w BB

Zawsze można rozreklamować się w różnych serwisach branżowych takich jak www.wizancjum.pl . Myślę, że klientki szukają takich firm w takich serwisach.

8. Magda58

Magda58 Aktywna w BB

Zamiast koszulki wolałabym dostać np. breloczek, zawieszkę z grawerowaniem 3D lub pendriv'e. Widziałam takie gdy szukałam statuetki na potrzeby firmy - www.grupaglasso.pl Podczas imprezy firmowej były one rozdawane najlepszym pracownikom. Fajny i oryginalny pomysł :)

9. kasandrja

kasandrja Zaciekawiona BB

I nie musisz się martwić wtedy, że nie wpasujesz się w czyjąś rozmiarówkę.

10. reklama
  11. anielkaaa

anielkaaa Początkująca w BB

W sumie to nie jest głupi pomysł :) Na twoim miejscu zainwestowałabym jeszcze w fartuchy kosmetyczne z logo firmy czy adresem salonu. Możesz takie zamówić w różnych kolorach i wzorach w sklepie Link do: Fartuchy Kosmetyczne | FirmoweCiuchy.pl To poprawia wizerunek salonu i samo przez się jest fajną reklamą. Zastanów się nad tym :)

12. andi_rt

andi_rt Początkująca w BB

hmm reklama za pomocą odzieży czy gadżetów reklamowych w stylu długopisu powinna być tylko uzupełnieniem większej całości. Musisz wczuć się w rolę Twojego potencjalnego klienta. Najprawdopodobniej będzie podpytywał znajomych w poszukiwaniu kogoś zaufanego czyli standardowa droga polecenia. Na start wiele z tym nie zrobisz, trzeba wypracować opinie. W mojej ocenie kolejnym krokiem jest internet. Wystarczy wpisać "kosmetyczka __miasto__" i już mamy wszystko jak na dłoni.

Aby tam się znaleźć pewnie trzeba wyłożyć pokaźne środki ale być może wystarczy Ci zwykła i darmowa wizytówka w mapie z której korzysta większość polaków do nawigacji? Łatwe do zralizowania (Link do: Pozycjonowanie w mapach Google - Fusion Marketing) i efekt od momentu zapisania zmian.

Kolejnym etapem reklamy powinna być obecność na branżowych konferencjach dużych marek i obecność w miejscach potencjalnych klientów np. związanych z weselem? Każda kobieta chyba chce tam dobrze wyglądać :)

Poleć forum