reklama

Scientolodzy nadchodzą

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez marul, 5 Maj 2006.

 1. marul

  marul Gość

  za Rzeczpospolitą

  Scjentolodzy nadciągają Humanitarni Wolontariusze, przykrywka Kościoła Scjentologicznego, zaczynają akcję propagandową w Polsce. W Warszawie już ją rozpoczęli, ale nielegalnie.
  Humanitarni Wolontariusze Scjentologii rozbili wczoraj w centrum Warszawy trzy żółte namioty. Chętni będą mogli w nim dostać 19 książeczek z serii "Coś można z tym zrobić". Ich autorem jest Ron L. Hubbard, założyciel religii scjentologicznej (jak podają wolontariusze, "w październiku 2005 r. zapisany w "Księdze rekordów Guinnessa" jako najbardziej tłumaczony autor świata") - informuje dziennik.

  Sekta scjentologów znana jest na całym świecie, ale nie jest zarejestrowana w Polsce. Budzi kontrowersje - zwłaszcza ogromne pieniądze, jakich żąda od swych członków za kursy i konsultacje. Scjentologom zarzuca się pranie mózgów i stosowanie przymusu, a samemu Kościołowi, że dąży jedynie do powiększania swojego bogactwa. Sekta jest potępiana przez Kościół katolicki. Żółte namioty to element akcji Tournée Dobrej Woli, która ma pokazać, że "istnieją skuteczne i proste metody radzenia sobie z różnymi sytuacjami w życiu". Oficjalnie akcja nie ma nic wspólnego z Kościołem Scjentologicznym, ale jest przez niego popierana. O tym, że scjentolodzy planują swoją kampanię, wiadomo było od kilku miesięcy. Komitet Obrony przed Sektami jeszcze w kwietniu poprosił władze Warszawy, Gdańska i Wrocławia (tam też mają stanąć żółte namioty), żeby nie pozwoliły scjentologom na kampanię. Nie doczekał się odpowiedzi.


  Twórcą tej niby religii, niby systemu filozoficznego jest pisarz science-fiction Lafayette Ronald Hubbard. W 1950 roku ukazała się jego "Dianetyka", która do dzis jest biblią scjentologów.
  Scjentologia to religia bez Boga, choć zawiera elementy buddyzmu hinduizmu, chrześcijaństwa i odniesienia do wielu innych religii. Można w niej również znaleźć wątki jakby żywcem wyjęte ze scenariusza filmu science-fiction. 75 milionów lat temu zły książe Xenu, aby rozwiązać problem przeludnienia na kontrolowanych przez siebie 76 planetach pojmał blisko 13,5 biliona boskich istot, przewiózł je na Ziemię, uwięził w kraterach wulkanów i zgładził za pomocą bomb wodorowych. Biliony dusz Thetanów wcieliły się w ludzi. Zdaniem Hubbarda każdy człowiek ma nieśmiertelną duszę - właśnie Thetana. Do tych dusz doczepiają się jednak engramy - wspomnienia traum przeżytych w poprzednich wcieleniach. Blokują umysł, który można oczyścić za pomocą różnych technik i programów. O tym, jak je stosowac wiedzą oczywiście scjentolodzy, którzy doświadczyli ostatecznego wtajemniczenia.
   
 2. reklama

Poleć forum