reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sama już nie wiem..

Niekoniecznie bo beta hcg rośnie każdego dnia więc kreska powinna ciemnieć i mocz i to ile wypiłaś nie powinny mieć już znaczenia. Dla przykładu jeżeli 31.01 zrobiłaś test z porannego moczu i wyszła kreska to załóżmy, że miałaś betę 10 - jeżeli ciąża jest prawidłowa to nie ma możliwości, żeby beta zmalała bądź się zatrzymała bo musi być to przyrost 66% co 2 dni, więc po 3 dniach beta powinna być co najmniej z 25 (a zwykle jest więcej bo na początku przyrosty potrafią być po 300%) więc taki test nawet wykonany chwilę po poprzednim siku powinien mieć mocniejszą kreskę, a Twój jej w ogóle nie miał. Oczywiście mogłaś źle wykonać test, test mógł być uszkodzony, no ale generalnie nie wróży to dobrze.
Jeżeli bierzesz luteinę to nie będzie okresu dopóki jej nie odstawisz więc ciężko mówić tu o "realnym" spóźnieniu
okres już mi się spóźniał jak poszłam do lekarza.
 
reklama
okres już mi się spóźniał jak poszłam do lekarza.
2 dni spóźnienia to w sumie tyle co nic - a teraz możliwe, że przedłuża się tylko dzięki luteinie.
Beta hcg nie trzeba robić rano i nie trzeba być na czczo
Nie wiem po co sobie przedłużasz tę sytuację gdzie już dawno mogłabyś wiedzieć na czym stoisz zamiast się zastanawiać czy jesteś czy nie jesteś w ciąży. O braniu leków być może bez sensu (a jak każde obojętne dla organizmu nie są) nie wspomnę (bo też nie napisałaś z jakiego powodu ta luteina, masz niski progesteron? stwierdzoną niedomogę lutealną?). Skoro nie robiłaś bety to robiłaś progesteron?
 
2 dni spóźnienia to w sumie tyle co nic - a teraz możliwe, że przedłuża się tylko dzięki luteinie.
Beta hcg nie trzeba robić rano i nie trzeba być na czczo
Nie wiem po co sobie przedłużasz tę sytuację gdzie już dawno mogłabyś wiedzieć na czym stoisz zamiast się zastanawiać czy jesteś czy nie jesteś w ciąży. O braniu leków być może bez sensu (a jak każde obojętne dla organizmu nie są) nie wspomnę (bo też nie napisałaś z jakiego powodu ta luteina, masz niski progesteron? stwierdzoną niedomogę lutealną?). Skoro nie robiłaś bety to robiłaś progesteron?
czekam na wyniki właśnie bo byłam koło 10 na becie. Jak się okaże że nie jestem to przerywam branie jej.
 
Także niestety. Wątpię żeby to urósło chociaż ostatnio nie będąc w ciąży miałam 1.20 a teraz 2.85 ale podejrzewam że albo już tak spadło albo przez te tabletki
 
Także niestety. Wątpię żeby to urósło chociaż ostatnio nie będąc w ciąży miałam 1.20 a teraz 2.85 ale podejrzewam że albo już tak spadło albo przez te tabletki

To zależy na ile był ustawiony aparat. Poniżej 5 nie ma mowy o jakiejkolwiek ciąży
Nie będzie to pocieszające, ale o ile dobrze kojarzę to na wrześniowych mamach była dziewczyna, która miała bardzo mocną, normalną kreskę, a po 3 dniach okres i beta również poniżej 5 więc po prostu wadliwy test. Tak się zdarza to nie są nieomylne produkty. Dlatego zawsze warto robić betę
 
Do góry