reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

gjoasia
Zaszalałaś z wóziem dla malucha ;DD
Mi poleciła koleżanka, za 1500 zł z przesyłką, bo zamawiała przez allegro, wielofunkcyjny, fotelik gondolka, spacerówka, przeróżne ochraniacze, torba no itd itp.. miałam okazję troche poćwiczyć i jestem zadowolona, dawał sobie rade z zaspami, a po asfalcie wrecz frunął ;D Grubo się nad nim zastanawiam:)

Dla mnie to bez sensu.. przeciez oboję mieliśmy taki sam wkład w poczęciu dziecka wiec na zdrowy rozsądek wszystko powinno być 50/50 ale po co, niech sobie matka radzi sama - szaleństwo hahaa :-)

Co do alimentów 300 zł wiecej nie chce, mam swoje dochody to dam rade.. yyy muszę dać :)
Wszystko wyjdzie w praniu kochana :)

Przyszła Mi pościel, jest sliczna, miła w dotyku.. myśle, że warta swojej ceny ;D
 
reklama
katerinka agazoja dziekuje Kochane za rade. Minelo kilka dni i Mikus sam sie uspokoil. Co prawda nadal sie troszke kreci przy cycku ale juz nie krzyczy a to naprawde wielka ulga dla moich uszu:-) Moze to rzeczywiscie byla kolka... W kazdym razie odstawilam sztuczne mleko i dostawiam malego do piersi jak najczesciej.

mloda gratuluje tego slowa na ktore czekaja wszystkie mamy:-) a Ty tam Kochana pracuj a nie za malarzami sie ogladasz:-D

Mam do Was pytanie... Miki uwielbia spac w foteliku samochodowym. Wlasciwie jest to jedyne miejsce gdzie chetnie zasypia, szczegolnie w ciagu dnia. Dla mnie to tez jest wygodne rozwiazanie bo moge wziasc fotelik np do kuchni gdy robie obiad i tym samym mam na oku i malego i garnki na ogniu, i nie martwie sie ani o jedno ani o drugie :-) Zastanawia mnie tylko czy lezenie w takiej pozycji jak w foteliku samochodowym nie szkodzi dziecku i jego postawie. Czy moze lezec tak caly dzien czy np tylko kilka godzin?
 
Ostatnia edycja:
aguguha oni chyba tak na zmiane....
Matko jak Jaś od wczoraj wrzeczy piszczy...pręzy sie...prostuje strasznie nózki jest sztywny momentami jak decha...baczki puszcza zrobil kupke od wczoraj z 4-5 razy... nie wiem co mu jest.......:-(zaparcia?? Noc mi ładnie przespal...4 godziny i dopiero zglodnial...bylam w szoku..ale łapiac kapturek zachowywał sie strasznie krecił sie machal raczkami głowka..nie wiem jak to opisac..nie mogl zlapac kapturka...kilka sekund i wrzask zlosci...Czuje sie bezsilna w takich momentach i chce mi sie wyc.....Nad ranem zjadl cycka usnol przy nim poklepalam go polozylam 4 minuty i wrzask..prezy sie kolory jak tecza zmienial:no: Jest mi go tak strasznie szkoda ze gdy wyje to ja razem z nim......pomocyyyyyyyy:-(

mam tez pytanie co do krwawienia..juz miesiac po porodzie..bylo fajnie nie lecialo ze mnie nic tylko takie upławy...a od wczoraj doslownie mnie zaleeeeeewa!!!Czy to normalne????:-(

ja dzis zwariuje............
 
Agugucha z tego co wiem to max 2 godziny w foteliku właśnie ze względu na tą pozycję...
Orchidea z tym krwawieniem to raczej do lekarza, bo nagły powrót obfitego krwawienia nie jest normalny, przynajmniej tak czytałam.
Kasia dziewczyny mają rację, drogie nie znaczy najlepsze. Ja chciałam wózek za 2000zł, później za 1500zł, aż w końcu kupiłam osobno wózek i fotelik, bo wyszło taniej. Im bliżej porodu to może Ci się odmieni, a dziecku nie zrekompensujesz braku taty drogimi akcesoriami. Też chciałam taką drogą pościel jak Ty, ale kupiłam jednak mega zestaw so spania za wszystkim za 420 zł. I jestem bardzo zadowolona. A co do ubranek to pochodź po lumpeksach, za grosze kupisz piękne ubranka. Nie ma co szaleć, moja Nela ma 4 tygodnie dopiero, ale widzę że każdy grosz się liczy. Nawet włosów nie farbuję, bo szkoda mi 50 zł fryzjerce dopłacać, mimo że mój tata bardzo dobrze zarabia i nie musiałabym żałować, ale wolę dla małej zostawić. Wczoraj wydałam 22zł bo ma katarek, i na takie "okazje" trzeba mieć odłożone.
A jaki masz wózek upatrzony?? Ja mam na dużych pompowanych kołach i jestem mega zadowolona, duża gondola też jest ważna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
agugucha nie moze dziecko spedzic calego dnia w foteliku, rob mu co jakis czas przerwe zeby byl w pozycji rozprostowanej, moj niestety ie miesci sie juz do fotelika i musze kupic nowy, masakraaa

