reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Dzisiaj Dzień Ojca i z tej okazji zapraszam cię do wysłuchania rozmowy, której bohaterem jest Patrick Ney. Psycholog, doradca rodzicielski, tata dwóch córeczek, urodzony w Anglii, co w tej historii ma również znaczenie ;) Posłuchaj rozmowy

Natomiast o 17:00 zapraszam Cię na live z Agnieszką Hyży - porozmawiamy o rodzicielstwie, macierzyństwie i oczywiście o ojcostwie. O tym co robić z "dobrymi radami". Dołącz

reklama

Samotna Mama w Irlandii

Witam, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale spróbuję, może ktoś się odezwie. Jestem w Irlandii od 3 lat, od roku pracuję na part time, mam troje dzieci , dwoje z pierwszego małżeństwa i jedno z obecnym partnerem.
Mam duży problem z moim facetem. Jest tyranem , znęca się nad nami psychicznie, jest agresywny, wyzywa mnie, nie szanuje, traktuje jak intruzów. Mamy się mu podporządkować albo wypier.... Dużo by mówić na ten temat... Wielokrotnie próbowałam z nim rozmawiać ale bezskutecznie. Już teraz wiem ze on sie nie zmieni. Chciałabym od niego odejsc, ale boje sie ze sobie nie poradzę (zreszta on mnie cały czas w tym uświadamia) Jestem od niego zależna finansowo. Nie mam pieniedzy zeby wynajac mieszkanie. Nie wiem od czego zacząc. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji i jest mi w stanie pomóc. Jestem kłębkiem nerwów. Niedługo święta, a ja nie wiem co z nami dalej bedzie... Pozdrawiam serdecznie

reklama

biola

szczęsliwa mama
Miasto
irlandia,dublin
Tilla wspolczuje ci bardzo ale z tego co sie orientuje to jak najbardziej ci sie nalezy socjal na samotna matke.mam kolezanki ktore sa samotnymi mamami i swietnie daja sobie rade.bardzo dobrze ze pracujesz na part time wtedy wszystkie dodatki ci sie naleza tzn dofinansowanie do rentu do rachunkow itp.powinnas udac sie do socjala i sie dowiedziec jak i co zalatwic.nie zwlekaj bo szkoda dzieci i niedaj sie zwodzic tym z socjala ze nic ci sie nie nalezy,bo tez sie tak zdarza ze wprowadzaja w blad bo niechca juz dawac bo nie maja kasy.ale inaczej tez patrza na tych co wogule nie pracuja i na tych co na part time.
Jednym slowem wyprowadz sie bo ci sie nalezy pomoc od panstwa jako samotna mam 3dzieci,:)

Witam,mam nadzieje,ze ktos tu jeszcze zaglada. Jestem w Irlandii 5rok, pracowalam tylko 7 miesiecy,mam 2 malych dzieci, moj facet daje mi popalic,czesto pije do tego pali trawe,nie da sie z nim zyc,dlugo by pisac,wykancza mnie psychicznie i wiem,ze sie nie zmieni, musze od niego odejsc ale boje sie,ze nie dam sobie rady do tego wszystkiego nie znam jezyka... Wiem,ze trzeba miec przepracowane 2 lata zeby sie cos nalezalo..prosze o rady..

witam wszystkich szukam pomoc tydzien temu moj moz poinformowal mnie ze odchodzi mamy dwoje dzieci 7 lat i 10 tyg dzwczynki nie mam pojecia od czego zaczac jestem na maciezynskim teraz ale co dalej czego moge sie spodziweac od SW dodam ze jestesmy w irlandii 12 lat i tyle tez pracoje ,,,,,

