reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samochód...

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
11 161
Nie wiem czy to dobre forum, ale zaryzykuje :p

Pewnie będę za jakiś niedługi czas myślała o zmianie samochodu. Potrzebuję głównie na dojazdy do pracy i wożenie dzieci do szkoły, ale także czasem może się zdarzyć jakiś wypad na kilka dni. Nie może być zbyt mały. Raczej nowy. Kwestia ceny - do przemyślenia.

Co polecacie?? Co Wam się podoba?

Mam swój jeden typ, ale chciałabym poszukać alternatywy.
 
reklama
reklama
No to dzisiaj dojechałam do KIA.
Najlepsze wrażenie zrobiła na mnie kia xceed z silnikiem 1.6 (204KM) - dobrze wyposażona wersja to nieco ponad 100tys, natomiast na plus sportage jest miejsce z tyłu - i jest ok 20tys droższe.
Zatem planuję jazdę próbną :)
 
@SalsaPL - przepraszam, że się wtrącam, ale tak sobie buszuje po forum, a że jestem w trakcie zmiany auta, to wyrażę swoją opinię. Jeśli chodzi o volkswagen'a, to też nikomu nie polecam. Mieliśmy z salonu, jak tylko gwarancja się skończyła to padł silnik, naprawa ok 10 tys, po roku to samo. Samochód wadliwy i faktycznie same plastiki. W tej chwili mamy audi a5, wykonany klasę wyżej, ale jest to, ta sama grupa co volkswagen i chyba dlatego, też nam padł silnik, czyli powtórka z rozrywki, ale oprócz tej jednej naprawy auto przyjemne, wygodne i nie psuje się, także każdemu mogę polecić. A że w planach mamy powiększenie rodziny, to i auto większe jest w planie. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że Lexusa nikt nie pokona, a odwiedziłam chyba wszystkie salony.
 
@SalsaPL - przepraszam, że się wtrącam, ale tak sobie buszuje po forum, a że jestem w trakcie zmiany auta, to wyrażę swoją opinię. Jeśli chodzi o volkswagen'a, to też nikomu nie polecam. Mieliśmy z salonu, jak tylko gwarancja się skończyła to padł silnik, naprawa ok 10 tys, po roku to samo. Samochód wadliwy i faktycznie same plastiki. W tej chwili mamy audi a5, wykonany klasę wyżej, ale jest to, ta sama grupa co volkswagen i chyba dlatego, też nam padł silnik, czyli powtórka z rozrywki, ale oprócz tej jednej naprawy auto przyjemne, wygodne i nie psuje się, także każdemu mogę polecić. A że w planach mamy powiększenie rodziny, to i auto większe jest w planie. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że Lexusa nikt nie pokona, a odwiedziłam chyba wszystkie salony.
Rozwazalismy lexusa, ale mazda go pokonala [emoji6]
 
A ja polecam Lagune 3 w kombi. Samochód rewelacyjny, jeżdżę nim już 4 rok bez jakiej kolwiek awarii, pomijam fakt, że Szczurek przegryzl mi przewód i brakowało mocy, ale małym kosztem zostaw naprawiony. Samochód ma pojemny bagażnik, co najważniejsze przy wyjazdach. Pali ok 7 l/100 km.
178 KM robi dobrą robotę, samochód szybko się zbiera. Przy prędkości 200km/h jest znosnie w środku.
Polecam wersję z systemem 4control.
TK na tyle :)
 
@SalsaPL - przepraszam, że się wtrącam, ale tak sobie buszuje po forum, a że jestem w trakcie zmiany auta, to wyrażę swoją opinię. Jeśli chodzi o volkswagen'a, to też nikomu nie polecam. Mieliśmy z salonu, jak tylko gwarancja się skończyła to padł silnik, naprawa ok 10 tys, po roku to samo. Samochód wadliwy i faktycznie same plastiki. W tej chwili mamy audi a5, wykonany klasę wyżej, ale jest to, ta sama grupa co volkswagen i chyba dlatego, też nam padł silnik, czyli powtórka z rozrywki, ale oprócz tej jednej naprawy auto przyjemne, wygodne i nie psuje się, także każdemu mogę polecić. A że w planach mamy powiększenie rodziny, to i auto większe jest w planie. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że Lexusa nikt nie pokona, a odwiedziłam chyba wszystkie salony.
Nam CRAFTER 4 miesięczny stanął na środku autostrady !!! Na 1 listopada zjezdzalismy z pracownikami. Dobrze ze ja w swoim. Bo bedac prawie w 8mcu chyba bym tam urodzila czekając na autopomoc - tzw dedykowana dla posiadających flote VW. A wiec jako VIP czekalam tylko 8h !!! Auto zastępcze po 4 dniach i to sama musialam sobie wyszukać bo chcieli podstawić Proace buhahaha Jak ja mialam 6 osob w samochodzie i zapakowany narzędziami po dach. Wiec wszystko sama organizowalam. Lacznie z hotelem dla ludzi. Naprawa po 28 dniach bo części z Niemiec. Pompa paliwowa poszla i wtryski !!! W aucie 4 miesięcznym. Paranoja jakas.
Lexusa tez rozwazalam kiedys. Generalnie jesli chodzi o osobowe to Cupra mi podpasowała. Kilka miesięcy juz ja mam i nie narzekam.
 
@SalsaPL - przepraszam, że się wtrącam, ale tak sobie buszuje po forum, a że jestem w trakcie zmiany auta, to wyrażę swoją opinię. Jeśli chodzi o volkswagen'a, to też nikomu nie polecam. Mieliśmy z salonu, jak tylko gwarancja się skończyła to padł silnik, naprawa ok 10 tys, po roku to samo. Samochód wadliwy i faktycznie same plastiki. W tej chwili mamy audi a5, wykonany klasę wyżej, ale jest to, ta sama grupa co volkswagen i chyba dlatego, też nam padł silnik, czyli powtórka z rozrywki, ale oprócz tej jednej naprawy auto przyjemne, wygodne i nie psuje się, także każdemu mogę polecić. A że w planach mamy powiększenie rodziny, to i auto większe jest w planie. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że Lexusa nikt nie pokona, a odwiedziłam chyba wszystkie salony.

Jeśli chodzi o VW, to nie mogę narzekać (mieliśmy passata). Teraz mam audi A4 i w ostatnim miesiącu gwarancji, zepsuła się nam skrzynia biegów[emoji85] na te chwilę jeździmy BMW 3 GT (auto zastępcze za audi) i przyznam się, ze nigdy wcześniej w BMW nawet nie siedziałam, ale przepadlam zupełnie[emoji85]
 
Już pewnie temat zapomniany, ale aby zakończyć prawie dokładnie rok po założeniu wątku jestem obecnie posiadaczką.... Kto zgadnie??
Mały zręczny samochód dla kobiety - skoda kodiaq sportline ;p

Dziękuję wszystkim za wszelkie uwagi i wsparcie!
 
Już pewnie temat zapomniany, ale aby zakończyć prawie dokładnie rok po założeniu wątku jestem obecnie posiadaczką.... Kto zgadnie??
Mały zręczny samochód dla kobiety - skoda kodiaq sportline ;p

Dziękuję wszystkim za wszelkie uwagi i wsparcie!

Nie taki mały 😁 i jak się sprawuje?
Ja przerzuciłam się na Renault Koleos 😁
 
reklama
Jeszcze nie wiem, bo dopiero dzisiaj wyjechałam z salonu ;p
A jak Twój Koleos?? U mnie odpadał ze względu na to, że to Renault i francuski ;-) I do tego salon/serwis w mojej okolicy ma słabą renomę...
 
Do góry