reklama

scopolan

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Diana_81, 30 Czerwiec 2010.

1. Diana_81

Diana_81 Fanka BB :)

Witam
    mam pytanie o scopolan czopki.
    Jestem w 39 tc i wczoraj na wizycie lekarz przepisał mi scopolan czopki żeby mi szyjka zmiękła. Ale dziś wyczytałam że to lek:
    Wskazania: Stany skurczowe dróg żółciowych i pęcherzyka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, skurcze żołądka i przewodu pokarmowego, zaparcia spastyczne, skurcz odźwiernika
    Więc nie bardzo wiem jak on ma zadziałać na szyjkę. W necie znalazłam też informację że to lek rozkurczowy w poronieniu zagrażającym.
    Czy któraś z Was brała ten lek przed porodem na skrócenie szyjki?

2. basia1807

basia1807 mama trzech skarbów

ja baralam ale mi sie brzuch robil bardzo twardy... w pierwszej iazy tez bralam od 30tc do konca teraz tez tak bylo.
    oni na skracanie szyjki daja przewaznie jakis zastrzyk w szpitalu'.

3. reklama
  4. Diana_81

Ale twardniał Ci po "zażyciu" skopolanu czy dostałaś skopolan żeby Ci brzuch nie twardniał?

5. Maliina

Maliina Moderator

Mi scoploan podawlai jak dostalam skurczy ale rozwracie utzrymywalo sie na 1.5cm a skurcze byly co 7 min i tak przez 3 dni wreszcie po 3 dniach ruszylo i mimo wszystko dostawlam go na uregulowanie skurczy (tak mi mowili) i pozniej nie czulam boli partych to dali mi jeszcze kolejny.. hehehe

6. Diana_81

Dafodil czyli dostałaś go na przyspieszenie rozwarcia tak?
    a jak się po tym czułaś, bo tam piszą że mogą być problemy z koordynacją, spadek reakcji na bodźce. Mialaś coś takiego???

Poleć forum