reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Senne niemowle

Weronikaaxx143

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Luty 2021
Postów
36
Cześć wszystkim. Mam problem. Od jakiegos czasu mój 2-miesięczny synek zaczął pic nerwowo mleko i z czasem wypijal go mniej, byliśmy u lekarza to powiedziano, ze najprawdopodbniej przez mleko moze objawjac sie pozniej( byl na bebilon pepti teraz nutramigen bo jest najprawdopodbniej alergikiem.) Od wczoraj dostaje nutramigen i wlasnie od wczorah jest bardzo senny. Zazwyczah budzil sie co 3h na mleko a teraz sp8 5/6 i trzeba go wybudzac, ale rowniez pije nerwowo i niechetnie nawet po 6h snu potrafi wypić tylko 80ml mleka co mnie stresuje. Robiliśmy badania crp i morfologia crp wyszlo ok wszystko morfoligia eyozonofile wyszly dosc duzo powyzej normy i powiedziano ze najprawdopodobniej jest alergikiem. Mocz również mielismy zrobic ale mialam problem z pobraniem moczu i zrobie to w poniedzialek. Czy ktoras wie co moze byc tego powodem. Dziecko caly czas spi zasypia przy mleku ciezko go nawey w sumie wybudzic, wczesniej nie mial takz ze od razu zasypial, nie spal kilka godzin e cisgu dnia bardzo mnie to stresuje a wizyte mamy we wtorek. Proszę o opinie...
 
reklama
Cześć wszystkim. Mam problem. Od jakiegos czasu mój 2-miesięczny synek zaczął pic nerwowo mleko i z czasem wypijal go mniej, byliśmy u lekarza to powiedziano, ze najprawdopodbniej przez mleko moze objawjac sie pozniej( byl na bebilon pepti teraz nutramigen bo jest najprawdopodbniej alergikiem.) Od wczoraj dostaje nutramigen i wlasnie od wczorah jest bardzo senny. Zazwyczah budzil sie co 3h na mleko a teraz sp8 5/6 i trzeba go wybudzac, ale rowniez pije nerwowo i niechetnie nawet po 6h snu potrafi wypić tylko 80ml mleka co mnie stresuje. Robiliśmy badania crp i morfologia crp wyszlo ok wszystko morfoligia eyozonofile wyszly dosc duzo powyzej normy i powiedziano ze najprawdopodobniej jest alergikiem. Mocz również mielismy zrobic ale mialam problem z pobraniem moczu i zrobie to w poniedzialek. Czy ktoras wie co moze byc tego powodem. Dziecko caly czas spi zasypia przy mleku ciezko go nawey w sumie wybudzic, wczesniej nie mial takz ze od razu zasypial, nie spal kilka godzin e cisgu dnia bardzo mnie to stresuje a wizyte mamy we wtorek. Proszę o opinie...
Ale w nocy tyle ciągiem śpi ?
 
Tak, 5/6h w nocy w dzien spal po 3h, a od wczoraj nawetw dzien spi po 5/6, zaczęłam go wybudzac na mleko co 3h.
Mój syn w tym wieku potrafił ciągiem przespać 8/9 godzin, bez wybudza ja na mleko. W dzień też głównie spał, ja się z tego powodu cieszyłam, a nie doszukiwalam jakiś nieprawidłowości. Skoro wyniki badań macie ok, to ja bym się nie przejmowała
 
Mój syn w tym wieku potrafił ciągiem przespać 8/9 godzin, bez wybudza ja na mleko. W dzień też głównie spał, ja się z tego powodu cieszyłam, a nie doszukiwalam jakiś nieprawidłowości. Skoro wyniki badań macie ok, to ja bym się nie przejmowała
Tak, ale chodzi o to, ze tak nie robil, nie spal po 2/3h z kilka razy i dlatego mnie to martwi
 
Mój do 3 mies wstawał co 3h po 3 mies zaczął przesypiać całe noce. Przybierał prawidłowo na wadze, wyniki miał ok, więc pediatra kazała korzystać z tego 😉 Skoro wszystko ok to taki urok malucha. Córka już nie jest taka łaskawa dla mnie 🤣
 
Ma inne objawy alergii oprócz podwyższonych eozynofilów? Konsultowałaś z alergologiem? Czy to aby nie na wyrost te nutramigeny? Piszesz, że mało je - a czy przybiera na wadze? Może dla spokojnej głowy zrobić jeszcze badanie cukru.
 
Cześć Weronika!
Faktycznie, dziecku z dnia na dzień może zmienić się cykl dnia. Niemniej jednak skoro zauważyłaś zmiany zachowania u dziecka dopiero w momencie, gdy zmieniłaś podawane mleko, warto to skonsultować z lekarzem pediatrą. Powinien on zlecić powtórne badania, aby sprawdzić jak wyniki wyjdą po zmianie mleka. Może któryś składnik mleka sprawia, że dziecko jest nadmiernie senne.
W poniedziałek spróbuj pobrać mocz i od razu umów się do swojego lekarza, może uda się przed wtorkiem. Przy tak małym dziecku powinno się konsultować każdą sprawę, która budzi u nas niepokój.
Powodzenia, Paulina
Wykapana Niania
 
reklama
Jak na moje, nie powinnaś zmuszać dziecka do picia mleka jeżeli tego nie chce. Jeżeli śpi to zwyczajnie się ciesz bo mleko które dostaje dostarcza mu wystarczająco energii i nie potrzebuje jeść częsciej. Jeżeli jest niespokojne tz że czuje Twoj stres i dlatego tak to wygląda. Jeżeli go przekarmisz będzie to skutkowało bólami brzuszka i kolkami co też objawia się niepokojem podczas picia mleka. Dziecko powinno jeść na żądanie a nie na siłe. Ta senność u maleństwa troszkę dziwne, może chodzi o cukier i warto powtórzyć badania pod tym kątem. Zmiana mleka u tak małego dziecka to zawsze delikatny temat był, niemowle różnie to przechodzi

Trzymaj się i powodzenia
 
Do góry