reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samodzielne zasypianie

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2021
Postów
2
Cześć potrzebuje opinia innych mam. Moja 9 miesięczna córka cały czas była usypiana w bujaczku, w ostatnich dniach próbowałam żeby zasnęła sama w łóżeczku lecz każda próba kończyła się staniem w łóżeczku i głośnym śpiewanie. Co może pomóc żeby mała zasypiała sama w łóżeczku
 
reklama
Moja co prawda od małego śpi sama w łóżeczku, ale lubi zasypiać trzymając m nie za rękę. Puszczam ja dopiero jak twardo zaśnie 😉 Nie raz zaśnie też przytulona do mnie i przekładam ją później do łóżeczka. Wszystko zależy od dnia i jej potrzeby. W tle, gdy zasypia odkąd się urodziła puszczam przez jakiś czas melodie z maskotki.
 
Cześć potrzebuje opinia innych mam. Moja 9 miesięczna córka cały czas była usypiana w bujaczku, w ostatnich dniach próbowałam żeby zasnęła sama w łóżeczku lecz każda próba kończyła się staniem w łóżeczku i głośnym śpiewanie. Co może pomóc żeby mała zasypiała sama w łóżeczku
Czas może pomóc 😉
 
Cześć potrzebuje opinia innych mam. Moja 9 miesięczna córka cały czas była usypiana w bujaczku, w ostatnich dniach próbowałam żeby zasnęła sama w łóżeczku lecz każda próba kończyła się staniem w łóżeczku i głośnym śpiewanie. Co może pomóc żeby mała zasypiała sama w łóżeczku
Moja córka robiła podobnie (ale była ciut starsza). Cały czas ją odkładałam, mówiłam, że pora spać, robiłam uda na kiju. Aż w końcu się wkurzyłam i ją zostawiłam na zasadzie a niech się bawi, nie chce mi się walczyć. I okazało się, że moje dziecko jak już się skończyło bawić, to kładło się i zasypiało grzecznie same. Od tej pory tak robimy co wieczór, ma już 6 lat. Zawsze przed spaniem lubi sobie pośpiewać lub pogadać. Jak jeszcze nie potrafiła mówić, to mruczała. Teraz jej brat też mruczy :-)
 
Mój ma 1,5 roku, zasypia przytulony do mnie. Daliśmy mu już duże łóżko, więc nie budzi się przy przenoszeniu, kładę się obok niego. Próbowałam nauczyć zasypiać beze mnie, żeby leżał sam. Nic nie działało. Dałam sobie spokój po dwóch tygodniach, gdzie ja byłam wyczerpana, a dziecko marudne. Teraz się tulimy i wszyscy zadowoleni.
 
Nie pocieszę Cię. Mój ma 15 miesięcy i wciąż usypia tylko w bujaku... Też nie mam pomysłu jak to zmienić. Nic innego nie działa.
 
reklama
U nas też bliskość.. Ma takie dni, że w dzień usnie sam, ale na noc zawsze ktoś musi być blisko..
Postęp jest taki, że teraz wystarczy być w pokoju, nie zawsze trzeba trzymać za rękę. Ale to było stopniowe..
Nie poddawaj się !
 
Do góry