reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ściąganie pokarmu laktatorem

Niestety pierś u nas nie zdała egzaminu i tak od początku się męczymy eh.
A próbowałaś dociec czemu? Mój syn urodzony w terminie nie umiał ssać, potem była histeria, bo nie leciało etc. Kontrola wędzidełka, dużo walki i intuicji, dobry smoczek (medela ca lma, wg mnie rewelacja, bo to trudny smoczek) i po 3 tygodniach załapał cyca.

Kpi to trudny temat, są grupy wsparcia. Może @Destino coś podpowie?
 
reklama
Mamuśki ile ściągacie pokarmu laktatorem i co ile po 4 miesiącach ściągania??
Czytam od początku to, co piszesz. Jednak by coś podpowiedzieć potrzeba więcej danych. To ile jaka kobieta ściąga laktatorem nie ma znaczenia, bo pokarm może być w piersi, a laktator go nie wydobędzie. Może być tak, że laktator, którego używasz jest dla twoich piersi nieodpowiedni. Może być tak, że życie codzienne nie pozwala ci na regularne ściąganie mleka i wtedy mniejszy popyt to mniejsza podaż. I najważniejsze... Chemia... Magia... Jakkolwiek to określisz trzeba dostawiać dziecko do piersi by choć na chwilę ciągnęło, nawet jak nie wie jak, nie ma siły czy chęci, choć to najczęściej my tak widzimy, bo maluchy na ogół wola cyca, tylko z różnych powodów rezygnują, czy nie mogą się napić. Nie wiem, czy jestem właściwą osobą, by coś tu napisać. Sciagalam mleko do czasu, aż moje dziecko przestało je pić, czyli ok 18 miesięcy. Przez ten czas moje dziecko mogło jeść tylko mój pokarm. To ciężka praca, ale do zrobienia.
Laktację można ciągle rozkręcać. Są wspomagacze i konkretny sposób. Niestety tak jak piszą dziewczyny systematyczność gra tu kluczową rolę. Czasem ściągasz co 3h zwłaszcza nocą, czasem nawet co 2, jeśli chcesz by wzrosła ilość mleka.
Pytanie brzmi, o co naprawdę pytasz?
 
Małopolska i Lubelskie
Znaleźć kogoś, kto sprzeda mleko nie jest trudno. Tylko to ryzykowne, bo nawet jeśli na pierwszy rzut oka osoba jest zdrowa, to nie masz pewności, że naprawdę tak jest. Podając dziecku mleko obcej osoby nieprzebrane ryzykujesz. W Krakowie w szpitalu na Ujastku byl ( przed pandemia i może wciąż jest) bank mleka. Nie wiem na jakich zasadach działa. Czy mają mleko tylko dla maluchów na oddziale, czy również dla osób z zewnątrz. Można zapytać.
 
A ja mam może głupie pytanie, ale wolę je zadać niż się zastanawiać lub coś zrobić źle. Czy mogę ściągać mleko przez cały dzień do jednej butelki? Tzn zbierać je (mieszać) z całego dnia? Czy każdą porcję muszę przelać, a nową ściągać do czystej butelki? Dopiero zaczynam i ściągam bardzo malutko, nie mam w czym za bardzo przechowywać np 5 ml.
 
A ja mam może głupie pytanie, ale wolę je zadać niż się zastanawiać lub coś zrobić źle. Czy mogę ściągać mleko przez cały dzień do jednej butelki? Tzn zbierać je (mieszać) z całego dnia? Czy każdą porcję muszę przelać, a nową ściągać do czystej butelki? Dopiero zaczynam i ściągam bardzo malutko, nie mam w czym za bardzo przechowywać np 5 ml.
Mleko może stać 4 h nie w lodówce, a nie możesz do zimnego mleka dolać ciepłego.
A nie dasz rady ściągnąć więcej niż te 5 ml?
 
Mleko może stać 4 h nie w lodówce, a nie możesz do zimnego mleka dolać ciepłego.
A nie dasz rady ściągnąć więcej niż te 5 ml?
Aha, ale jak nie schowam do lodówki to w ciągu tych 4h mogę jeszcze dolać? Np po 3 i wtedy schłodzić?
Moja laktacja dopiero się rozkręca, może przesadziłam z tą ilością, jest ciut więcej, ale zastanawiało mnie to, czy będę mogą do jednej butelki to zbierać.
 
Aha, ale jak nie schowam do lodówki to w ciągu tych 4h mogę jeszcze dolać? Np po 3 i wtedy schłodzić?
Moja laktacja dopiero się rozkręca, może przesadziłam z tą ilością, jest ciut więcej, ale zastanawiało mnie to, czy będę mogą do jednej butelki to zbierać.
Ja tak robię. Zlewam w całość z kilku h, ale zazwyczaj schłodzone mleko, żeby niepotrzebnie nie stało. Czyli np. ściągnę 50 ml, daje do lodówki, potem kolejne 50 ml i daje do lodówki, i jak oba mają tą samą temp, to zlewam w całość.
 
Ja tak robię. Zlewam w całość z kilku h, ale zazwyczaj schłodzone mleko, żeby niepotrzebnie nie stało. Czyli np. ściągnę 50 ml, daje do lodówki, potem kolejne 50 ml i daje do lodówki, i jak oba mają tą samą temp, to zlewam w całość.
Tak właśnie myślałam. To jest najrozsądniejsze rozwiązanie. Dziękuję Ci bardzo! 😘
 
reklama
Aha, ale jak nie schowam do lodówki to w ciągu tych 4h mogę jeszcze dolać? Np po 3 i wtedy schłodzić?
Moja laktacja dopiero się rozkręca, może przesadziłam z tą ilością, jest ciut więcej, ale zastanawiało mnie to, czy będę mogą do jednej butelki to zbierać.
W temperaturze pokojowej mleko może stać ok 12h. Trzeba jednak kontrolować świeżość, bo jak jest za ciepło, to może się szybciej zepsuć. W lodówce przy tylnej ścianie mleko możesz przechowywać do 4 dni. Razem możesz przechowywać mleko ściągane w ciągu 5-6h. Tak jak wspomniała @ness. chowasz jedną partię do lodówki. Ściągasz kolejne. Wkładasz do lodówki. Jak będą miały tę samą temperaturę możesz zlac do jednego pojemnika. W zamrażarce możesz przechowywać mleko od 3 do 6 miesięcy. Niestety dzieci rzadko chcą pić rozmrażanie mleko. Ono zmienia smak i zapach.
 
Do góry