reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Separacja a kredyt

M

mineralnakocica

Gość
Czy jak mój partner dostanie separacje sądowa to może wziąść kredyt?
Dodatkowo chciała bym się zapytac czy mam mozliwośc na uzyskanie jakies pomoc z opieki społecznej lub innej instytucji jeżeli mieszkam z ojcem dziecka a ślubu nie mamy i dopóki nie dostanie rozwodu nie możemy go wziąść.

dodam że ja nie pracuję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Czy jak mój partner dostanie separacje sądowa to może wziąść kredyt?
Tak.
Dodatkowo chciała bym się zapytac czy mam mozliwośc na uzyskanie jakies pomoc z opieki społecznej lub innej instytucji jeżeli mieszkam z ojcem dziecka a ślubu nie mamy i dopóki nie dostanie rozwodu nie możemy go wziąść.
Prosze pytać w MOPS. Nie znam sytuacji dochodowej Pani, ani Pani partnera.

dodam że ja nie pracuję[/QUOTE]
 
A mam takie nie typowe pytanie jeżeli on bedzie miał separacje to możemy wziąść ślub koscielny skoro oni nie mieli kościelnego?

bo jedni mówia że tak a inni że nie.

czy zawsze gdy są dzieci to musi być separacja czy sa sytuacje kiedy nie ma separacji a jest odrazu rozwód? są takie możliwości? od czego to zależy?

nic ich nie łączy, nie mieszkaja razem, nie maja wspólnego gospodarstwa na dzień dzisiejszy łączą ich tylko dzieci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A mam takie nie typowe pytanie jeżeli on bedzie miał separacje to możemy wziąść ślub koscielny skoro oni nie mieli kościelnego?
Nie.

czy zawsze gdy są dzieci to musi być separacja czy sa sytuacje kiedy nie ma separacji a jest odrazu rozwód?
Można się od razu rozwieść.

od czego to zależy?
Od tego o co małżonkowie/jeden z małżonków wnioskuje.
 
Jeżeli żona złożyła pozew o rozów( bo adwokat powiedział że najpierw separacja) i mąz złożył w odfpowiedzi o separacje czy na rozprawie można zmienić na rozwód?
 
żona wniosła o separacja bo adwokat powiedział że najpierw separacja potem rozwód. a mąż o separacje i teraz chce zmienić na rozwód od samego początku miał być rozwód ale adwokat jak sie dopiero teraz okazało wnósł o separacja zamiast rozwód i co w takiej sytuacji zrobić.

ona tez chciała rozwód ale adwokat powiedział że nie ma mozliwości rozwód odrazu bo dzieci ale generalnie zalezy jej na rozwodzie
 
żona wniosła o separacja bo adwokat powiedział że najpierw separacja potem rozwód. a mąż o separacje i teraz chce zmienić na rozwód od samego początku miał być rozwód ale adwokat jak sie dopiero teraz okazało wnósł o separacja zamiast rozwód i co w takiej sytuacji zrobić.

ona tez chciała rozwód ale adwokat powiedział że nie ma mozliwości rozwód odrazu bo dzieci ale generalnie zalezy jej na rozwodzie

Raz Pani pisze, że żona wnioskowała o rozwód, raz że o separację - prosze się zdecydować.
Jeśli żona wniosła o separację a mąż w odpowiedzi na pozew o to przystał, odbędzie się takie postępowanie. Modyfikacja pozwu jest jednak możliwa.
 
żona chciała rozwód ale jej adwokat powiedział że najpierw musi byc separacja i wniosła o separacje. ponieważ że mają dzieci ale oboje chca rozwodu tylko adwokat jej namieszał i wniosła o separacje a wolałaby rozwód ale skoro adwkoat powiedział separacja to wniosła o separacje
modyfikacja może byc w czasie rozprawy? czy trzeba pismo wysłac?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
żona chciała rozwód ale jej adwokat powiedział że najpierw musi byc separacja i wniosła o separacje. ponieważ że mają dzieci ale oboje chca rozwodu tylko adwokat jej namieszał i wniosła o separacje a wolałaby rozwód ale skoro adwkoat powiedział separacja to wniosła o separacje
modyfikacja może byc w czasie rozprawy? czy trzeba pismo wysłac?

Modyfikacja pozwu jest możliwa. Pozew modyfikuje powódka (żona).
 
Do góry