reklama

Sen naszych maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2011' rozpoczęty przez elifit, 17 Październik 2011.

1. elifit

elifit Fanka BB :)

Hej,

zakładam ten wątek abyśmy mogły sobie doradzać w kwestiach usypiania, lulania itp czyli co robić by nasze maluszki spały spokojnie i w miarę długo :-p

2. Herbata

Herbata Fanka BB :)

na moja poki co dziala cyc. zasypia w mgnieniu oka ;-)

3. reklama
  4. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

a jak ze smoczkami podczas snu? dajecie czy na razie nie ma takiej potrzeby ?

5. Ati :)

Ati :) Fanka BB :)

Mi na szkole rodzenia mowiono aby wstrzymać się ze smoczkiem do 4-6 tygodnia. Tak więc tego sie trzymam i tak długo jak będę dawała radę tak smoczka nie dam. Boje się,że to zaburzy potem ssanie z piersi.

6. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

właśnie ja tak sobie myślę, mam nadzieję że damy radę bez smoka... ale z drugiej strony jak dziecko przez sen ma ochotę ciągle coś ssać ?:-)

Herbatka, super że bez problemów mała śpi :)

7. WerkaMirek

WerkaMirek Fanka BB :)

Moja mala w dzien duzo je. Czasem nawet godzinke smoka sobie cycka. Ale w nocy? Wczoraj poszla spac po 21 wstala po szesciu godzinach ok 3w nocy. A potem dopiero o 9...
    W nocy nie potrzebuje tyle cmokania co w dzien:))

8. Kingolinka

Kingolinka Fanka BB :)

A ja daje mojemu Bąblowi smoczka i nie zaburza poki co to jego ssania piersi. Po za tym daje mu wtedy jak juz nic nie pomaga na uspokojenie go

9. nati/misio

nati/misio Mama Nadusii i Maksia :-)

ja mojemu głodomorowi próbuje wcisnąć (dyda) po tym jaj już poje sobie cycusia, lecz u nas na razie nic z tego nie działa, Maksiu odrazu wypluwa :no:

10. reklama
  11. Herbata

Herbata Fanka BB :)

moja tez smoka w ostatecznosci, ale szybko sie nudzi. jak juz zasnie to zaraz wypluwa

12. pryzybela

pryzybela Mama Kayi i Maxia

Ja powiem szczerze ze nie jestem za smokami, wole troche cycem porobic za smoka i z cora nie stosowalismy i teraz tez mam nadzieje ze sie uda bez, ale bron boze nie potepiam (po prostu dla mnie smok jakis sie niehigieniczny zawsze wydawal;/)..... tylko fajnie jak sie uda w miare szybko i bezbolesnie go porzucic, a z tym juz roznie bywa (ale niektorym dzieciom to i z piersi ciezko zrezygnowac)
    W kazdym razie sa maluszki ktore faktycznie bardzo tego potrzebuja i chyba nie ma co na sile z tym walczyc, tylko trzeba trafic na odpowiednia koncowke, zeby dziecko sie przekonalo....
    Ja sie balam ze moj cyca nie zechce tknac, bo je z butli, ale cycusia tez polubil i juz nim nie gardzi, mimo ze nie chce mu sie nim najadac, ale co wypije i possie to jego:)

No i co do snu tak w ogole, to Maxio mi przesypia praktycznie od 10 rano, do 5-6po poludniu ciagiem, z przerwami na jedzonko tylko i to tak przez sen prawie(jak sie wybudzi, to bardziej przez zmiane pieluchy lub ubieranie do wyjscia), a rano i wieczorem urzeduje ze mna (albo z nami), wiec wieczorem zamiast chodzic grzecznie spac, to filmik jakis ogladamy, bo mlody nie chce sie sam nudzic;-)

Poleć forum