reklama

Samobadanie piersi

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pauliiii84, 4 Wrzesień 2015.

mambaa
Najlepsza odpowiedź mambaa, 12 Grudzień 2016
właśnie o to chodzi, że gdyby kobiety badały sie regularnie to wykrywalność raka byłaby większa czyli jednocześnie więcej z Nas mogło by się skutecznei... Przejdź do pełnej odpowiedzi
 1. pauliiii84

  pauliiii84 Aktywna w BB

  Badacie sobie piersi ? Co myślicie o samobadaniu piersi w domu ? Słyszałyście o rękawicy do samobadania piersi ? Mój facet kupił mi ją dlatego że kiedyś jak byłam w gimnazjum miałam już guzy na piersiach i w obawie żeby mi nie wróciły bądź żebym nie miała raka kupił mi ja i kontroluje mnie co miesiąc czy się badam :) niestety jestem w grupie ryzyka ponieważ w mojej rodzinie kobiety przechodziły raka niestety niektórych już nie ma wśród nas ..
  a co do rękawiczki powiem wam, że miałam sceptyczne nastawienie czy ona naprawdę działa czy mi pomoże ale okazało się że to nie kłamstwo - naprawdę zwiększa czułość, wykrywa najmniejsze zmiany nawet wielkości ziarenka cukru - co najlepsze że to prawda gdyż badając się wyczułam jakieś zmiany w piersi i wybrałam się do lekarza mówiąc mu że chyba znowu mam jakieś guzy ale malutkie.. co się okazało że znowu od węzłów chłonnych zaczęły mi się robić guzy.. ale że zostały wykryte jak były bardzo małe antybiotyki szybko zadziałały.. Mój lekarz pytał mnie jak udało mi się wykryć tak małego guzka pokazałam mu rękawice Breast Sense i powiedziałam,że raz w miesiącu się nią badam. Lekarz gdy ją zobaczył powiedział że zbada moje piersi normalnie i za pomocą tej rękawicy i sam wyczuł różnicę w badaniu. Powiedział że mało kobiet wie że jest taki produkt medyczny a powinna każda kobieta mieć go w domu bo naprawdę może dużo. Bede ją polecać ponieważ jest naprawdę wspaniała a wcale dużo nie kosztuje i w porównaniu do innych rękawic jest produktem medycznym, który został sprawdzony.

  Poczytajcie sobie o tej rękawicy na stronie : www.zdrowepiersi.com.pl


  [​IMG]
   
 2. Najlepsza odpowiedź:
  Post #14626049 by mambaa, 12 Grudzień 2016
 3. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  dziewczyny odświeżam nieco wątek tak sobie czytam na temat samobadania piersi, znacie może Braster takie urządzenie do samokontroli, zastanawiam się nad jego zakupem bo zarówno jak i moja siostra i mama mogłybyśmy sie regularnie badać, wszystkie jesteśmy w gupie ryzyka, a kontrolowanie piersi rękoma to mało skuteczna metoda, zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia, działą jak USG więc pomiar jest bardzo dobrej jakości, miałyście okazję próbować albo słyszeć o tym urządzeniu?
   
 4. reklama
 5. sylwiawalerianczyk

  sylwiawalerianczyk Fanka BB :)

  Dzięki za ten artykuł może się skuszę na ta rękawicę.
   
 6. e_lizka

  e_lizka Aktywna w BB

  Chodzi o ten sprzęt który ostatnio był pokazany w DD TVN? Jeśli faktycznie jest tak jak mówią, to myślę, że mamy wielką rewolucje w dziedzinie badania piersi.
   
 7. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  Nie widziałam akurat tego odcinak w DDTVN ale jest to urządzenie do samokontroli piersi w zaciszu domowym, Magdalena Różczka jest amabasadorką, dlatego mogło się Ci rzucic w oczy. Swoją drogą uważam, że to rewaleacyjny sprzęt dla każdej kobiety, dziś każda z Nas jest narażona na raka piersi,a nie każda potrafi badać piesi sama, a takie urządzenie bardzo pomaga w wyrobieniu w sobie dobrych nawyków i w profilaktyce zdrowych piersi.
   
 8. Laluna

  Laluna Aktywna w BB

   
 9. e_lizka

  e_lizka Aktywna w BB

  Wszystko co daje jakikolwiek cień szansy na to, że kobiety zaczną rozważnie myśleć o swoim zdrowiu, jest warte polecenia. Biorąc pod uwagę częstość zachorowań na nowotwór piersi (najczęściej wykrywalny nowotwór w Polsce), to na prawdę jest przerażające, że kobiety tak lekceważą profilaktykę. Nikomu tego nie życzę, ale czasami sobie myślę, że musi dojść do tragedii w danym środowisku, żeby ludzie otworzyli wreszcie oczy. A to potwornie boli jeśli musisz pożegnać sie z kimś bliskim, a wiesz, że można było tego uniknąć. Przecież w większości przypadków nowotwór piersi jest wyleczalny, jeśli jest odpowiednio wcześnie wykryty.
   
 10. mambaa

  mambaa Fanka BB :)

  Głosów: 1
  właśnie o to chodzi, że gdyby kobiety badały sie regularnie to wykrywalność raka byłaby większa czyli jednocześnie więcej z Nas mogło by się skutecznei wyleczyć. Trzeba chyba zacząć od tego że należy kobiety uświadamiać jak ważna jest częsta samokontrola i badanie piersi bo przecież im wczęśniej wykryjemy raka tym większe szanse na całkowite jego wyleczenie. Ja badam się regularnie Brasterem wiem, że dzięki niemu szybko zareaguję jakby coś się zaczęło dziać z moim zdrowiem.
   
  mambaa, 12 Grudzień 2016 Najlepsza odpowiedź
  #8
 11. reklama
 12. Laluna

  Laluna Aktywna w BB

  Trzeba mieć świadomość, że nowotwór złośliwy może się rozwinąć i urosnąć nawet do 2-3 cm w ciągu 4 m-cy. To oznacza, że badania raz na pół roku to za rzadko!!! Lekarze wciąż polecają badania raz na rok, raz na pół roku jak coś niepokojącego się dzieje. Gdzie jest w tym wszystkim logika sie pytam? Chorują już 20latki, umierają 30latki po wielu latach walki z nowotworem. A wystarczy się regularnie badać.
   
 13. yaska

  yaska Fanka BB :)

  No niestety znam przypadek, gdzie raka wykryli u kobiety, kiedy guz miał już kilka centymetrów, a pół roku już miała przerzuty nie do wyleczenia. Mnie to wszystko już przeraża, bardzo boję się wszelkich nowotworów. Postanowiłam na święta zrobić prezent mamie, siostrze i sobie. Kupię braster, a każda z nas dodatkowo abonament sobie wykupi na swojego smartfona. Dzięki temu wszystkie będziemy mogły z niego korzystać.
   

Poleć forum