reklama

Separacja a kredyt

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 24 Sierpień 2011.

1. Czy jak mój partner dostanie separacje sądowa to może wziąść kredyt?
    Dodatkowo chciała bym się zapytac czy mam mozliwośc na uzyskanie jakies pomoc z opieki społecznej lub innej instytucji jeżeli mieszkam z ojcem dziecka a ślubu nie mamy i dopóki nie dostanie rozwodu nie możemy go wziąść.

dodam że ja nie pracuję

Ostatnio edytowane przez moderatora: 24 Sierpień 2011
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Tak.
    Prosze pytać w MOPS. Nie znam sytuacji dochodowej Pani, ani Pani partnera.

dodam że ja nie pracuję[/QUOTE]

3. reklama
  4. A mam takie nie typowe pytanie jeżeli on bedzie miał separacje to możemy wziąść ślub koscielny skoro oni nie mieli kościelnego?

bo jedni mówia że tak a inni że nie.

czy zawsze gdy są dzieci to musi być separacja czy sa sytuacje kiedy nie ma separacji a jest odrazu rozwód? są takie możliwości? od czego to zależy?

nic ich nie łączy, nie mieszkaja razem, nie maja wspólnego gospodarstwa na dzień dzisiejszy łączą ich tylko dzieci.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 25 Sierpień 2011
  5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Nie.

Można się od razu rozwieść.

Od tego o co małżonkowie/jeden z małżonków wnioskuje.

6. Jeżeli żona złożyła pozew o rozów( bo adwokat powiedział że najpierw separacja) i mąz złożył w odfpowiedzi o separacje czy na rozprawie można zmienić na rozwód?

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Żona wniosla o rozwód, tak? A mąż nie zgadzał się na rozwód, tak?

8. żona wniosła o separacja bo adwokat powiedział że najpierw separacja potem rozwód. a mąż o separacje i teraz chce zmienić na rozwód od samego początku miał być rozwód ale adwokat jak sie dopiero teraz okazało wnósł o separacja zamiast rozwód i co w takiej sytuacji zrobić.

ona tez chciała rozwód ale adwokat powiedział że nie ma mozliwości rozwód odrazu bo dzieci ale generalnie zalezy jej na rozwodzie

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Raz Pani pisze, że żona wnioskowała o rozwód, raz że o separację - prosze się zdecydować.
    Jeśli żona wniosła o separację a mąż w odpowiedzi na pozew o to przystał, odbędzie się takie postępowanie. Modyfikacja pozwu jest jednak możliwa.

10. reklama
  11. żona chciała rozwód ale jej adwokat powiedział że najpierw musi byc separacja i wniosła o separacje. ponieważ że mają dzieci ale oboje chca rozwodu tylko adwokat jej namieszał i wniosła o separacje a wolałaby rozwód ale skoro adwkoat powiedział separacja to wniosła o separacje
    modyfikacja może byc w czasie rozprawy? czy trzeba pismo wysłac?

Ostatnio edytowane przez moderatora: 31 Sierpień 2011
  12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Modyfikacja pozwu jest możliwa. Pozew modyfikuje powódka (żona).

Poleć forum