reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sex po ciąży...kiedy?

Zajrzalam tu by zapytac o tabletki anty a widze ze temat akurat na topie.

Bylam dzis u lekarza. Wszystko w porzadku wiec poprosilam o recepte na cerazette- powiedzial ze moze mi dac ale on nie jest zwolennikiem pigulek w czasie karmienia bo przenikaja do mleka. Dodal ze pol biedy jak to dziewczynka... Sama mam jakies watpliwosci co do ich stosowania ale co zrobic- gumek nienawidze, maz tez a kolejnych dzieci nie planujemy (chyba ze za 10lat).
Mam wiec 2 opakowania i dzis chyba zaczne brac. Bylam ciekawa jakie sa wasze wrazenia. Mam nadzieje ze moj organizm dobrze na nie zareaguje... Dam znac jakie beda moje odczucia. Pierwszy okres po porodzie mam juz za soba mimo karmienia- po cichu licze na to ze mnie krwawienia omina...
 
reklama
Mi lekarz cerazette przepisał bez pytania czy mojego upomnienia się o nie. Tylko, że ja ich nie wykupiłam bo nie jestem zwolenniczką pigułek w ogóle. Problem w tym, że wolałabym nie zajść w ciążę jeszcze teraz tym bardziej, że jestem po cesarce i całą ciążę bym się pewnie martwiła czy do końca wszystko będzie w porządku. Przedtem z zajściem w ciążę były problemy i trochę to potrwało mimo celowania w owulację więc mam nadzieję, że teraz też tak szybko nam nie pójdzie ale kto to wie, natura lubi płatać figle. Na razie mam nadzieję, że jeszcze nie wróciła mi płodność bo karmię dość regularnie ale jakaś obawa we mnie tkwi, że może jednak.
 
Biore Cerazette od tygodnia i niestety, od kilku dni mam plamienia ktore sie nailaja- dzis to juz troche jak okres. Ech... Tak poza tym cera mi sie troche pogorszyla. Moze to chwilowe, zobaczymy.
 
A Ja biore microgynon i na szczescie nie plamie po nich czuje sie siwetnie nie boli mnie nic ani piersi ani glowa i nie jem wiecej po nich bo czytalam na internecie to takie minusy podawaly dziewczyny po tych tabletkach wiec u mnie trafione w dziesiatke tabletki :) Ale powiem wam ze JA tabletki osttani raz bralam 10 lat temu i tez po nich nie plamilam dziiwie sie ze lekarze mowia ze tak moze byc i ze to jest ok nie powinni wtedy dobrac innych tabletek?
 
Gosia ja reż kilka lat temu brałam microgynon i byłam bardzo zadowolona, gorzej jak go odstawiłam - zaczęłam tyć chociaż już teraz nie pamiętam czy to była wina tych tabletek czy może zmiany trybu życia na bardziej siedzący.
 
Microgynon- pierwszy raz slysze ale to pewnie zwykle anty, nie takie brane przy karmieniu piersia? Ja kiedys bralam harmonet a pozniej yasminelle. Oba mi bardzo pasowaly- kiedys mysle wroce do yasminelle.
Wkurza mnie to krwawienie teraz ale to jakos przeboleje. Tycie? Tylko nie tooo. Moja samoocena chyba by juz spadla ponizej zera...
 
reklama
Do góry