reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks a karmienie

reklama
Nie wolno współżyć sześć tygodni od porodu bo możesz nabawić się komplikacji. Na ogół panuje opinia, że karmienie piersią chroni przed zajściem w ciąże czyli jest naturalną antykoncepcją. Ale to myślenie jest błędne.


"Panuje opinia"? W jakich środowiskach? Za przeproszeniem kompletnie niedouczonych, z marginesu? No cholera, jak można mówić, że "panuje taka opinia"? Jedyne co panuje, to całkowity brak wiedzy, panuje głupota, panują puste głowy. Rany, nie chciałabym znać człowieka, który kieruje się taką "opinią".
 
"Panuje opinia"? W jakich środowiskach? Za przeproszeniem kompletnie niedouczonych, z marginesu? No cholera, jak można mówić, że "panuje taka opinia"? Jedyne co panuje, to całkowity brak wiedzy, panuje głupota, panują puste głowy. Rany, nie chciałabym znać człowieka, który kieruje się taką "opinią".
Masakra nie :D
 
Bardzo rozsądne podejście... Jak się blizna rozejdzie to będziesz mogła sobie pogratulować... Nie mówiąc już o tym, że skurcze mogą tylko przedłużyć krwawienie po porodzie.
I tak - można zajść w ciążę.
nie mam pytań po prostu brak mi słów ...
 
Sory ale każdy mówi że 6 tyg bez współżycia. Ja nawet po porodzie nie miałam ochoty, wszystko boli, a po drugie to nie higieniczne. Tu ci leci a tu seks uprawiać. Jesze zrozumialabym 5 tyg po porodzie. Ale kur... tydzień. I to po cc jak nie można mieć 2 lat dziecka bo blizna może się rozejsc? Czy ty słuchasz co lekarze mają do powiedzenia.

Gratuluje... myślę że możesz być nominowana do nagrody Darwina (na najgłupsze śmierci)
 
Same święte się znalazły :-D
Jest b.watpliwe byś zaszła w ciążę juz tydzien po porodzie tym bardziej że karmisz piersią, bez dopajania dziecka, na kazde żądanie.
Ja dostalam 1 okres przy karmieniu najwczesniej po 4,5 miesiącach od porodu.
Przez te pierwsze tygodnie postarajcie inaczej troche inaczej się zaspokajać, anizeli współżyć. Kazdy organizm jest inny i mimo ze bedzie 1% mozliwości zajścia w ciażę to jednak ta mozliwość jest... A orzede wszystkim Twój organizm musi dojsć do siebie-to jest najwazniejsze. Daj swojemu partnerowi artykuł o połogu do poczytania.
Jeszcze jedna sprawa-niestety nie przewidzisz kiedy juz jestes plodna... bo przed pierwsza miesiaczką juz mozesz zajsć w ciażę. Mam znajome ktore dostały ją dopiero PO zakonczeniu karmienia. Niestety taka sytuacja zdarza się rzadko... i okres przychodzi wcześniej.

oar89n7312bz9t17.png
Moja droga ja karmilam piersią i dostałam okres 5 tyg po porodzie. To że ty dostalas to nie znaczy że ona też nie dostanie.
 
reklama
Do góry