Orchidea22 idz do gina i to jak najszybciej, na miesiaczke jeszcze stanowczo za wczesnie, niech Cie zobaczy jakis lekarz bo z tym nie ma zartow!!!

Co do kasy na czarna godzine to sie zgadzam. jak sie okazalo ze maly podobno to cholerne zapalenie pluc to pedem na 2 kontrole do lekarzy - koszt 100, lekarstwa na astme + tuba - koszt 200, wiec razem dalo 300 i to tak nagle, rano nie zapowiadalo sie na wizyty u lekarzy... Zawsze warto miec odlozone jakies pieniadze zeby pozniej nie szczypac sie do konca miesiaca
 
Agugucha - w foteliku samochodowym dziecko mozna trzymac max. 2 godziny i to tez z przerwami; jesli juz to o wiele bezpieczniejszy dla dzieciatka jest lezaczek:-)
Orchidea - przeanalizuj co jadlas - bo zatwardzenie to nie ejst, skoro robil Ci kupki, wiec jakis Twoj blad zywieniowy niestety; mozesz tez starac sie czesciej malego przystawiac do cyca, zeby nie mial pustego zoladeczka, bo wtedy tez sa bole brzuszka; i kladz go troszke wyzej, jakby pod skosem, aby nie lezal w calkowitym poziomie; odstaw koper o ile pijesz i nabial; i zobacz co dalej; jak cos to pisz smialo, postaramy sie pomoc na forum;:-)
i jesli chodzi o krwawienie, to lepiej idz do ginekologa - on musi ocenic; ale okres tez sie niestety tak szybko zdarza:-( ja jak Age urodzilam, to po 5 tygodniach od porodu dostalam okres i tez lalo sie ze mnie ze hoho; z Maksem troszke dluzej, ale do dzisiaj mam te okresy strasznie obfite:-( a oboje karmilam piersia, wiec.... nawet wtedy mozna dostac okres:-(
 
Carla
Co do ciuszków, to mam masę rzeczy po Igorku (synek Mojego brata) są to ciuszki uniwersalne, jednak wszystko jest malutkie. Mała pośmiga w tym kilka tygodni i już nie będą się nadawać, pokupywałam już jej większe, w sumie co do ubioru mam komplet, brakuje mi jeszcze pajacyków bawełnianych, ale mama mówiła, żebym się nie martwiła, wiec może mnie czymś zaskoczy :)Szczerze nawet nie pomyślałam by pochodzić po takich sklepach.. teraz to już za pózno, zresztą u mnie w mieście chyba nawet nie ma tego typu sklepów.. Kochana ja nie kupiłam sobie nić od jakiś 6 miesiecy - bo po prostu mi szkoda.. póki co mieszcze się w swoje stare ubrania, ale wiadomo brzuchol rośnie.. i lada dzień może być ciężko.. :/ ale póki co o tym nie myśle..
a co do wózka to ten BEXA B4 + FOTELIK samoch koła pompow 11 KOLORÓW (920703257) - Aukcje internetowe Allegro
Ogladałam mase wózków na necie, dużo tańszych.. nastepnie pojechałam obejrzeć je na "żywo" do sklepu i załamałam ręce..
Totalna porażka..

Orchidea
aaaaj malutka.. :(
Igorek miał podobnie, z tym, że on nie mógł kupki zrobić, a miał to od przerzucenia na sztuczne mleko, dostał czopka w pupe i mu przeszło.. w przypadku Jasia - teraz mi mama podpowiada, że najprawdopodobniej boli go brzuszek, postaraj mu się go delikatnie rozmasować i zdecydowanie musisz uważać na to co jesz, widocznie Jasiowi to nie odpowiada..

a co do krwawienia, skoro wcześniej miałaś tylko opławy, teraz mogłaś dostać miesiączki, będzie ona obfita z racji tego, że to wszystko z Ciebie schodzi..

