reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

samotni niepracujacy a przedszkole

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Wiecie może jak to jest ?? zeby dziecko sie dostało do przedszkola trzeba pracować.A jak jest jeden tylko rodzic?nie pracuje bo wychowuje swoje dziecko?
Przeciez to bez sensu jest zebym szukala teraz pracy wydawała kupe kasy na opiekunke zeby tylko wpisać w papierku i przyniesc zasiwiadczenie do przedszkola ze pracuje.Powiedzcie jak to jest?
 
reklama
napewno rodzice samotnie wychowujący mają pierszeństwo przy przyjęciach do przedszkola, ale to czy wymogiem jest twoja praca to już musisz pytać w wybranym przedszkolu bo to są indywidualne zarządzenia przedszkoli:tak:
moja szwagierka nie pracuje a jedno dziecko dostało się i do żłobka i do przedszkola a drugiego już 4 lata później do tego samego żłobka przyjąć nie chcieli:tak:
 
U nas muszą pracować oboje rodzice, a jeżeli jest samotny też musi pracować. A dlaczego chcesz wysłać dziecko do przedszkola skoro nie pracujesz i je wychowujesz?
 
U nas muszą pracować oboje rodzice, a jeżeli jest samotny też musi pracować. A dlaczego chcesz wysłać dziecko do przedszkola skoro nie pracujesz i je wychowujesz?
a mozesz mi powiedziec czemu Ty pracujesz??chyba po to aby miec pieniadza,miec za co zyc,a nie zyc na zasilku jak sie go jeszcze ma czy na pomocy rodziny, my samotne matki nie mamy partnera czy meza przy boku,bo w ciazy czy jak dziecko bylo male zawinol sie czy zdecydowalismy odejsc,bo rodzina,wychowanie dziecka goprzeroslo, wolał kawalerskie zycie,nie mamy tez drugiej osoby co przyniesie wyplate do domu

przy samotnych matkach i przedszkolach jest bledne kolo, wiekszosc nie moze isc do pracy,bo nie ma z kim zostawic dziecka, do pracy przeciez nie wezna malucha, a znowu,aby dziecko wyslac do przeszkola i wiekszkosc moze isc do pracy, tylko aby zapisac trzeba pracowac
przy tych pierwszeństwie tez jest roznie
 
Ostatnia edycja:
można zrobic tak. idziesz do byle jakiej DZIENNEJ SZKOŁY. zapisujesz się i to jest równoznaczne jakbyś pracowała. (bynajmniej tak w rzeszowie jest)
bierzesz zaświadczenie ze chodzisz/bedziesz chodzila do dziennej szkoly.
i juz

w pl jak nie kombinujesz to nie zyjesz
 
PYSIA W PRZEDSZKOLU JETS TAKZE NIE WYSTARCZY ZE WPISZESZ ZE EJSTES SAMOTNA MATKA, JA SKADLAAM PODANIA DO 3 CZY 4 I CHOC MAM POTWIERDZENIE W POSTACI WYROKU SADOWEGO OLIWKA DOSTALA SIE DO JEDNEGO PRZESZKOLA, W RESZCIE JEJ NIE PRZYJELI NAWET.
niby formalnie mamy pierszenstwo a roznie to wyglada...
 
Mozi nie unoś się tak ja po prostu zapytałam. Z przedszkolami jest problem przynajmniej u nas na podkarpaciu. Moja sąsiadka załatwiła sobie przedszkole tylko dlatego,żeby mieć trochę czasu dla siebie. Jest samotna matką to fakt, ale pieniędzy jej nie brak. Rodzice ślą jej pieniądze z Anglii. Druga zaś samotnie wychowuje dwie córki i nie chcą jej przyjąć dzieci do przedszkola bo brak miejsc ciągle a w domu ciężko.
 
ja bylam samotna matka pracujaca a moje dziecko i tak sie nie dostalo,to ze samotni maja pierwszenstwo i w wg ustawy nie musza nawet pracowac to nie ma jakos zastosowania w zyciu codziennym!!!
Ja do syna biore opiekunke!
 
reklama
bo skad pieniadze wezme?musze jakoś isc do pracy bo mi sie pieniadze kończa powoli
Dokladnie

tym co sa w normalnych zwiaskach to uwazaja ze samotne matki dostaje bog wuie ile kasy i ze moga siedziec w domu!!! parodia! To moze w malzenstwioe jedno powinno siedziec w domu z dziecmi a drugie pracowac bo po co dwie pensje jak samotna matka musi zyc bez pracy:/
 
Do góry