reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci?

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
SEKSUALIZACJA stanowi prawdziwe zagrożenie. Na czym polega? Między innymi na uczeniu dzieci postrzegania swojej wartości przez wygląd. Na stereotypowym podziale ról społecznych i na tym, że kształtując osobowość dziecka zabiera mu się możliwość wybrania tego, kim chce być. Niestety sporo osób stawia znak równości między edukacją seksualną i seksualizacją. Dlatego zaprosiłam Katarzynę Banasiak, koordynatorkę grupy Ponton, żeby pomogła mi rozwiać wątpliwości.

Czego się dowiesz się z rozmowy?
  • Czym jest seksualizacja i dlaczego jest niebezpieczna?
  • Jaki wpływ mają media na młodzież?
  • Dlaczego edukacja seksualna dba nie tylko o zdrowie, ale również bezpieczeństwo naszych dzieci?
  • Co warto wiedzieć o emocjach młodzieży?
  • Czy ciąża jest największym zagrożeniem?
  • Co powinni wiedzieć przestraszeni rodzice?
Dodatkowo znajdziesz linki do dwóch rozmów: Czy przedszkolaki uczą się masturbacji? Jak wyglądają zajęcia edukacji seksualnej w szkole?

reklama

Marynia88

Fanka BB :)
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Mi to kamień spadł z serca że nie będzie żadnej edukacji seksualnej w przedszkolach i w młodszych klasach podstawówki. Uważam że takie zajęcia byłyby nie potrzebne i niebezpieczne dla dzieciaków.
Jeśli chodzi o zajęcia edukacji seksualnej w starszych klasach to nie jestem ani za ani przeciw. Mój syn sam zadecyduje czy będzie na takowe uczęszczał. Rozumiem jednak że są rodziny w których seks to temat tabu a jeśli już poruszany to przedstawiany jako zło i młodym dorastającym ludziom z takich rodzin takie zajęcia będą potrzebne.

Rozwiązania
0
Niestety zgdadzm się z tą opinią. Dzisiaj edukatorzy seksualni roszczą sobie prawo do opowiadanie tego, co uważają za słuszne. A ja sobie nie rzyczę np. żeby mojemu dziecko ktoś mącił w głowie i opowiadał, że seks jest dobry (przykład z życia)

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
@Ufinka , ale seks jest twoim zdaniem zły? Zrobiłaś duży skrót myślowy chyba

dariawicz

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Moim zdaniem to ważny temat w rozwoju dziecka czy młodego człowieka. właśnie dlatego, że to w wielu rodzinach temat tabu. Młodzież powinna wiedzieć chociażby jak się zabezpieczać, że mogą powiedzieć nie i sami zdecydować kiedy będą gotowi na rozpoczęcie życia seksualnego

Miasto
Łódź
Rozwiązania
0
Niestety zgdadzm się z tą opinią. Dzisiaj edukatorzy seksualni roszczą sobie prawo do opowiadanie tego, co uważają za słuszne. A ja sobie nie rzyczę np. żeby mojemu dziecko ktoś mącił w głowie i opowiadał, że seks jest dobry (przykład z życia)
To jaki ten seks jest? Zły? :) Brak edukacji seksualnej niesie za sobą ogromną niewiedzę, a to pociąga za sobą masę niechcianych ciąż. Młodzi ludzie nie maja pojęcia o nowoczesnej antykoncepcji, konieczności badań etc.

