reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks przerywany a możliwość ciąży.

Particular

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Listopad 2018
Postów
19
Dzień dobry, mam taki problem. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Z moim partnerem nie używamy antykoncepcji, tylko w dni płodne korzystamy z metody seksu przerywanego ( od roku z moim partnerem stosujemy tę metodę. Zawsze jest granica błędu, stosuję od 10 do 20 dc. Kalendarzyk prowadzę około 5 lat, miej-więcej wiem kiedy nastepuje owulacja, wydaje mi się, że w tym miesiącu miałam 15dc o 22, ale zagwarantować nie mogę). W 16dc poniosło nas i między jednym a drugim stosunkiem była przerwa 2 minut, przy czym nie do końca się ogarneliśmy. Wieczorem tego dnia poczułam kilkusekundowe ukłucie w prawym jajniku. Dziś jest mój 27 dc, obecnie mam ból piersi, ale tym razem bolą mnie od pach do skutków (zawsze na dole bolały), czuję jakbym miała miesiączk e od 5 dni (ale mam mieć za dwa, raz w życiu miałam podobnie), czuję jakby było mi mokro a szyjkę mam nisko, ból głowy też około od 6 dni, no i trochę mi słabo. Testowałam przedwczoraj popołudniu (test wyszedł negatywny z zarysem drugiej kreski, tzn. jakby się odbiła ale zniknęła po około 20 minutach) oraz wczoraj z drugiego moczu i test wyszedł negatywny (tak samo odbił się zarys drugiej kreski, zaznaczę że innej firmy test). Czy jest prawdopodobne że jestem w ciąży? Ktoś miał podobną sytuację? Nie chciałabym być teraz w ciąży, mam synka dwu letniego i dla mnie to za wcześnie. Dodam, że ostatnio mam bardzo regularny cykl, w geanicach 29-30dni (od jakiś 4 cykli, bo wcześniej między 27-34).
 
reklama
Rozwiązanie
Uff to super że tym razem Ci się "udało" :) ale serio nie kuś losu, tabletki nie są złe. Ja od dawna biorę a też miałam czas że jechaliśmy na przerywanym albo prezerwatywach. Raz się strachu najadłam, dałam się namówić lekarzowi na belarę i nie żałuję. Mega komfort jest i psychiczny i seks zupełnie inny. Przemyśl to!
Ja akurat nie patrzę na test w czasie robienia, tylko czekam 5 minut i wtedy. Wydaję mi się, że niektóre testy tak mają, że odznacza się druga możliwa kreska. Przynajmniej tak sobie tłumaczę.
 
reklama
Hej, robiłam wczoraj popołudniu (bo nie wytrzymałam) test ciążowy i był negatywny. Więc jestem wręcz pewna, że nie ma ciąży. Objawy dalej są takie same, badałam szyjkę macicy i wydaję się być nisko i rozpulchniona (chyba tak jest przed okresem), ale wydaje mi się, że to będzie jakieś przeziębienie, bo od dziś rana tak mi zimno, mimo że leżę pod kołdrą to nogi mam lody, a temperature ciała 37, w dodatku potwornie boli mnie głowa..
 
Hej, na szczęście dzisiaj dostałam miesiączki. Pierwszy raz miałam takie objawy, ale już sobie je zapisałam by następnym razem nie panikować. Dziękuję za wasze wypowiedzi.
 
reklama
Uff to super że tym razem Ci się "udało" :) ale serio nie kuś losu, tabletki nie są złe. Ja od dawna biorę a też miałam czas że jechaliśmy na przerywanym albo prezerwatywach. Raz się strachu najadłam, dałam się namówić lekarzowi na belarę i nie żałuję. Mega komfort jest i psychiczny i seks zupełnie inny. Przemyśl to!
 
Rozwiązanie
Do góry