reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks przerywany a możliwość ciąży.

Particular

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2018
Postów
19
Dzień dobry, mam taki problem. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Z moim partnerem nie używamy antykoncepcji, tylko w dni płodne korzystamy z metody seksu przerywanego ( od roku z moim partnerem stosujemy tę metodę. Zawsze jest granica błędu, stosuję od 10 do 20 dc. Kalendarzyk prowadzę około 5 lat, miej-więcej wiem kiedy nastepuje owulacja, wydaje mi się, że w tym miesiącu miałam 15dc o 22, ale zagwarantować nie mogę). W 16dc poniosło nas i między jednym a drugim stosunkiem była przerwa 2 minut, przy czym nie do końca się ogarneliśmy. Wieczorem tego dnia poczułam kilkusekundowe ukłucie w prawym jajniku. Dziś jest mój 27 dc, obecnie mam ból piersi, ale tym razem bolą mnie od pach do skutków (zawsze na dole bolały), czuję jakbym miała miesiączk e od 5 dni (ale mam mieć za dwa, raz w życiu miałam podobnie), czuję jakby było mi mokro a szyjkę mam nisko, ból głowy też około od 6 dni, no i trochę mi słabo. Testowałam przedwczoraj popołudniu (test wyszedł negatywny z zarysem drugiej kreski, tzn. jakby się odbiła ale zniknęła po około 20 minutach) oraz wczoraj z drugiego moczu i test wyszedł negatywny (tak samo odbił się zarys drugiej kreski, zaznaczę że innej firmy test). Czy jest prawdopodobne że jestem w ciąży? Ktoś miał podobną sytuację? Nie chciałabym być teraz w ciąży, mam synka dwu letniego i dla mnie to za wcześnie. Dodam, że ostatnio mam bardzo regularny cykl, w geanicach 29-30dni (od jakiś 4 cykli, bo wcześniej między 27-34).
 
reklama
Rozwiązanie
Uff to super że tym razem Ci się "udało" :) ale serio nie kuś losu, tabletki nie są złe. Ja od dawna biorę a też miałam czas że jechaliśmy na przerywanym albo prezerwatywach. Raz się strachu najadłam, dałam się namówić lekarzowi na belarę i nie żałuję. Mega komfort jest i psychiczny i seks zupełnie inny. Przemyśl to!
Dzień dobry, mam taki problem. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Z moim partnerem nie używamy antykoncepcji, tylko w dni płodne korzystamy z metody seksu przerywanego ( od roku z moim partnerem stosujemy tę metodę. Zawsze jest granica błędu, stosuję od 10 do 20 dc. Kalendarzyk prowadzę około 5 lat, miej-więcej wiem kiedy nastepuje owulacja, wydaje mi się, że w tym miesiącu miałam 15dc o 22, ale zagwarantować nie mogę). W 16dc poniosło nas i między jednym a drugim stosunkiem była przerwa 2 minut, przy czym nie do końca się ogarneliśmy. Wieczorem tego dnia poczułam kilkusekundowe ukłucie w prawym jajniku. Dziś jest mój 27 dc, obecnie mam ból piersi, ale tym razem bolą mnie od pach do skutków (zawsze na dole bolały), czuję jakbym miała miesiączk e od 5 dni (ale mam mieć za dwa, raz w życiu miałam podobnie), czuję jakby było mi mokro a szyjkę mam nisko, ból głowy też około od 6 dni, no i trochę mi słabo. Testowałam przedwczoraj popołudniu (test wyszedł negatywny z zarysem drugiej kreski, tzn. jakby się odbiła ale zniknęła po około 20 minutach) oraz wczoraj z drugiego moczu i test wyszedł negatywny (tak samo odbił się zarys drugiej kreski, zaznaczę że innej firmy test). Czy jest prawdopodobne że jestem w ciąży? Ktoś miał podobną sytuację? Nie chciałabym być teraz w ciąży, mam synka dwu letniego i dla mnie to za wcześnie. Dodam, że ostatnio mam bardzo regularny cykl, w geanicach 29-30dni (od jakiś 4 cykli, bo wcześniej między 27-34).
Ja tak zaszłam i pewnie są inne kobiety które się wypowiedzą. A w tym miesiącu co zaszłam tylko raz się kochaliśmy [emoji16]... każdy powinien wiedzieć że taki seks przerywany to żadna metoda antykoncepcji jeśli nie chce się mieć na razie dziecka.... wiec tak jest możliwość ciazy
 
Po 20 minutach test jest na pewno nie ważny, ale ja na Twoim miejscu zrobiłabym jeszcze jeden i przeczytaj dokładnie instrukcje, wtedy bedziesz pewna ;)
A przy storusnku przerywanym szanse na ciaze są spore. To nie antykoncepcja
 
Tak, jak pisały dziewczyny stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i chyba powinnaś za kilka dni powtórzyć test lub zrobić betę, żeby mieć pewność. Natomiast objawy, które opisujesz mogą być spowodowane tym, że stresujesz się całą sytuacją.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziękuję dziewczyny za odpowiedź, na pewno dam znać. Mam nadzieję, że to tylko stres, nie czas na dziecko teraz dla mnie..
To życzę Tobie aby było po Twojej myśli, ale w przyszłości róbcie tak aby nie stresować się czy przyjdzie okres czy też nie. Rozumiem chwila zapomnienia u każdego może się to zdarzyć [emoji5] ale później jaki stres... tak czy inaczej daj znać
 
reklama
do odczytania testu powinnaś te 2,3min odczekać zanim spojrzysz ..to chyba normne że czasem taka barwa przechodzi gdzie powinna być druga kreska w czasie kiedy mocz wsiąka ..

my z Mężem 3 lata po synku na stosunku przerywanym i kiedy nam się drugiego brzdąca zachciało to zaszłam w pierwszym cyklu ...potem dalej stosunek przerywany przez 8 lat ALE my daliśmy pod uwagę że jeśli ...zdarzy się wpadka to się świat nie zawali..choć Mąż Awsze się pilnował i nie raz kiedy miałam jakieś wątpliwości utwierdzał mnie że wie że zdarzył na czas na bank hehehe cwaniak

mimo wszystko to nie jest metoda antykoncepcji..chyba że ktoś liczy się z tym że mogłoby dojść do wpadki i to z góry zaakceptuje :)
 
Do góry