reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sex w czasie ciąży

Dołączył(a)
18 Luty 2009
Postów
12
hej.mam takie pytanko.czy można kochać się w 1 trymestrze ciąży i nie wyrządzić krzywdy maluszkowi?wcześniej miałam takie brudzenie.brałam duphaston ale już jest ok i lekarz kazał ni odstawić.czy uprawiać sex będzie teraz bezpiecznie?wizytę mam dopiero za miesiąc proszę pomóżcie!!!:-(
 
reklama
ja bralam leki na podtrzymanie bo mialam krwotok, niemoglismy uprawiac sexu nawet jak przestalam brac leki, lekarz zabronil, potem na chwile lekarz pozwolil ale dostalam skurczy silnych i znowu zakaz.
Skontaktuj sie najpierw z lekarzem, niepodejmuj sama takich decyzji
 
Dokładnie tak jak dziewczyny piszą....zanim lekarz nie powie Ci że możecie to lepiej nie ryzykować...jeśłi ciężko Wam wytrzymać:-) to zadzwoń do swojego ginekologa z pytaniem
 
no ja niestety jestem na przymusowej abstynencji :-( pierwszą ciążę straciłam w 5 tygodniu. teraz jestem w 15tc, a od 4tc na duphastonie i lekarz kategorycznie zakazał współżycia. takiego samego zdania jest moja znajoma ginekolog (która wcześniej mnie prowadziła, ale właśnie urodziła córeczkę). napisała mi w smsie, że nie tylko samo współżycie działa na szyjkę, ale też prostaglandyny w nasieniu i hormony wydzielane w trakcie działają naskórczowo. tylko jak tu tyle wytrzymać bez sexu??? :-( mi się już śni po nocach :-p
 
Akurat w moim przypadku od początku mogliśmy pozwolić sobie na sex. Co prawda do 3 miesiąca miał być to delikatny sex ale zawsze to coś :-) w tym momencie wszystko przebiega prawidłowo i lekarz powiedział żeby się nie martwić i cieszyć się sexem:-):-):-):-):-).:-).ale ja i tak za każdym razem mam takie dziwne wrażenie że może to zaszkodzić malenstwu. no ale jeśli istnieje ryzyko że może coś być nie tak to lepiej poczekać bo przecież to dzieciątko jest najważniejsze
 
ja w 1 trymestrze ciąży zaczełam krwawić na drugi dzień po stosunku przeraziłam się i pojechałam do szpitala lekarz zapisał mi duphason i zabronił sexu ale teraz już mogę spowrotem byle delikatnie najlepiej lezac na boku to podobno najbezpieczniejsza pozycja, ale zanim zaczniesz spytaj lekarza lepiej troche wytrzymac i nie ryzykować.
 
Ja przy duphastonie nie mogłam uprawiać sexu, nawet po jego odstawieniu lekarz kazał mi trochę jeszcze odczekać. Tak jak dziewczyny piszą, takie rzeczy najlepiej skonsultować z lekarzem niż ryzykować.
 
reklama
u nas na szczescie nie mielismy z tym problemu, do ok 30 tyg kochalismy sie normanlnie, na poczatku..w 1 i 2 trymestrze bylo najlepiej bo nie trzeba sie martwic o zabezpieczenia itd.:)) teraz juz troche sie boimy..mimo ze lekarz nic nie mowi..ale rozumiecie to juz 35 tyg..lepiej dmuchac na zimne;))
 
Do góry