reklama

seks- wywołanie porodu

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Malenaa, 31 Maj 2009.

1. Malenaa

Malenaa Fanka BB :)

Czy któras z Was wypróbowała ten sposób? z jakim skutkiem?
    Ile razy trzeba powtórzyć w jakich odstępach czasu?

2. ilona1987

ilona1987 Zaangażowana w BB

Co prawda nie wiem tego na sobie jeszcze ale słyszałam że to naprawdę pomaga na wywołanie porodu.:) nawet lekarze to polecają więc jest skuteczne no ale czy na wszystkie kobietki to działa to pewnie nie .Ale próbować zawsze można :-):-):-):-):-)..

3. reklama
  4. Malenaa

no na mnie narazie nie działa- a ja juz chodzić nie mogę, bo mała mi na coś naciska i tak ból mam, ze hej- ja juz dłużej nie wytrzymam- termin mam na sobotę:(

5. Kasia Irlandka

Kasia Irlandka 10/2006 06/2009 :)

Cztery razy po dwa razy, osiem razy - raz po raz, o polnocy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz :-):-):-):-)

A tak na serio - to nie wiem czy to przyspieszanie ma sens, bo akcja porodowa sie zacznie jesli dziecko bedzie gotowe.

6. monisia1979

monisia1979 Fanka BB :)

Mi pomogło:tak:
    Tak jak Ilona napisała,nam właśnie lekarz to polecił na przyspieszenie;-)
    Ale ja byłam prawie dwa tygodnie po terminie;-):tak::-)
    Wiadomo,orgazm,to skurcze i poszło;-):-D:-D:-D

7. Carmi

Carmi Czerwcowa mama 2009

ja mam termin na jutro i jak narazie to seks do tej pory nic nie pomogl (choc przez pol soboty po upojnej nocy skrecalo mi sie cos brzuchu, ale potem przeszlo i znow cisza), a nie odmawialismy sobie tej przyjemnosci cala ciaze.
    Monisia, to nie skurcze moga wywolac skurcze porodowe, ale jakis tam hormon w nasieniu, jak mi opowiadala polozna, ale dokladnie teraz nie pamietam.

8. Kasia Irlandka

Kasia Irlandka 10/2006 06/2009 :)

Takie cus jeszcze znalazlam - ale to dotyczy ciazy przeterminowanej.
    Czy uprawianie seksu przyspiesza poród?
    Aktywność seksualna, szczególnie pieszczoty piersi, uwalnia oksytocynę – hormon wywołujący i podtrzymujący akcję porodową.
    Męskie nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają „dojrzewanie” i rozwieranie szyjki macicy. Ale przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, na takie ilości prostaglandyny, jakie są w spermie, szyjka staje się wrażliwa dopiero po 38 tygodniu ciąży.

3 – 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu orgazm może wywołać skurcze przepowiadające, zwane skurczami Braxtona-Hocksa, które mogą trwać nawet do 30 min. Nie są one jednak w stanie wywołać akcji porodowej. Cześć ginekologów uważa, ze stosunek płciowy może pomóc w rozpoczęciu porodu przy ciąży przenoszonej.

9. Carmi

Carmi Czerwcowa mama 2009

no to dam Wam znac pojutrze, czy to prawda :-D:-D

10. reklama
  11. Malenaa

N o ja od wczoraj znowu sprawdzam te prostaglandyny- podobno 3 dni z rzęu u wielu skutkuje!!

12. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

ja z mężem kochałam sie o g 21 o 1 dostałam skurczy następnego dnia o 1 w nocy tuliłam dzidzie ;)

Poleć forum