reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sama już nie wiem..

wiem że na USG nic nie będzie.
nie chce straszyć, ale to może być biochemiczna. Ja tak miałam ze testy negatywne a okres się spóźniał, po 4 dniach w końcu dwie kreski a następnego dnia już przyszedł spóźniony okres. Beta potwierdziła ze coś się zadziało ale i szybko spadło.
 
reklama
Cześć.
Ostatni okres 27.12.21 trwający 5 dni. Dziś mój 39dc miesiączki brak dalej. 36dc test z porannego moczu pokazał słaba druga kreskę. (Test o czułości 10ml/U) w poniedziałek 37dc byłam u ginekologa bo miałam malutke plamienia najpierw brązowe potem lekko czerwone później znowu brązowe. Od wtorku biorę luteine 2x1 200mg lekarz nic nie powiedział konkretnego dal skierowanie na HCG pójdę w poniedziałek przed wizytą bo kontrolę mam we wtorek. A dziś test o 15.45 i wyszła jedna kreska. Ale też zauważyłam że mocz był prawie przezroczysty. Więc podejrzewam że to dlatego że dużo pije w ciągu dnia a pewnie skoro hcg jest mało w moczu to mogłam z ranszego zrobić ale kupiłam dzis i nie wytrzymałam do rana. Czy któraś z Was miała podobna sytuację.. bo ja już nie wiem czy w tej ciąży jestem czy nie.
Mam w planach jutro isc prywatnie na hcg do laboratorium czy wgl coś wyjdzie a w poniedziałek zrobić ta że skierowania. Niestety nie zdążyłam teraz zrobić że skierowania bo w szpitalu laboratorium tylko do czwartku. A nie mi możliwości iść. Dopiero pójdę w poniedziałek.
A czy cykle są regularne?
 
A czy cykle są regularne?
Jeśli są regularne i krótsze niż te 37-39 dn. test powinien być pozytywny, ale być może to akurat ten jeden cykl który się mocniej wydłużył i późna owulacja. Najlepiej zrobić badanie z krwi wyniki będą po kilku godzinach i rozwieją wątpliwości. Porównywanie wyników z rożnych laboratoriów zawsze jest nieco niedoszacowane , ale jeśli szukasz odpowiedzi na to czy jesteś w ciąży czy nie, to póki co porównywaniem wyników, nie ma co się przejmować.
 
Myślę ze w takim wypadku tylko badanie z krwi rozwieje twoje wątpliwości 4dni po spodziewanej miesiączce test będzie jak najbardziej wiarygodny.
a tak jak mówiłam robiłam w poniedziałek i byly dwie widoczne. A dziś z popołudniowego i jedna. Ale mocz bardzo rozwodniony bo jak woda z kranu. Biorę luteine od poniedziałku. A we wtorek kolejna wizyta u gina i będą akurat wyniki z laboratorium
 
Jeśli są regularne i krótsze niż te 37-39 dn. test powinien być pozytywny, ale być może to akurat ten jeden cykl który się mocniej wydłużył i późna owulacja. Najlepiej zrobić badanie z krwi wyniki będą po kilku godzinach i rozwieją wątpliwości. Porównywanie wyników z rożnych laboratoriów zawsze jest nieco niedoszacowane , ale jeśli szukasz odpowiedzi na to czy jesteś w ciąży czy nie, to póki co porównywaniem wyników, nie ma co się przejmować.
dlatego rano chce zrobić i zobaczyć czy wgl coś wykryje. A w poniedziałek zrobię w szpitalu gdzie chodzę do lekarza i będą mieli wyniki w kartotece we wtorek na wizycie już.
 
ale może dlatego że z południowego moczu bo mocz praktycznie przezroczysty jak woda.

Niekoniecznie bo beta hcg rośnie każdego dnia więc kreska powinna ciemnieć i mocz i to ile wypiłaś nie powinny mieć już znaczenia. Dla przykładu jeżeli 31.01 zrobiłaś test z porannego moczu i wyszła kreska to załóżmy, że miałaś betę 10 - jeżeli ciąża jest prawidłowa to nie ma możliwości, żeby beta zmalała bądź się zatrzymała bo musi być to przyrost 66% co 2 dni, więc po 3 dniach beta powinna być co najmniej z 25 (a zwykle jest więcej bo na początku przyrosty potrafią być po 300%) więc taki test nawet wykonany chwilę po poprzednim siku powinien mieć mocniejszą kreskę, a Twój jej w ogóle nie miał. Oczywiście mogłaś źle wykonać test, test mógł być uszkodzony, no ale generalnie nie wróży to dobrze.
Jeżeli bierzesz luteinę to nie będzie okresu dopóki jej nie odstawisz więc ciężko mówić tu o "realnym" spóźnieniu
 
reklama
Niekoniecznie bo beta hcg rośnie każdego dnia więc kreska powinna ciemnieć i mocz i to ile wypiłaś nie powinny mieć już znaczenia. Dla przykładu jeżeli 31.01 zrobiłaś test z porannego moczu i wyszła kreska to załóżmy, że miałaś betę 10 - jeżeli ciąża jest prawidłowa to nie ma możliwości, żeby beta zmalała bądź się zatrzymała bo musi być to przyrost 66% co 2 dni, więc po 3 dniach beta powinna być co najmniej z 25 (a zwykle jest więcej bo na początku przyrosty potrafią być po 300%) więc taki test nawet wykonany chwilę po poprzednim siku powinien mieć mocniejszą kreskę, a Twój jej w ogóle nie miał. Oczywiście mogłaś źle wykonać test, test mógł być uszkodzony, no ale generalnie nie wróży to dobrze.
Jeżeli bierzesz luteinę to nie będzie okresu dopóki jej nie odstawisz więc ciężko mówić tu o "realnym" spóźnieniu
No we wtorek mam kontrole u giną. I w poniedziałek hcg. No a jeśli sie nie udało to trudno. Szkoda ale trzeba żyć dalej.
 
Do góry