reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sen niemowlaka

kika88888888

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2018
Postów
19
Mam pytanie do innych mam.Moj synek niedługo będzie miał 3,5 miesiąca i b.duzo śpi.Od 20 do 6 rano z przerwami na karmienie w nocy.Zapłacze jak chce się jeść.zje i zasypia.W ciagu dnia parę drzemek po 15 min.i do tego musi po poludniu 2-3 godz.spac bo jest marudny .Morfologie ma w normie,apetyt ma,przybywa na wadze.Bawi się ale krótko.potem marudzi bo chce spać.i tak w kółko. Martwi mnie to trochę, czy tak może być?
 
reklama
Dziecko w 3. miesiącu śpi około 10 h w nocy i około 5 h w ciągu dnia, więc wydaje mi się, że nie powinnaś się martwić. Tym bardziej, że przybiera na wadze i wyniki ma ok. Moje dziecko w tym wieku też przesypialo cala noc (z przerwami na karmienie) i później ze 2 h w ciągu dnia + kilka drzemek.
 
Moj syn ma 3msc i zasypia o 21 do 8 bez przerw i od tej pory spi tak po 20min, jedynie popoludniu spi raz 2godziny. Bawic sie z nim tez za dlugo nie mozna bo marudzi... Jak jest wszystko w normie krew, waga itd. to nie ma powodow do zmartwien. :-D
 
Ciesz się i korzystaj z nocy ;). Za kilka miesięcy będzie prawdopodobnie gorzej.. Ja też miałam spokojne niemowlę do 5-6 mc. A od ok.poltora miesiąca to jest tragedia. Spi 4 godz a pozniej pobudki co 20-40 min do 7 rano i wstaje marudna spiaca krolewna. Jak mam dobry humor to mówię do męża że zło po prostu nie śpi.. marzę o spaniu. I niech na urodziny mi mąż załatwi byle jaki hotel z łóżkiem, prześpię cały weekend.
 
takze uwazam ze wszystko ok z synkiem :) jakie to szczescie ze tak Wam spia maluchy..u nas jeszcze calej nocy nigdy nie przespalismy od poczatku a synek ma juz 5,5 miesiaca (ciagle problemy z brzuszkiem). Jak mial 3 miesiace to tak samo bylo jedzonko, aktywnosc, marudzenie i krotkie drzemki okolo 3-4 dziennie.
 
reklama
Są małe śpiochy i dzieciaczki, które dają w kość rodzicom swoją aktywnością. Jeśli maluch rozwija się dobrze, to nie ma powodów do niepokoju. W BB odpaliliśmy dział sen niemowląt i dzieci, gdzie znajdziesz mnóstwo tekstów dotyczących tego tematu, np: schematu snu dzieci w poszczególnych miesiącach życia.
 
Do góry