Głowa do góry ryba :*
 
Kasia wózek śliczny, sama nad nim myślałam :) Tylko że na 4 kołach. Mi zależało na dużych pompowanych kołach, bo ja spacerowiczka jestem, a mieszkam prawie w górach i mam gdzie z wózkiem połazić. Co prawda koło mnie mam tylko nudną trasę pod lasem, ale ostatnio zapakowałam nas do samochodu i pojechałyśmy do parku i na wały, a za wałami ścieżki zasypane, ale wózek cudnie jechał :)
Ja w sumie kupiłam kilka ubranek w pepco bo tanie są, i cherokee w tesco w promocji, mam też piękne spodenki i sweterek z lumpeksu w sumie za 18 zł, a wyglądają jak nówki. Tak więc jak będziesz gdzieś widziała lumpeks to wejdź, bo dziecięce ubranka za grosze kupisz.
Ja ani jednego ubrania ciążowego nie kupiłam, chodziłam w getrach, teraz też w nich chodzę :) A waga mi spadła 11 kg, tak więc ten zakup się opłacił bo dalej je noszę :)
Ja na Twoim miejscu bym kupowała chusteczki i pampersy. Ja robiłam całą ciążę zapasy, i teraz o takie rzeczy nie muszę się martwić, no może poza pampersami, bo chusteczek mam 40 opakowań :) I kosmetyków też mam trochę, ale kupiłam też kilka niepotrzebnych- używam tylko płynu do mycia ciała i włosów, balsamu/oliwki, kremu na dwór, linomag i sudocrem do pupy. Ja się na takich rzeczach skupiałam i teraz nie muszę nic w sumie kupować :)
 
Witajcie kobietki

Co do drogich rzeczy dla dziecka- kupilam wozek za uwaga - 2600 (jestem glupia, wiem, wiem, wiem, nie komentowac prosze:-D) i uwiezcie, ze nie wychodze z malym czesto na dwor bo mniekurwica bierze jak mam sie meczyc. sztywny, maly, zero resorow, zajebiscie wyglada z boku ale jako uzytkownik normalnie mam go dosyc. Jak go kupowalam to sobie wmawialam ze dobra firma, ze ladnie wyglada, ze na forum polecaja i dupa blada. Moja kolezanka kupila na allegro uzywany za UWAGA 150zł i powiem, ze nieraz mam ochote wywalic jej dzieciaczka i wsadzic mojego:-D:-D.

Co do wyprawki i tego typu rzeczy. niestety sad wezmie pod uwage minimalne potrzeby dziecka. jak staralam sie o alimenty dla Piotrusia - chcialam 500zł, to sedzia mi powiedzial ze mam wygórowane oczekiwania bo sa rodziny 4 osobowe, ktore musza wyzyc za 800zł, wiec nie nastawiaj sie Kasia, ze ugrasz jakies pieniadze. Niestety zycie pokazuje, ze panowie ktorzy splodzili dziecko maja wieksze prawa niz kobiety i sa bardziej pokrzywdzeni - chore!!!!

Agazoja - moze jakis rowerek? moj Piotrus dostal na roczek taki prezent i byl zachwycony, sa takie fajne, ze maja podkladki pod nozki, palak do prowadzania, blokade na brzuszek i np kaczuszke, ktora irytuje wszystkich rodzicow swoimi dzwiekami, ale dziecko jest przeszczesliwe.

Katerinka - wyprowadzam sie do warszawy, wiec reszty mozesz sie domyslac:tak:
Jakiej firmy masz wozek ze mowisz ze nie dobrze Ci sie jezdzi. Ja kupilam moze tani ale dlatego ze ojciec mojego dziecka niedolozyl ani jednego grosza dotego Coneco Toledo z Dino przez internet jeszcze z promocji byl z 770 zl mialm znizke bo robilam wyprawke dla mojej corki w tym sklepie.
ticker.php
 
reklama
Annna kupilam x-lander wersje limitowana, nawet mp3 byla w zestawie:-D
X-LANDER XA BOARD BOY+GONDOLA+FURA GRATISÓW+WYS 0 (920539329) - Aukcje internetowe Allegro

teraz jak widze ta cene to mam ochote skoczyc z balkonu, mysle, ze nawet obecnej ceny nie jest wart. musze wystawic go na allegro ale jak dostane polowe ceny to bedzie sukces. mam jeszcze w zestawie fotelik samochodowy w ktory moje dziecko juz sie nie miesci, gondola tez za ciasna - KOSZMAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak ide po chodniku to moje dziecko tak lata jakbym szla po jakis kamieniach...

Piotr mial wozek emmaljungi - to jest mercedes, zajebisty ale cholernie teraz drogi
 
Do góry