reklama

Sezon DYNIOWY!!! propozycje i przepisy ;-)

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez kasia-matiy, 24 Październik 2013.

1. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

Witam serdecznie. Ponieważ zaczął się sezon dyniowy postanowiłam założyć wątek o dyniach. Piszcie tu swoje propozycje na to co można zrobić z dyni, przepisy na pyszne potrawy z dyni i przetwory. Sama chętnie przetestowałabym jakiś ciekawy przepis ;-) Kupiłam już małą dynię na prośbę synka. Zobaczył w sklepie taką dyniową głowę z oczami i buzią i zamarzyła mu się taka własna :-) Dynia już jest, wycięłam kapelusik, oczy i buzię i muszę przyznać, że radość mojego synka jest przeogromna. Dyniowa głowa dostała nawet imię - Tomuś ;-) a pestki już się suszą na słoneczku :-) Zastanawiam się oczywiście czy naszą dyniową głowę da się przerobić później na coś pysznego ;-) Czekam na wasze propozycje ;-) i może jakieś zdjęcia waszych dyniowych stworów? Pozdrawiam :-)

P.S. Ja swoją fotkę wrzucę niedługo ;-)

2. lalaland

lalaland Początkująca w BB

Zupa dyniowa na Halloween :)

Dynia zmiksowana z dużą ilością czosnku i podawana z prażonymi pestkami i grzankami.

1. Dynię pokroić w kostkę, włożyć do garnka, zalać 1 szklanką wody i dusić pod przykryciem przez około 30 minut. Odstawić do przestudzenia.
    2. Przestudzoną dynię zmiksować z czosnkiem na gładko. Przełożyć do garnka, dodać mleko, sól i pieprz, gotować przez 5 minut. Posypać pietruszką i majerankiem.
    3. Na patelni uprażyć pestki dyni i grzanki. Dodać do zupy bezpośrednio przez podaniem.

zrodlo blog

3. reklama
  4. kasia-matiy

hmmm ... nie przepadam za zupami (tym bardziej kremami) ale może kiedyś się skuszę :-)

U nas pan dyniogłowy ma swoje honorowe miejsce w kuchni i zyskał już nawet imię - Tomuś :-) Synek jest nim zachwycony, wita się z nim i robi "papa" gdy wychodzi z kuchni, a nawet karmi go kromkami chleba :-D

DSCN1535.jpg DSCN1540.jpg DSCN1541.jpg

a mnie się marzy jakieś ciasto z Tomusia ;-)

ktoś ma może dobry przepis na dyniowe ciasto???

5. luna89

luna89 Fanka BB :)

A ja wręcz przeciwnie. Uwielbiam zupy i to w szczególności kremy, więc taki dyniowy to dla mnie strzał w dziesiątkę :)

6. cwietka

cwietka Moderator

7. kasia-matiy

Ostatnia edycja: 29 Październik 2013

Poleć forum