reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

500-600 zl to standardowa kwota alimentow, niestety nie wiem czy możesz uzyskac je przed narodzeniem dziecka, czy dopiero zwrot po urodzeniu (wstecz w sensie), chyba dziecko musi miec nadany pesel...
 
reklama
Mogą,staż jest unijny. Już się dopytywalam. Muszę poczytać co z tymi alimentami przed porodem. Tylko że problem w tym,ze nie zbierałam żadnych faktur itp do tej pory. Rzeczy zbieram od znajomych,po prostu mnie nie stać na nowe. A termin mam na 23 lutego.

Zbieraj najlepiej faktury imienne i domagaj sie zwrotu kosztow za prowadenie ciazy i wyprawki. Jeśli ojciec dziecka nie uznaje go (nie zarejestruje go) to mimo wszystko możesz wnieść o zabezpieczenie alimentów tylko musisz uprawdopodobnić, że może być ojcem. Sprawy połączone z ustalaniem ojcostwa długo trwają więc warto mieć zabezpieczenie.

Matylda jeśli nie stać Cię na adwokata to zawsze w ciąży możesz pójść po bezpłatną poradę prawną w gminie czy starostwie, przysługuje ona kobietom w ciąży przynajmniej u mnie.
 
W każdej gminie, nieodpłatna pomoc prawna dla kobiet w ciąży wynika z ustawy, więcej znajdziesz na tej stronie Link do: Nieodpłatna pomoc prawna

Mnie się w głowie nie mieści, że facet może być wystarczająco dojrzały na seks, ale dziecko to już zbyt wiele. Skoro nie chciał mieć dzieci mógł się podwiązać.
 
Dowiedziałam się, że eks kiedy miałam termin porodu spacerował już z nową dziewczyną... dowiedziałam się też wielu okrutnych rzeczy o nim... ja wiedziałam, że jest złym człowiekiem po tym jak mnie potraktował, ale nie wiedziałam, że az tak...
 
Policja znalazła mojego byłego, w piątek był przesłuchiwany a dziś grzecznie oddał telefon który sobie przywłaszczył i ma spłacać długi co będzie kontrolowane przez policję. Zobaczymy czy będzie spłacał i w jaki sposób. Dopiero w czwartek się dowiem wszystkiego. Może być tak że owszem będzie płacić ale po 200 zł na miesiąc a to mu zejdzie z 10 lat żeby spłacić te 20 tyś pożyczki plus odsetki. Szkoda że nie widziałam miny tego padalca jak dostał wezwanie na komisariat, pewno myślał że ja mu podaruję 25 tyś które ode mnie wyciągnął
 
Dowiedziałam się, że eks kiedy miałam termin porodu spacerował już z nową dziewczyną... dowiedziałam się też wielu okrutnych rzeczy o nim... ja wiedziałam, że jest złym człowiekiem po tym jak mnie potraktował, ale nie wiedziałam, że az tak...
Kajmakowa rozumiem co czujesz. Kiedy ja rodzilam mój jeszcze mąż z kochanką robił zakupy dla ich przyszlego dziecka ...
 
reklama
A my jutro rozprawa o alimenty.

Daj znać jak poszło! i ile udało się uzyskać :)

Majka bardzo dobrze, że go znaleźli!!! że też takie padalce chodzą i myślą, że są bezkarni...


ja skontaktowałam się z eksa byłą żoną. Dowiedziałam się takich rzeczy, że uważam, że powinien mieć coś wyryte na czole, żeby nie skrzywdzić więcej żadnej kobiety.
 
Do góry