reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sex w ciazy

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
Witam, mam tzw obciazony wywiad polozniczy. Pierwsza ciaze zakonczylismy z powodu smiertelnej wady dziecka. Druga ciaza obumarla w 7 tyg. Obecnie jestem w 3, dokladnie w 12 tygodniu. Lekarz zakazal nam wspolzycia i zastanawiam sie czy faktycznie slusznie, nie mam plamien, zadnych skurczow itd, biore luteine, heparyne i acard. Mowil ze nie mozemy bo sperma ma w sobie cos co moze powodowac poronienia (maly procent ale jednak) i ze moge miec przez to skurcze macicy. Oczywiscie pewnie wiekszosc z was powie ze mamy sie sluchac lekarza, ale zastanawiam sie czy jezeli w obecnej ciazy nie dzieje sie nic zlego, to czy faktycznie moze miec to az taki wplyw ?
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie też z powodu nisko położonego łożyska był zakaz współżycia. Nawet jak łożysko się podniosło to się już tego trzymaliśmy, byliśmy przerażeni plamieniami z początku ciąży. Hardcore to jest leżeć w ciąży przez kilka miesięcy, brak seksu przy tym to pikuś Hormony mogą wpłynąć tak że będziesz miała dużą ochotę na sex. Zamiast stosunku postawcie na bliskość, spacery, rozmowy, wspólne oglądanie filmów itd. Wyśpijcie się :p 9 miesięcy bez współżycia i potem okres połogu, może być Wam trudno, ale to nie widzimisie, tylko poważna sprawa. I Ty i mąż powinniście to zrozumieć że sytuacja jest wyjątkowa. Wszystkiego dobrego dla Ciebie i maluszka :)
Ja tez trochę jestem zdziwiona ,po twoich przejściach, nawet bym się nad tym nie zastanawiala ,ja tez jestem po 2 poronieniach ,i jak zaszlam w 3 raz ,to przez 1 trymestr nawet nie myślałam o sexie ,mój mąż tez nie, oboje się balismy, i jakoś to wytrzymalismy 😉 skoro lekarz tak powiedział to ma powody, a to że nie masz plamien, to nic nie znaczy, ja tez ich nie miałam ,mialam typowo silne objawy ciazowe, a moje dziecko nie żyło.
 
reklama
U mnie też z powodu nisko położonego łożyska był zakaz współżycia. Nawet jak łożysko się podniosło to się już tego trzymaliśmy, byliśmy przerażeni plamieniami z początku ciąży. Hardcore to jest leżeć w ciąży przez kilka miesięcy, brak seksu przy tym to pikuś Hormony mogą wpłynąć tak że będziesz miała dużą ochotę na sex. Zamiast stosunku postawcie na bliskość, spacery, rozmowy, wspólne oglądanie filmów itd. Wyśpijcie się :p 9 miesięcy bez współżycia i potem okres połogu, może być Wam trudno, ale to nie widzimisie, tylko poważna sprawa. I Ty i mąż powinniście to zrozumieć że sytuacja jest wyjątkowa. Wszystkiego dobrego dla Ciebie i maluszka :)
 
Rozwiązanie
Jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza (np. niewydolność szyjki, ryzyko przedwczesnego porodu itp.), to można. Prostaglandyny ze spermy i oksytocyna przy współżyciu nie wywołają porodu, jeśli szyjka nie jest gotowa na poród i nie ma żadnych oznak porodu (odejście czopa śluzowego, rozwarcie szyjki, skurcze itp.). Mi lekarka i położne na szkole rodzenia mówiły, że szyjka reaguje na oksytocynę i prostaglandyny dopiero, jak jest już gotowa do porodu. Czyli współżycie może przyspieszyć poród, jak i tak miało do niego niedługo dojść, ale nie wywoła porodu samo z siebie. Inaczej każde współżycie w ciąży kończyłoby się porodem, a tak nie jest Organizm jest całkiem mądry Więcej informacji na ten temat jest na stronie Link do: Zdrowa ONA - specjalistyczny portal dedykowany zdrowiu kobiety
 
Ostatnia edycja:
Do góry