reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks i antykoncepcja...po porodzie

reklama
jak bedzie bolec to psychicznie nie dasz rady i sie zrazisz wiec chyba dac sobie spokoj. Ja kilka dni przed pierwszym drugim razem zrobilam probe generalna. Powiedzialam mezowi ze to tylko proba i troszke szczypalo jak od mydla ale nic nie bolalo. A za kilka dni juz bylo ok
 
U nas ok.choć ochoty nie miałam najmniejszej..Ale jak się rozkręciło,to,łoooooooooooooo;-) i jeszcze było mało.Zero bólu,troszkę sie bałam,bo wiedziałam jak było po pierwszym porodzie.Nie bolało,pipcia mokra...(po pierwszym suchość mnie męczyła)
Ja mam pigułki Azalię,wcześniej brałam Cerazette-bo to tylko dwa rodzaje dla karmiących...
Generalnie-jest super,przyszła ochota i...jakaś dzikość:-D
 
ok, my juz po i... wcale tak bardzo nie bolało :-D nastawiłam się na jaką katorgę a tu troszkę tylko poszczypało na początku ;-)

a czy po porodzie jest jakis okres niepłodny, czy mozna zaciazyc od razu?
 
My jesteśmy po i też tylko troszkę zaszczypało a tak to łoooo super było :) to już ponad tydzień temu, ale teraz mam okres więcna razie znowu przerwa :(
co do zabezpieczenie to od prawie 2 tyg. biorę azalię, dzwoniłam do lekarza, bo mówił, że kresu nie będzie tylko lekkie plamienie czasem a tu taki zonk, ale powiedział, że takk czasem się na początku zdarza i samo minie :)

Mitaginko co do zabezpieczenia to najlepszym przykładem jest aenye która sama pisała chyba 2 tyg temu, że dostała okres a przecież tylko piersią karmi, a w naszym przypadku gdzie zdarzało się dokarmianie mm ryzyko jest znacznie większe, więc zdecydowanie trzeba się zabezpieczać
 
reklama
a czy po porodzie jest jakis okres niepłodny, czy mozna zaciazyc od razu?
mi wlasnie przyslali ulotke o antykoncepcji po porodzie i wg nich czyli angielskiej sluzby zdrowia okres bezwzglednej nieplodnosci po porodzie to okres do 3tyg. W tym czasie nie musisz sie bac o zabezpieczenie.

Ja czytalam to w kontekscie bezpieczenstwa "pigulki po" a karmienie piersia. No i tam wlasnie pisali ze jezeli wspolzylas do 3tyg po porodzie to nie musisz brac bo i tak nie zaciazujesz, a jak bylo po to mozesz wziasc bo jednorazowa dawka nie przenika w znaczacy sposob do pokarmu.
 
Do góry