reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Separacja

A

Alusia8989

Gość
Witam.Chciałam się zapytać jakie świadczenia nalezą mi się jako samotnej matce jeżeli z mężem jesteśmy w separacji, ja jestem na urlopie wychowawczym, mieszkam z teściami w domu prywatnym.
Moje dzieci mają jedno 11 miesięcy a drugie niecałe 2 latka.

A jeszcze jedno pytanko. Jeśli mam umowe w pracy do września 2011 a oecnie przebywam na urlopie wychowawczym to czy firma może mnie zwolnić?

Pozdrawiam
 
reklama
Witam.Chciałam się zapytać jakie świadczenia nalezą mi się jako samotnej matce jeżeli z mężem jesteśmy w separacji, ja jestem na urlopie wychowawczym, mieszkam z teściami w domu prywatnym.
Moje dzieci mają jedno 11 miesięcy a drugie niecałe 2 latka.
Wiele zalezy czy jest Pani z mężem w separacji orzeczonej przez sąd czy jedynie w separacji faktycznej.

A jeszcze jedno pytanko. Jeśli mam umowe w pracy do września 2011 a oecnie przebywam na urlopie wychowawczym to czy firma może mnie zwolnić?
Zwolnić (przed datą wskazaną w umowie) co do zasady nie może. Niemniej umowa wygasa w dniu wskazanym w umowie.
 
Póki co separacji nie mamy jeszcze wogole. Chcemy się rozstac. Jakie są koszty separacji ? Czym różnią się separacje przez Panią wymienione?
 
Póki co separacji nie mamy jeszcze wogole.
Zatem nie jest Pani samotną matką.

Chcemy się rozstac. Jakie są koszty separacji ?
600 zł.

Czym różnią się separacje przez Panią wymienione?
Separacja faktyczna - faktyczne rozłączenie (niezamieszkiwanie, nie utrzymywanie więzi fizycznej, emocjonalnej, gospodarczej itp.). Separacja prawna - separacja orzeczona przez sąd.
 
Do góry