reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samopoczucie w 16tc

reklama
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, Wasze historie i odczucia, to naprawdę bardzo budujące. Dla pewności jutro wybiorę się na kontrolę do lekarza (mój prowadzący szyjkę sprawdzał jak do tej pory tylko raz co trochę mnie martwi). Mam nadzieję że niepotrzebnie się martwię i wszystko jest w porządku ♥️
 
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, Wasze historie i odczucia, to naprawdę bardzo budujące. Dla pewności jutro wybiorę się na kontrolę do lekarza (mój prowadzący szyjkę sprawdzał jak do tej pory tylko raz co trochę mnie martwi). Mam nadzieję że niepotrzebnie się martwię i wszystko jest w porządku ♥️
Mi też tylko raz w 15 tygodniu mierzył
 
Mi też tylko raz w 15 tygodniu mierzył
Bo właśnie od tego tygodnia zaczynaja mierzyć. Później na połówkowych. Ja już od 16 tyg zaczęłam mieć problemy szyjka miękka. Na połówkowych długość była ok szyjka zamknięta i w ciągu tygodnia zaczeła się skracac i rozwierac
 
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi, Wasze historie i odczucia, to naprawdę bardzo budujące. Dla pewności jutro wybiorę się na kontrolę do lekarza (mój prowadzący szyjkę sprawdzał jak do tej pory tylko raz co trochę mnie martwi). Mam nadzieję że niepotrzebnie się martwię i wszystko jest w porządku ♥️
Jeśli chodzi o szyjkę, to napewno lekarz ją sprawdza. Mi w pierwszej ciąży zaczęła się skracać ok 28 tc( w 32 założony pessar, poród w terminie) więc teraz zapytałam lekarza na wizycie czy szyjka ok. Powiedział, że przed 20 TC zaczynają się bardziej nią interesować i rzeczywiście teraz na każdej wizycie sprawdza mi jej długość i czy nie robi się lejek. Oczywiście są przypadki, że dziewczyny przed 20 TC mają problemy, ale wg mnie lekarze na to zwracają uwagę, choć nie zawsze mówią o tym pacjentce( pod warunkiem, że wszystko jest ok) jeśli coś by się działo, napewno dostałbyś jakieś zalecenia( oszczędny tryb życia, bez dźwigania itd.)
 
Jeśli chodzi o szyjkę, to napewno lekarz ją sprawdza. Mi w pierwszej ciąży zaczęła się skracać ok 28 tc( w 32 założony pessar, poród w terminie) więc teraz zapytałam lekarza na wizycie czy szyjka ok. Powiedział, że przed 20 TC zaczynają się bardziej nią interesować i rzeczywiście teraz na każdej wizycie sprawdza mi jej długość i czy nie robi się lejek. Oczywiście są przypadki, że dziewczyny przed 20 TC mają problemy, ale wg mnie lekarze na to zwracają uwagę, choć nie zawsze mówią o tym pacjentce( pod warunkiem, że wszystko jest ok) jeśli coś by się działo, napewno dostałbyś jakieś zalecenia( oszczędny tryb życia, bez dźwigania itd.)
 
Podczas 2 ostatnich wizyt miałam tylko USG przez brzuch, bez badania na fotelu więc chyba raczej nie sprawdzał
 
Podczas 2 ostatnich wizyt miałam tylko USG przez brzuch, bez badania na fotelu więc chyba raczej nie sprawdzał
U mnie każde badanie zaczyna się od sprawdzenia na fotelu szyjki i czy niema infekcji. Tylko badania prenatalne to samo USG przez brzuch i przez pochwę
 
Dziewczyny powiem wam że ja tez nie spodziewałam się tych wszystkich emocji, tego strachu tych dolegliwości, to moja 1 ciąża ale strasznie mnie przytłoczyła, ciągły stres nawet boje się cokolwiek jeść żeby dziecku nie zaszkodzić, to mnie zaczęło wykańczać psychicznie do Ok 15 tyg, teraz chyba mój organizm zaczyna trochę odpuszczać bo bym chyba do psychiatryka poszła. Zaczęłam sobie radzić chociaż ataki lęku mam praktycznie co dzień. I to oczekiwanie od badania do badania czy napewno wsyztsko Ok…
 
reklama
Bo właśnie od tego tygodnia zaczynaja mierzyć. Później na połówkowych. Ja już od 16 tyg zaczęłam mieć problemy szyjka miękka. Na połówkowych długość była ok szyjka zamknięta i w ciągu tygodnia zaczeła się skracac i rozwierac
Ojej ale to teraz ?
 
Do góry