reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Mama w Irlandii

reklama
Witajcie,nie wiem czy ktos tu zaglada.Jestem samotna mama (po rozwodzie wyjechalam do Dublina).Pracowalam prawie 2 lata na czarnucha...bylam w trudnej sytuacji zajoma zalatwila mi prace bez umowy i skorzystalam.Praca sie skonczyla.Mam co prawda odlozone troche grosza na czarna godzine.Obecnie szukam pracy jakiej kolwiek.Mam do Was pytanie po jakim czasie przepracowanym na umowie przysluguje One – Parent Family Payment ??Mam kolezanke ktora pobiera ten dodatek twierdzi iz po 3 miesiacach przepracowanych sklada sie papiery a potem se juz tylko czeka no i ze zwracaja za czas oczekiwania rowniez czy to prawda???Nie mam tu wielu przyjaciol takich prawdziwych.Z gory dziekuje za pomoc.Pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich pociechy.Marika
 
czy jest tu jakaś mama która złożyła sprawe w sądzie irlandzkim o alimenty?bo mam pare pytań od czego zacząć.prosze o odpowiedz na priv
 
odnośnie tego ile trzeba pracować zeby dostać OPF to nie mam pojecia.ja pracowałam 2 lata potem miałam 2 lata przerwy i po powrocie do ire od razu mi przyznali wiec nie wie jak to jest.moze przejdz sie do SW tam ci wszytsko powiedzą.a o dofinansowanie do mieszkania juz sie starałaś?
 
O nic sie nie staralam jeszcze gdyz uwazam ze mi sie nic nie nalezy bo pracowalam na czarno.Ja w ogole nie naleze do odwaznych osob a moi znajomi z polski tylko czekaja az mi sie powinie noga...Teraz bede musiala isc sie dowiedziec o wszystko o jakie swiadczenia moge sie starac boje sie ze czegos nie zrozumiem.Jestem przyslowiowa dupa;/A jak wyglada sprawa ze szkola darmowa od 4 roku zycia bodajze jest tak???Bo moj synek siedzi z babcia ale juz chce ja odciazyc.A i dla dziecka lepiej miedzy dzieci.Jesli ktoras z Was moze mi poradzic bede wdziczna.Mamy z Dublina moge nwet zaprosic na kawe i ciasto :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
LawendowaCarmen zagladasz tu jeszcze?? Moze sie myle ale nie doczytalam nic o tym aby w kryteriach do uzyskania OPF byly jakies warunki ze pracowalas na umowie przez dany czas.
A teraz pytanie troche z innej beczki...
Dziewczyny kto Wam tam pomaga? Macie ze soba kogos, na kim mozecie polegac?? Kwestia odebrania maluchow z przedszkola kiedy Wy nie dacie rady itp. Jak to u Was wyglada?
 
Do góry