reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sciagniecie zaleglosci alimentacyjnej, gdy dziecko mieszka za granica

Dołączył(a)
28 Sierpień 2012
Postów
1
Witam.
Mieszkam z corka we Francji. ojciec dziecka, ktory mieszka w Polsce wyrazil zgode na moj i corki wyjazd na pobyt staly.
Niestety nigdy nie placil na corke alimentow pomimo ze zostaly mu je zasadzone. Gdy jeszcze mieszkalam w Polsce oddlamsprawe do komornika, ktory zaczal sciagac od niego dlug alimantacyjny. Wowczas nie mial on zadnej pracy, i wyblagal mnie zebym wycofala ten pozew obiecujac ze bedzie placil bierzace alimenty. zgodzilam sie bo bylo mi zal, jego zlej sytuacji ale rowniez balam sie ze wycofa sie ze zgody na wyjad dziecka za granice.
Mija juz prawie 4 lata a on w dalszym ciagu nie zaplacil ani zlotowki. Zmienila sie rowniez jego sytuacja. Pracuje, ozenil sie i ma 2 kolejnych dzieci. Uwazam ze wtej sytuacji powinien wziasc rowniez odpowiedzialnosc za swoja pierwsza corke rowniez.
Prosze o pomoc
Gdzie moge zglosic sie w tej sytuacji ( we Fracnji) aby byly maz zaczal placic alimenty.
Nie moge zjechac do kraju z przyczyn finansowych ale rowniez praca mi na to nie pozwala. z wiazku z tym nie bardzo wiem gdzie moge to zalatwic we Francji i czy wogole jest taka mozliwosc. czy sa powolane do tego odpowiednie organy, sady, adwokat? naprawde jestem w kropce, bardzo prosze o pomoc.
Dziekuje
 
reklama
Mieszkam z corka we Francji. ojciec dziecka, ktory mieszka w Polsce wyrazil zgode na moj i corki wyjazd na pobyt staly.
Niestety nigdy nie placil na corke alimentow pomimo ze zostaly mu je zasadzone. Gdy jeszcze mieszkalam w Polsce oddlamsprawe do komornika, ktory zaczal sciagac od niego dlug alimantacyjny. Wowczas nie mial on zadnej pracy, i wyblagal mnie zebym wycofala ten pozew obiecujac ze bedzie placil bierzace alimenty. zgodzilam sie bo bylo mi zal, jego zlej sytuacji ale rowniez balam sie ze wycofa sie ze zgody na wyjad dziecka za granice.
Mija juz prawie 4 lata a on w dalszym ciagu nie zaplacil ani zlotowki.
Tu warto pamiętać, ze przedawnienie roszczeń alimentacyjnych nastepuje po 3 latach.

Zmienila sie rowniez jego sytuacja. Pracuje, ozenil sie i ma 2 kolejnych dzieci. Uwazam ze wtej sytuacji powinien wziasc rowniez odpowiedzialnosc za swoja pierwsza corke rowniez.
Ojciec odpowiada za dziecko niezaleznie czy ma inne dzieci, czy nie.

Gdzie moge zglosic sie w tej sytuacji ( we Fracnji) aby byly maz zaczal placic alimenty.
Najlepiej byłoby ustanowić pełnomocnika w kraju. Może to pani zrobić we Francji. nalezy udać sie do notariusza i tam sporządzić pełnomocnictwo. W większości wypadków na pełnomocnictwie sporządzonym w innym kraju musi się jednak znaleźć klauzula apostille, czyli poświadczenie dokumentu sporządzonego w jednym państwie umożliwiające legalne użycie go w innym państwie. Klauzulę taką Dodatkowo konieczne bedzie przetłumaczenie (przysięgłe) pełnomocnictwa. Oczywiście moze też Pani skorzystać z pełnomocnika profesjonalnego (adwokat) - tutaj forma pełnomocnictwa jest mniej wymagająca.


 
Do góry