reklama

nieagatka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
To jaki ten seks jest? Zły? :) Brak edukacji seksualnej niesie za sobą ogromną niewiedzę, a to pociąga za sobą masę niechcianych ciąż. Młodzi ludzie nie maja pojęcia o nowoczesnej antykoncepcji, konieczności badań etc.
Otoz to. Udawanie, ze temat nie istnieje lub co gorsza demonizowanie go moze pryzniesc tylko oplakane efekty.
Wystarczy odrobina zdrowego rozsadku tak ze strony edukatorow jak rodzicow i takie zajecia moglyby przyniesc wiele dobrego. Przede wszytskim zmienic przeswiadczenie ogromnej grupy ksztalconej z ambon, ze antykoncepcja jest zlem.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Czy jest szansa na ciąże? Staramy się 2
M Czy jest dobrze? Beta Potrzebuję porady 6
Verona26 Imię Kornel. Czy jest dziwne? Ciąża, poród, połóg 17
nowamloda12 Corka 8msc, jest nie do zniesienia Potrzebuję porady 10
domcia2212 Czy test owulacyjny jest pozytywny? Potrzebuję porady 3
R Sześciolatek do szkoły, jakie jest wasze zdanie ? Potrzebuję porady 75
R Czy wynik tedtu jest wiarygodny Staramy się 4
J Czy ciąża jest możliwa w tym przypadku? Ciąża, poród, połóg 30
Harley Czy możliwe jest zajście w ciążę przed @ Ciąża, poród, połóg 44
monika1990000 Czy ten teat jest pozytywny? Potrzebuję porady 9
taka j. Jak to jest naprawdę z tym koronawirusem? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 89
A USG, czy widać różnice i jest szansa? Ciąża, poród, połóg 11
MILUTKA1993 Czy jest mozliwe tak szybkie wystapienie objawow zagniezdzenia zarodka? Potrzebuję porady 3
Aśka 94 Czy jest zagrozenie porodem przedwczesnym Potrzebuję porady 8
gajdowa 2 poronienia ...nadzieja nadal jest Ciąża po poronieniu 35
A Czy jest możliwość ciąży? Brak okresu 11 dni, test negatywny Potrzebuję porady 8
M Czy jest jeszcze nadzieja? Brak akcji serca... Ciąża, poród, połóg 27
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7
P Plamienia o nieznanej przyczynie- czy jest szansa na ciąże? Ciąża po poronieniu 13
Mythopoeia Co to jest??? Potrzebuję porady 4
J Czy możliwa jest ciąża?? Potrzebuję porady 5
GabrielaNowak85 Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy Potrzebuję porady 806
Majcia1007 Czy to jest wynik wiarygodny? Potrzebuję porady 27
M Tablet, smartfon, telefon, smartwatch - dać czy nie dać o to jest pytanie Przedszkolaki 8
B Co to jest Potrzebuję porady 3
A Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Rozmowy o seksie 6
P Czy przyrost bhcg nie jest za wolny? Ciąża, poród, połóg 14
I Zapis ktg czy jest prawidłowy? Ciąża, poród, połóg 15
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
S Witam czy beta hcg jest prawidłowa? Potrzebuję porady 6
Sylwia maybe baby Czy jest to wynik pozytywny? Potrzebuję porady 11
aniaslu Czy siusianie na zapas jest zdrowe, a w pozycji na Małysza? Co warto wiedzieć Temat tygodnia 1
Pati1996_2 Jeszcze nie wiem, jaka jest szansa? Potrzebuję porady 10
X Czy to jest ciaza? Potrzebuję porady 10
M Test ciążowy z krwi z Apteki - jest taki! Staramy się 44
A Badanie metodą Fish z amniopunkcji czy jest wiarygodne? Potrzebuję porady 4
G 32dc, 14dpo - test negatywny. Jest nadzieja? Staramy się 7
aniaslu Lans ponad wszystko, czy może świętowanie narodzin dziecka. Jakie jest twoje zdanie? Pytanie tygodnia 7
aniaslu Nietrzymanie moczu w ciąży i po porodzie. Czym jest, skąd się bierze i gdzie szukać pomocy? Temat tygodnia 11
U Jaka jest Waszą opinia w tym temacie? Potrzebuję porady 15
aniaslu Kangurowanie. Czym jest i jak buduje więź z dzieckiem? Temat tygodnia 30
D Czy jest szansa na ciąże? Potrzebuję porady 16
Aga1402 Czy tam jest widoczna druga kreska ? Mam zalozona spirale. Staramy się 26
K Trzecia ciąża i ta jest inna czy to na chłopaka ? Ciąża, poród, połóg 42
Jastia Jak to jest z ta owulacja... Potrzebuję porady 2
U Co to jest? - zdjęcia Potrzebuję porady 16
K Czy wynik endometrium jest odpowiedni by zajść w ciążę? Staramy się 14
R Kiedy wiadomo czy dziecko jest prawo czy lewo ręczne ? Potrzebuję porady 24
Tysiek991 Jak to jest. Potrzebuję porady 9
M Czy jest ryzyko? Potrzebuję porady 5