patrycjaa25 mam to samo...z tym że mój jest 18 lat starszy ode mnie...tez potrzebuje informacji...nie mam tu na kogo liczyc...rodzina w pl...
Od początku...jestem tu od 6 lat...pracowalam ale na czarno...zaszlam w ciążę...juz było źle ale człowiek głupi daje drugą szansę i się stara...gdy chciałam znaleźć pracę okazało się że jestem w ciąży z drugim...nigdy nie było różowo ale cały czas sobie tłumaczyłam że dzieci potrzebują ojca...ale gdy starszak mi powiedział że on nie chce żeby tata wracał z pracy to coś pękło ale...wlasnie tą zależność finansową mnie trzyma...boje się że nie będę w stanie ich utrzymać...potrzebuje auta...a to wszystko kosztuje...druga rzecz jest taka że nigdy mnie nie uderzył...za to gdy tylko ma zły dzień to ja jestem głupia nieogarnieta szmata a starszy syn jest tępym małym ch...jem...mam tego dosyć...ale ten finansowy strach jest tak silny że trzymam się kurczowo go... dziewczyny pomocy...

Witam wszytskie samotne mamy ,jestem tu nowa ,w irlandii mieszkam 4 lata ,od wrzesnia jestem samotna mama dwójki dziewczynek ,od tego czasu pracuje na pól etatu bo zajmuje się młodsza córka (1,5 roku ) i do czasu jej pójscia do szkoły najprawdopodobniej tak zostanie ,wczesniej pracowalam na caly etat przez 2,5 roku w domu starców ,od kad pracuje na pól etatu (wrzesnien) złozyłam wniosek na one parent family payment,na Fis ,mam za soba sprawę w irlandzkim sadzie o alimenty,i otrzymuje dodatek do mieszkania ,jesli któras mialaby jakies pytania to chętnie pomgę -jestem na bieżaco.Pozdrawiam serdecznie.
Aneczko ,ja mam tu tylko przyjaciól ,jak ide do pracy a pracuje 48 godz co 2 tygodnie to moje koelzanki zajmuja sie Zosia i pomaga mi starsza córka -14 sto letnia ,przeczkola są drogie i nie bardzo mi sie oplaca pracowac na part time i placic za przeczkole ,na szczescie mam wspaniale przyjaciólki ktore mi bardzo pomagaja no i córke starsza :-)w pracy tez mi poszli bardzo na reke ,teraz poprosilam o nocki ,wtedy wroce do domu po 8 rano ,zawioze starsza do szkoly i tym samym nie ebde potrzebowala opiekunki dla młodszej,zobaczymy .Pozdrawiam

Witam wszytskie samotne mamy ,jestem tu nowa ,w irlandii mieszkam 4 lata ,od wrzesnia jestem samotna mama dwójki dziewczynek ,od tego czasu pracuje na pól etatu bo zajmuje się młodsza córka (1,5 roku ) i do czasu jej pójscia do szkoły najprawdopodobniej tak zostanie ,wczesniej pracowalam na caly etat przez 2,5 roku w domu starców ,od kad pracuje na pól etatu (wrzesnien) złozyłam wniosek na one parent family payment,na Fis ,mam za soba sprawę w irlandzkim sadzie o alimenty,i otrzymuje dodatek do mieszkania ,jesli któras mialaby jakies pytania to chętnie pomgę -jestem na bieżaco.Pozdrawiam serdecznie.
Aneczko ,ja mam tu tylko przyjaciól ,jak ide do pracy a pracuje 48 godz co 2 tygodnie to moje koelzanki zajmuja sie Zosia i pomaga mi starsza córka -14 sto letnia ,przeczkola są drogie i nie bardzo mi sie oplaca pracowac na part time i placic za przeczkole ,na szczescie mam wspaniale przyjaciólki ktore mi bardzo pomagaja no i córke starsza :-)w pracy tez mi poszli bardzo na reke ,teraz poprosilam o nocki ,wtedy wroce do domu po 8 rano ,zawioze starsza do szkoly i tym samym nie ebde potrzebowala opiekunki dla młodszej,zobaczymy .Pozdrawiam

reklama
Do góry