Jaś ma teraz prawie 20miesięcy i chciałabym żeby sam potrafił usnąć.oczywiście tata lub mama mogą mu zaśpiewać coś przed snem lub opowiedzieć bajkę ale żeby to nie było leżenie z nim w jego łóżku i śpiewanie lub opowiadanie aż zaśnie-nieraz półtorej godziny, on na wszelkie próby zaprzestania reaguje płaczem.Skuteczne jest też noszenie na rękach i śpiew ale staramy się tego unikać.może oddzielny pokój by załatwił sprawę, ale to niemożliwe.Bardzo proszę o pomoc, tym bardziej żezamierzamy mieć niedługo drugie dziecko i lepiej żeby do tego czasu Jaś umiał spać sam.