reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwaga! Zaczynamy odliczanie! Tego nie przegap i przygotuj się z nami do Świąt. mam nadzieję, że ten link zadziała ;) Jesli masz problem z wysłaniem zgłoszenia - napisz do mnie - aniaslu KALENDARZ ADWENTOWY - kliknij

A jesli wybierasz się w zimową podróż nie zapomnij wziąć ze sobą tego zestawu. Co wolisz? Ciepły śpiworek do wózka, czy miękką wkładkę. Ja osobiście jestem fanką mufki. Zobacz i wybierz!

reklama

Seksualizacja jest groźna. Jak chronić dzieci?

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
36
SEKSUALIZACJA stanowi prawdziwe zagrożenie. Na czym polega? Między innymi na uczeniu dzieci postrzegania swojej wartości przez wygląd. Na stereotypowym podziale ról społecznych i na tym, że kształtując osobowość dziecka zabiera mu się możliwość wybrania tego, kim chce być. Niestety sporo osób stawia znak równości między edukacją seksualną i seksualizacją. Dlatego zaprosiłam Katarzynę Banasiak, koordynatorkę grupy Ponton, żeby pomogła mi rozwiać wątpliwości.

Czego się dowiesz się z rozmowy?
  • Czym jest seksualizacja i dlaczego jest niebezpieczna?
  • Jaki wpływ mają media na młodzież?
  • Dlaczego edukacja seksualna dba nie tylko o zdrowie, ale również bezpieczeństwo naszych dzieci?
  • Co warto wiedzieć o emocjach młodzieży?
  • Czy ciąża jest największym zagrożeniem?
  • Co powinni wiedzieć przestraszeni rodzice?
Dodatkowo znajdziesz linki do dwóch rozmów: Czy przedszkolaki uczą się masturbacji? Jak wyglądają zajęcia edukacji seksualnej w szkole?

reklama

Marynia88

Aktywna w BB
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Mi to kamień spadł z serca że nie będzie żadnej edukacji seksualnej w przedszkolach i w młodszych klasach podstawówki. Uważam że takie zajęcia byłyby nie potrzebne i niebezpieczne dla dzieciaków.
Jeśli chodzi o zajęcia edukacji seksualnej w starszych klasach to nie jestem ani za ani przeciw. Mój syn sam zadecyduje czy będzie na takowe uczęszczał. Rozumiem jednak że są rodziny w których seks to temat tabu a jeśli już poruszany to przedstawiany jako zło i młodym dorastającym ludziom z takich rodzin takie zajęcia będą potrzebne.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry