reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks i antykoncepcja...po porodzie

My narazie na gumkach , popieram z tym wiyciekaniem nie cierpie tego ;D mam racepte na tabsy na 6 miechow ale jednak nie :-)
u nas sexik ok z orgazmem to M musi sie wieki produkowac ale dzielnie walczy ;-) u nas to czssem co dzien a czasem dwa na tydzien
 
reklama
niby tak, do m-ca czasu można reklamować, niezłe to jest...więc jak organizm ma wydalić to lepiej żeby się pospieszył ;)
 
Witam dziewczyny :) Mam takie pytanie dotyczące antykoncepcji. Co myślicie o metodach naturalnych? Przed ciążą używałam testera owulacyjnego na ślinę i zastanawiam czy nie stosować go również po porodzie jako pomocnik przy npr. Albo jakiś komputer cyklu?

Stosuje któraś z was właśnie NPR? jest sksuteczne?
 
lauraa ja uwazam ze to z niehormonalnych najskuteczniejsza metoda i mam zamiar zaczac. nasi znajomi prowadza kursy i idziemy z malzem na indywidualny:) (od 3 mcy idziemy i nie doszlismy)hihi

w kazdym razie bede sie obserwowac i uczyc przez najblizsze mce i dodatkowo zapezpieczac np gumka, ale jak sie poznam, mysle 6 cyklow czyli pol roku wystarczy to bedzie ok:) moje kumpele to stosuja i maja tyle dzieci ile chca, przynajmniej na razie:D

a chetnie wspomoge sie tym wynalazkiem co o nim piszesz. napisz cos wiecej....
 
ja poki co cerazette i w szoku jestem, bom zadowolona. na poczatku, przez pierwszy miesiac, mialam co chwile plamienia, ale potem przeszlo i od 3 miesiecy czysto, ani @, ani plamienia. ciesze sie. juz 4 op koncze. i zastanawiam sie, czy sens jest z ta mirena (boje sie zakladania).
ale z drugiej strony juz 3 razy zapomnialam zazyc tabletki... i w ogole zazywam jak chce, nie, ze rowno o 11, tylko nieraz o 8, nieraz o 12.. staram sie pamietac i zaraz po wstaniu zazyc, ale nieraz to nawet po poludniu. siet. niby maja do 12h bezpieczenstwo, ale w sumie to zawsze jakis ryzyk fizyk.. wolalabym nie ryzykowac juz. eeeeeeeeeeeeeeech.

ja w npr nie wierze niestety, dzieki niemu udalo nam sie Filipka zmajstrowac (wg obserwacji cyklu), ale zeby anty... to nie. ja tam z D mam za bardzo rozbuchane zycie seksualne chyba ;-) hehe nieraz spontan, i co wtedy!..
 
moja szwagierka stosowała tester owulacyjny na ślinę i ... zaszla w ciążę.
trzecie bobo, cieszyła się, sprawy potoczyły się niestety inaczej, ale w każdym razie napisać chcialam ze ten tester widocznie nie taki skuteczny.

my nadal nie doszlismy na kurs Rozera czy jak to sie tam nazywa. moze w listopadzie go zrobimy, to sa 3 spotkania 2godzinne a my nie mamy czasu!!

na razie gumka.... dla mnie to nowe doświadczenie bo my raczej nie uzywailsmy jej nigdy regularnie w sensie za kazdym razem... no ale cale zycie czlowiek sie uczy:-D
 
my stosujemy gumke plus NPR i narazie mamy tyle dzieci ile chcielismy :-) z tym NPR to u mnie jest tak ze ja raczej znam siebie, mam regularne cykle i owulacje i wiem kiedy mozemy z gumki zrezygnowac a kiedy trzeba trzeba :-D

ja nie jestem dobra na zadne tabletki bo nawet w chorobie zapominam brac, a co dopiero codziennie :-D heh

mialam miec implant ale cos dluga kolejka jest bo juz pol roku czekam :D chyba ze o mnie zapomnieli :-D ale teraz zreszta stwierdzam ze i tak nie chce :-)
 
asiunia ja tez mam taki zamiar. i npr i gumka. z tym ze na poczatku nawet jak npr pozwoli to gumke bede stosowac...jakos sie boje...hahaha kurde glupie pytanie. naprawde glupie zadam.. a ta gumka to skuteczna na 100%? tzn wiem ze teoretycznie nigdy nie ma 100% ale praktycznie????
 
o ile ci nie peknie w trakcie czy cos to raczej 100%, chyba, ze zaczniecie bez i zalozycie na final - wtedy mozna zajsc w ciaze nawet z tego plynu przedejakulacyjnego - male prawdopodobienstwo, ale jednak istnieje.

a ja dalej mam zagwozdke - spirela zwykla czy mirenka?.. wolalabym mirene, ale chcialabym miec pelna jazde z seksu, a nie tak, jak na tych tabletach, ze jednak mniejsze libido i mniejsza frajda.. a na zwyklej z kolei obfite miesiaczki.. ech..

ja na npr + gumka mam dwoje dzieci :p takze odradzam, odradzam! niby wiem, kiedy mam owu itp, a jak widac, raz ja sie pomylilam. i stad mamy Felka. a raz D zapomnial, ze ma gumke zalozyc (myslalam, ze chce skonczyc na zewnatrz, hehe ;-) ). i co? mamy Maksia..
 
reklama
morgaine zgadzam sie z aenye - jak nie peknie ani nie zaczniecie bez to na 100% :-) u nas w dni ryzykowne to nawet w gumce tuz przed finalem wyciaga sprawzic czy wsio ok i dpiero :-) nam raz pekla jako nastolatka ale w trakcie a nie na koniec takze da sie wyczuc kiedy cos jest nie tak. Moj P to sie boi i czasami wogole rezygnuje na finisz tam na rzecz innego rownie przyjemnego :-D a ja przynajmniej mam pewnosc ze w ciazy nie bede :-)

ja Ci moge powiedziec ze jeden jedyny raz pozwolilismy sobie bez gumy z ostrym finiszem w ryzykowne dni i jest Josh. :-) wiec to tak po czesci swiadomie bo wiedzielismy ze prawdopodobienstwo jest ogromne ;-)
 
Do góry