reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks a karmienie

Mialas cc to mialas krótko krwawienie po przy cc czyszczą macice a po sn sama sie oczyszcza ale w srodku zywa rana.
Lekarze Ci w szpitalu nie powiedzieli ze to niebezpieczne? A wiesz ze po cc trzeba odczekać rok zeby zajść w ciążę bo to bardzo niebezpieczne?
 
reklama
Lekarz na podstawie usg ocenia stan macicy moja znajoma zaszla 8 miesiecy po cc i rana z cc przykleila sie do lozyska
Myslenie nie boli
 
Ja od swojego ginekologa dostałam pozwolenie na starania 3 miesiące po cc. Podobno ten rok czasu, to stara szkoła. I wszystko zależy od wygojenia się, a przede wszystkim od sposobu szycia i użytych materiałów.
Tak samo legenda, że nie można rodzić sn po cc - czego jestem przykładem.
 
Ja od swojego ginekologa dostałam pozwolenie na starania 3 miesiące po cc. Podobno ten rok czasu, to stara szkoła. I wszystko zależy od wygojenia się, a przede wszystkim od sposobu szycia i użytych materiałów.
Tak samo legenda, że nie można rodzić sn po cc - czego jestem przykładem.
Mozna sn po cc :)
Jesli cc nie byla z winy matki:)
Ja osobiscie bym sie bala 3 mies po cc w ciążę zachodzić
Ale witch chyba czekalas ten miesiac dwa po porodzie z seksem:)?.
 
Mozna rodzic sn po cc, tylko tak jak napisala @olcia1718 pod warunkiem, ze wskazania do ciecia byly dla tej konkretnej ciazy tj. zle ulozenie dziecka, bardzo duza waga dziecka, bodajze skomplikowane wady u dziecka itp. Ja mialam zwezona miednice i z tego powodu dwa razy ciecie i tego bym nie przeskoczyla. Nie ma co generalizowac, bo kazdy przypadek jest inny. Jedna wypadajac z 6 pietra otrzepie sie i pojdzie dalej z zadrapaniami, a druga pol roku na OIOMie spedzi. Pytanie: po co ryzykowac, jezeli jest ryzyko i to niemale?
Dwa, jezeli argument zajscia w ciazy jest niewystarczajacy, to zgodnie z tym co pisze mamaginekolog na swoim blogu w artykule o pologu, wspolzycie w pologu moze grozic nawet zakazeniem. Naprawde polecam poczytac. Juz pomijam fakt, ze jest to niehigieniczne. A jezeli autorce odchody zatrzymaly sie po tygodniu to tym bardziej polecam pojsc na wizyte u ginekologa. Mialam to samo po drugim cieciu i okazalo sie ze porobily mi sie skrzepy w szyjce :) oczywiscie to moj przypadek i byc moze u niej wszystko jest ok, ale nie dowie sie jesli nie pojdzie do lekarza.
 
Mozna rodzic sn po cc, tylko tak jak napisala @olcia1718 pod warunkiem, ze wskazania do ciecia byly dla tej konkretnej ciazy tj. zle ulozenie dziecka, bardzo duza waga dziecka, bodajze skomplikowane wady u dziecka itp. Ja mialam zwezona miednice i z tego powodu dwa razy ciecie i tego bym nie przeskoczyla. Nie ma co generalizowac, bo kazdy przypadek jest inny. Jedna wypadajac z 6 pietra otrzepie sie i pojdzie dalej z zadrapaniami, a druga pol roku na OIOMie spedzi. Pytanie: po co ryzykowac, jezeli jest ryzyko i to niemale?
Dwa, jezeli argument zajscia w ciazy jest niewystarczajacy, to zgodnie z tym co pisze mamaginekolog na swoim blogu w artykule o pologu, wspolzycie w pologu moze grozic nawet zakazeniem. Naprawde polecam poczytac. Juz pomijam fakt, ze jest to niehigieniczne. A jezeli autorce odchody zatrzymaly sie po tygodniu to tym bardziej polecam pojsc na wizyte u ginekologa. Mialam to samo po drugim cieciu i okazalo sie ze porobily mi sie skrzepy w szyjce :) oczywiscie to moj przypadek i byc moze u niej wszystko jest ok, ale nie dowie sie jesli nie pojdzie do lekarza.
Mamaginekolog ile kaze czekac z ciaza po cc?;)
To mloda ginekolog wiec nowa szkoła:)?
 
reklama
Mamaginekolog ile kaze czekac z ciaza po cc?;)
To mloda ginekolog wiec nowa szkoła:)?
Przyznam Ci sie szczerze, ze akurat na to pytanie nie znam odpowiedzi :) byc moze kiedys o tym wspomniala, ale nie sledze jej tak wnikliwie, wiec nie doczytalam. Artykul o pologu mnie zainteresowal ze wzgledu na to, ze tak jak wspomnialam mialam problem w pologu :) mysle, ze co lekarz to opinia. Mnie wspominano, ze zalecany jest odstep 2 lat miedzy kolejnymi ciazami, ale jest to ten czas zapewne optymalny, co nie znaczy, ze jezeli zajdzie sie w ciaze po roku to bedzie tragedia. :) ekspertem nie jestem, opowiadam jedynie z wlasnego doswiadczenia, a jak wiadomo kazda ma inne :)
 
Do góry