reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sex w ciąży

reklama
Mnie też pobolewało podbrzusze, tak kłująco, a potem bolał mnie jajnik, ale lekarz powiedział, że to zmiany, macica reaguje, itp. A seks uprawialiśmy do 24 tygodnia, potem niestety pojawiły się problemy w postaci krwawienia i do końca połogu daliśmy spokój, tylko same pieszczoty.
 
matkla cieszę się że się uspokoiłaś.

W zeszłym miesiącu też mnie tak jakoś dziwnie bolał brzuch. Byłam prawie pewna że zaszłam w ciążę, nawet zrobiłam test (wyszedł negatywnie). Myślałam że może za wcześnie go zrobiłam, ale potem dostałam normalnie okres i okazało się że to nie to.
Śmieszna trochę sytuacja, bo zaczęłam się nastawiać psychicznie pomału.
Nie wiem do dziś co to za dziwny ból - w przyszłym tygodniu idę do lekarza :|
 
ja przez pierwsze trymestr wogule nie mialam ochoty na seks. Bylam ciagle senna,zmeczona,doslownie budzilam sie i moglam isc spac spowrotem,no i do tego mdlosci itd,gdzie tu o seksie myslec. Moj jakos to przezyl,ale za to w drugim trym moglam kochac sie na okraglo i seks sprawial mi wiekszosc przyjemnosc niz przed ciaza. My przestalismy sie kochac kiedy bylam w 35 tyg ciazy,a malutka urodzila sie w 37 tyg. Mozliwe,ze wlasnie przez seks mialam przyspieszony porod. Teraz czekamy do konca pologu by powrocic do milosnych igraszek.Avocado2 sennosc przejdzie Ci w drugim trymestrze,czytalam o tym,ze tak organizm kobiety przygotowuje sie do zmian,ktore beda w jej organizmie.
 
Ja z mężem również uprawiałam seks do końca :-) Ostatni raz to chyba z jakieś 3 dni przed rozwiązaniem:tak:, bo sperma pomaga zmiękczyć szyjkę(Tak twierdziła moja położna).
 
tez czytalam o tym,ze pod koniec ciazy sperma moze wywolac przyspieszony porod i fakt zmiekczca szyjke macicy. Wiec jesli nie ma zadnych przeciwskazan to mozna uprawiac seks do ostatnuch dni,bo potem nie predko forma powroci:)
 
U mnie sytuacja jest inna, mój luby nie chce się ze mną kochać. To nasze pierwsze dziecko i jeszcze nie może się z tą myślą oswoić. Ja to zawsze lubiłam seks, ale w tej sytuacji nawet się cieszę, że jestem cały czas zmęczona i śpiąca, to przynajmniej nie boli mnie tak bardzo jego brak. Zastanawiam się jednak, co będzie później, gdy urośnie mi brzuszek. Jak wówczas moja połowica będzie reagować. ech... a w ogóle niedawno się przestraszyłam, ponieważ podczas stosunku odczuwałam ból, a po wyciekło ze mnie trochę krwi. Na szczęście dwa dni później miałam wizytę u lekarza i zapytałam się o to. Nie otrzymałam odpowiedzi, która by mnie zadowoliła. Lekarz powiedział, że to mogą być skurcze macicy i abym normalnie się kochała, a jeżeli to będzie się powtarzało, to abyśmy wstrzymali się na dwa miesiące ze seksem. Poczytałam trochę w necie, że to mogło być obtarcie i przy następnym razie użyliśmy wazeliny i było już wszystko ok. A wystraszyłam się co nie miara. Gin. mnie wkurzył tym brakiem zainteresowania i teraz będę zmieniała lekarza, na takiego, który ma reputację że wyczerpująco odpowiada na wszystkie pytania pacjentek.
 
Tworek masz racje.lekarz jest po to,by kompetentnie odpowiadal na zadawane mu pytania, a nie z łaski. My z seksem w czasie ciazy nie mielsimy problemu.Gdy urosl mi brzuszek kochalimsy sie "na lyzeczki" chyba najwygodnijesza pozycja,dla ciezarnej. Szczerze mowiac to ja raczej mialam obawy co do seksu. Zdawalam sobie sprawe,ze moje cialo niczym nie przypomina tamtego z przed ciazy i wiadomo,jak ja mam sie rozebrac i kochac z partnerem,gdy wygladam jak slonica.Na szczesie moj P cierpliwie i z uczuciem tlumaczyl mi,ze najwazniejsze,ze to jestem ja,a to,ze uroslam tu i owdzie nie ma znaczenie,wkoncu pod sercem nosilam jego dziecko.Mile to bylo z jego strony i mi bardzo potrzebne;)
 
reklama
Witam wszystkie Przyszłe Mamy!

Jestem studentką psychologii i piszę pracę na temat seksualności kobiet w ciąży. Potrzebuję chętne panie do wypełnienia ankiety na temat życia intymnego w czasie ciąży, badanie jest anonimowe i zajmuje ok 10 - 15 minut.

Link do ankiety: Ankieta - seksualność kobiet w ciąży

Można się też ze mną kontaktować mailowo: ania.ankiety@interia.pl

Będę wdzięczna za okazaną pomoc.

Ania M
 
Do góry