reklama

Serki homogenizowane

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Kopka, 6 Czerwiec 2012.

 1. Kopka

  Kopka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mam pytanie od kiedy mozna podc dziecku serek homogenizowany? zastanawiam sie nad podaniem mojej corci,ale nie wiem czy nie za wczsnie.Bedzie wdzieczna za odpowiedz;)
   
 2. majandra

  majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jak najpóźniej. Skład serka homo pozostawia wiele do życzenia, więc nie ma co takiego maluszka "truć".
   
 3. reklama
 4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  w zasadzie można od 1 roku życia, ale zgadzam się z opinią że serki nie są dobrym wyborem dla maluchów, najlepiej wybierać produkty przeznaczone dla dzieci (oznaczone jako środki specjalnego przeznaczenia żywieniowego) lub jogurt naturalny.
  Jeśli jednak dobrze patrzę że dziecko ma prawie 5 lat to oczywiście może Pani podać serek homo, dzieciom do 3 roku życia dobrze jest podawać żywność specjalnie dla nich przygotowaną.
   
 5. szczęśliwaa

  szczęśliwaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja mojemu synkowi podawałam odkąd skończył roczek i dwa miesiące. Zgadzam się, że ich skład pozostawia wiele do życzenia - natomiast na pewno nie każdych. można znaleźć też te zdrowe, dobre. nie pamiętam już nazwy, ale jeden w szczególności jest dobry, od lat na sklepowych półkach, w polo ma być jutro na promocji :)
   
 6. Ewula_m

  Ewula_m Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój syn dostaje od jakiegoś czasu serek homogenizowany, do którego składu nie można się przyczepić, bo jest to serek bez cukru ani innych dodatków. Bieluch, w składzie ma mleko pasteryzowane i żywe kultury mleczarskie. Nie musi to być od razu serek waniliowy czy truskawkowy z masą ulepszaczy.
   
 7. kachaa28

  kachaa28 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a co z tymi nowymi bakusiami co podobno sa z witamina d,co o tzm myslicie
   
 8. Mariolciaa

  Mariolciaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dołaczam się do pytania
   
 9. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Z punkty widzenia żywieniowego dzieci mogą jeść serek homogenizowany między 10-11 miesiącem życia czyli wtedy kiedy zaczynamy wprowadzać do diety produkty mleczne. Ponieważ rozszerzaniu diety zawsze przyświeca zasada że nowe produkty podaje się kolejno, osobno i w małych ilościach, powinno zacząć się od produktów jak najbardziej naturalnych bez dodatków cukru czy barwników, z produktów mlecznych tak naprawdę jako pierwszy powinien być podany jogurt naturalny, jeśli dziecko jada go bez problemów wówczas można zacząć podawać serek. Bakusie i inne serki nie są produktami specjalnego przeznaczenia żywieniowego zatem musimy wierzyć producentowi jak chodzi o podany skład, bo te produkty nie podlegają już tak ścisłej kontroli i regulacje prawne są wobec nich bardziej liberalne, zatem mogą w nich być np. sztuczne barwniki, czy są zależy od producenta.
   
 10. reklama
 11. tytanowa@

  tytanowa@ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A już na pewno tona cukru i co najmniej wanilina. Ja nie polecam. Takie serki do zdrowych nie należą. Ich popularność opiera się na reklamie :(
   
 12. kachaa28

  kachaa28 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  a co z paroweczkami ktore sie zwia morlinki??tez podobno specjalnie dla dzieci wyszedl taki produkt.dodam te ma znak pozytywna opinia instytutu matki i dziecka.
   

Poleć forum