reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Mama w Irlandii

Tak, niestety to sie zgadza, przyznam sie ze ogladajac oferty na dafcie nie natknelam sie jeszcze na ta klauzule ze nie przyjmuje Rent Suplementu ale to tylko kwestia czasu. Z jednej strony sie nie dziwie bo wiadomo kto moze sie wtedy zwalic na glowe, ale jest to tez krzwydzace dla takich ludzi jak ja. Mieszkanie ktore wynajmowalam kosztowalo 520 euro wczesniej dom za 1400, warunki bez szalenstw z tym ze to okolice Dublina wiec to bylo tez wliczone w cene. Niestety kase dawalam do reki tak ze o zadnym rent relief nie bylo mowy. Kurcze nigdy nie sadzilam ze bede tak potrzebowac tych wszystkich dodatkow...:sorry: Poki co mysle ze najlepsza opcja bylo by staranie sie o OPFP bycie na part timiei staranie sie o Rent Allowance, przepisanie CB i jakos damy rade na poczatku. Boze nigdy nie myslalam ze bedzie mi tak brakowac pracy na shifty 12h:-D Co to sie porobilo:eek:
 
reklama
***<3An_eczka<3*** nie wiem czy jeszcze tu zagladasz, jesli tak to jak sobie poradzilas? Od czego zaczelas? Ja pracuje w Ire od 5 lat na full time i teraz jestem w 4 miesiacu ciazy. Jestem i bede samotna matka. Z tego co wiem to macierzynski mi sie nalezy. Jest to ok 270e tygodniowo, z czego nie bede w stanie oplacic rentu (600e) i zyc z malym dzieckiem przez miesiac. Wiec planuje ten czas pobyc w Polsce. Ale co pozniej, jako samotna matka, o co moge sie starac a o co nie? Kiedy to zalatwiac zaraz po urodzeniu czy po macierzynskim.. Jak wroce do pracy to na fulltime czy lepiej na dwa dni gdzie reszte panstwo doplaci.. Bede bardzo wdzieczna jak za jakiekolwiek informacje :)
 
Najlepiej od razu po urodzeniu, bo potem moga sie przyczepic do ciebie ze czemu w Polsce byłaś(tak mi sie wydaje). Z tego co wiem to czeka sie kilka miesiecy na przyznanie socjala.
 
halo halo odświeżam wątek:) szukam samotnych mam.sama jestem jedną z nich wiec piszcie w razie pytań postaram sie pomóc i moze któraś też mi w pewnej sprawie udzieli info.do usłyszenia
 
Hej sima potrzebujesz jeszcze jakis informacji?Daj znac to napisze Ci w skrocie moja historie na pw.Zostalam calkiem sama jeszcze przed narodzinami mojego malego,napisze co i jak mozna zaltwic.Pozdrawiam.
 
reklama
czesc dziewczyny czy któraś z was pracuje? wiecie moze czy samotny rodzić pracujący powinien zgłaszać w tax office ze jest włąsnie samotnym i wtedy potrącają mu mniejszy podatek?gdzieś mi sie to obiło o uszy.druga sprawa czy FIS wypłącają od momentu złożenia podania czy tylko od momentu przyznania?bo zabieram sie za złożenie wniosku.dzieki i odzywajcie sie częsciej!!!!!
 
Do góry