reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks po porodzie

CzarnaCzarna90

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Sierpień 2019
Postów
30
Hej dziewczyny potrzebuje dość nietypowej porady.. Ile po naturalnym porodzie naturalnym zaczęłyście uprawiać seks? Ja jestem obecnie 4 tyg po i z mężem mamy straszna ochotę na zbliżenie.. Ja fizycznie i psychicznie jak najbardziej czuje się na siłach tylko nie wiem czy to juz jest możliwe czy nie za wcześnie? Czy jeśli już jestem na siłach to czy po takim czasie to nie jest ryzykowne... Porady ginekologa zasięgnę dopiero pod koniec czerwca bo takie terminy wizyt przez koronawirus.. Z góry dzięki za porady
 
reklama
Rozwiązanie
Ja jeszcze po wizycie u ginekologa po 6 tygodniach czekałam kolejne dwa, bo się bałam mimo to, że lekarz powiedział, że wszystko ładnie się zagoiło
ja zaczynałam po 6tyg jak Skończyłam połóg = krawienie ale zapewne są kobiety które uporały się z tym szybciej 😄 ale co do współżycia przed zakończeniem połogu jeśli chodzi o macicę która podobno jest podatna w tym czasie na infekcje to zachowałbym ostroznosc.
 
ja zaczynałam po 6tyg jak Skończyłam połóg = krawienie ale zapewne są kobiety które uporały się z tym szybciej 😄 ale co do współżycia przed zakończeniem połogu jeśli chodzi o macicę która podobno jest podatna w tym czasie na infekcje to zachowałbym ostroznosc.
Nie wiem czy może dojść do infekcji jeśli zastosowalibyśmy prezerwatywe😉bo narazie czekam na tabletki anty a kolejnego dziecka nie planujemy mamy jyz dwojke🤣
 
Ja czekałam na wizytę u ginekologa czyli 6 tygodni. Generalnie przyjmuje się, że seks jest niezalecany przez pierwsze cztery-sześć tygodni po urodzeniu dziecka.Nawet jeśli poród naturalny przebiegł bez zakłóceń i nie doszło nawet do pęknięcia krocza – tkanki także potrzebują czasu, aby się wygoić. To raczej ginekolog powinien dać zielone światło na seks lekarz oceni, czy krwawienie z pochwy już się skończyło, czy ewentualne rany po nacięciu czy pęknięciu krocza się zagoiły, a także czy nie ma innych medycznych przeciwwskazań.
Ja bym poczekała do wizyty u ginekologa ale to ja a Ty zrobisz jak uważasz.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Ja czekałam na wizytę u ginekologa czyli 6 tygodni. Generalnie przyjmuje się, że seks jest niezalecany przez pierwsze cztery-sześć tygodni po urodzeniu dziecka.Nawet jeśli poród naturalny przebiegł bez zakłóceń i nie doszło nawet do pęknięcia krocza – tkanki także potrzebują czasu, aby się wygoić. To raczej ginekolog powinien dać zielone światło na seks lekarz oceni, czy krwawienie z pochwy już się skończyło, czy ewentualne rany po nacięciu czy pęknięciu krocza się zagoiły, a także czy nie ma innych medycznych przeciwwskazań.
Ja bym poczekała do wizyty u ginekologa ale to ja a Ty zrobisz jak uważasz.
Pozdrawiam serdecznie.
No u mnie właśnie doszło do pęknięcia krocza ale i tak się lepiej czuje niż gdy miałam nacinane przy pierwszym dziecku wtedy nie mogłam siedziec na tyłku przez miesiąc a o seksie to nawet nie myślałam ale masz rację chyba się wstrzymam do wizyty u gin.
 
Ja po ok 8tyg po obu porodach, po 6wizyta żeby sprawdzić czy wszystko ok. Uważam, że lepiej poczakac do konca okresu połogu lub jak tam wam się spieszy zapytać lekarza.
 
reklama
Ja jeszcze po wizycie u ginekologa po 6 tygodniach czekałam kolejne dwa, bo się bałam mimo to, że lekarz powiedział, że wszystko ładnie się zagoiło
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry