reklama

Serpnióweczki- Kuchareczki :D

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sieprniu 2015' rozpoczęty przez Akuku, 28 Styczeń 2015.

1. Akuku

Akuku Fanka BB :)

Tu wstawiamy nasze przepisy na przepyszne jedzonko :D i doopa rosnie ! :D

2. anney

anney Moderator

az piszczy :-)

3. reklama
  4. Akuku

no i napisala analfabetka serpnioweczki zamiast sierpnioweczki ;/ mogę to jakos zmienić ?

5. loveboiled

loveboiled Fanka BB :)

Akuku musisz chyba napisac do admina bo nie mam pojecia czy sama mozesz to zmienic

6. pupui

pupui Fanka BB :)

Bananowe ciasto bez pieczenia

20150128_223404_LLS.jpg 20150128_223213.jpg

Moje proporcje:
    6-7 średnich dojrzałych bananów
    serek mascarpone light
    cukier wanilinowy ( ja dałam duży bo taki miałam)
    galaretka agrestowa do środka
    galaretka brzoskwiniowa na wierzch
    spód z biszkopta
    banan do ozdoby

Pierwszy raz robiłam. Pyszne i zdrowe.

Ugniotłam banany dodałam serek mascarpone, zblendowałam na jednolita masę, dodałam cukier wanilinowy, wymieszałam.
    Glaretkę agrestową rozpuścić w około 350ml wody ( ma być gęściejsza żeby związała masę) jak się ostudzi wlać do masy i wymieszać.

Spód biszkopta umieścić w formie zalać całą masą i do lodówki aż stężeje. Kilka godzin. Później na wierzch banan w plasterki i zalać galaretka.

SMACZNEGO!!

PS. migiem się robi, super smakuje i kalorie zdrowsze :))
    W zależności od ilości bananów czasem trzeba więcej galaretki dać. Mnie wyszło lekkie ale nie rozpływało się po talerzu.

7. lilija

lilija Fanka BB :)

pupi wyglada pysznie mniam! Wypróbuje na weekend !
    Ja ostatnio robiłam sernik z brzoskwiniami, nic wyszukanego, ale Mż uwielbia. Znane ciasto, ale jeśli któraś chce przepis dajcie znać, wpiszę :)

8. nutria

nutria Mama X 2009

pupui... banan + mascarpone brzmi zachwycająco... :)

lilija - ja chcę przepis na sernik - poszukuję idealnego przepisu - przy czym chyba tu pieczenie jest jakieś mega istotne...

a za mną chodza ciasteczka owsiane... czuję, ze w piątek im się nie oprę ;)
    urodzinyBiP+019.jpg
    (Taka babska próba: Ciasteczka owsiane - upgrade)

9. Akuku

Dziewczyny ja polecam strone MojeWypieki.com albo .pl ;)
    Tam jest mnustwo przepisow suuper na ciasta ;)
    Wszystko co robie mi wychodzi i smakuje.. chyba raz mi sernik nie smakowal tylko dla tego ze nie lubie tyh co sa z serkow typu philadelfia.
    Moj m uwielbia sernik wykwintny z jej stronki ja tez go lubie. Lubie tez orzechowy ale nie robie bo Alex uczulony..

10. reklama
  11. pupui

pupui Fanka BB :)

Ja robiłam placek teściowej na mleku bez laktozy i kurcze za gęstą masę grysikową zrobiłam i troche twarda wyszła, smak ok.
    Ale ja nowicjuszką w ciastach jestem. Uczę się na błędach.

Dzieki Akuku. Na pewno skorzystam.

12. lilija

lilija Fanka BB :)

A więc pierwszy przepis : KURCZAK Z ANTYLI dla Borysiatka i nie tylko :). Kiedys nie lubiałam mieszać smaków "poważnych" ze słodkimi, ale niektóre połączenia sa naprawdę świetne.

Składniki:

45g wiórków kokosowych
    4 pojedyńcze piersi z kurczaka (ok.680g)
    400ml mleka kokosowego
    1 duża szczypta kurkumy
    2 średnie pomidory obrane ze skórki, pokrojone w kosteczkę - bez pestek (ja nie dodaję pomidorów, bo nie przepadam za taka formą)
    2 średnie cebulki pokrojone w piórka
    3 gałązki tymianku (ja dodaje z paczki)
    75ml wody
    Sól, pieprz
    1/2 ananasa pokrojonego w kostkę (ja daję z puszki, około 3/4 bo lubię bardzo)
    3 łyżki kolendry
    2 łyżki oleju rzepakowego
    200g ryżu basmati (idealny do tej potrawy)

Przygotowanie:

Piersi z kurczaka myjemy,osuszamy,kroimy każdą na około 4 kawałki (jeśli lubicie mniejsze można śmiało, bo tak naprawdę od was zależy jakie chcecie kawałki kurczaczka w potrawie- ale nie za małe). Doprawiamy solą, pieprzem z obu stron wg uznania.
    Na patelni głebokiej najlepiej wok rozgrzewamy 2 łyzki oleju rzep. wrzucamy kurczaka na rozgrzany olej. Przewracamy i czekamy aż bedzie rumiany.
    Dodajemy cebulę - smażymy 3 minuty.
    Dodajemy wiórki kokosowe i smażymy ok 1 minuty cały czas mieszając.
    Dodajemy mleko kokosowe i 75ml wodę. Dodajemy dużą szczyptę kurkumy, pomidory, ananasy, i tymianek. Przykrywamy.
    Kiedy zacznie się mocno gotować zmniejszamy ogień. Gotujemy 20 minut pod przykryciem, ale jeśli sos jest zbyt rzadki to gotujemy dłużej aby zgęstniał.
    Na koniec doprawiamy solą i pieprzem i dodajemy kolendre. Podajemy z ryżem :)

Poleć forum