reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Siabada, siabada, mydełko fa..

Betii

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2005
Postów
27
Czyli temat dotyczący pielęgnacji, kąpieli, mycia, przewijania i tego typu pielęgnacyjnych czynności przy waszych maluszkach - i wątpliwośći kosmetyczno-pielęgnacyjne dotyczące mamuś :)

Mam pytanie - czy czyścicie już ząbki swoim maluszkom? Bo ja ostatnio kupiłam szczoteczkę, tylko niespecjalnie wiem co na tą szczotkę nałożyć - kupić specjalnej pasty dla dzieci czy solą fizjologiczną, tak jak jej przemywałam dziąsełka? Sama nie wiem..
 
reklama
My myjemy ząbki już od 6 miesiąca :), używamy pasty przeznaczonej dla dzieci od 3-18 miesiąca. Uzywamy bardzo niewielką ilość.. właściwie to moja mała sama sobie myje ząbki od 10 miesiąca nie da włożyć sobie szczoteczki :) ale sama sumiennnie je szoruje :) uważam że powinnaś już zacząć Magdę przyzwyczajać bo później mogą problemy
 
My mamy Oral stage 1 i do tego pastę Oral Stage 1 z pastą do żąbków którą można zjeść i tez regularnie młody szoruje kiełki
 
Michaś też od dawna dba o higiene jamy ustnej. Pastę ma Nannodent i szczoteczke Aquafresh..
Pozdrowionka
 
Witam,

My pasty jeszcze nie uzywamy, mysle ze jeszcze za wczas. Praktycznie nie ma pasty, ktora nie zawiera fluoru, a fluor odklada sie i zle na niego wplywa.
Szczoteczkujemy zawsze przy kapieli, a w dzien Sonia sama czasem dojzy szczoteczke i pobawi sie nia w buzi, bo ciezko to nazwac szczotkowaniem.

 
Witam,

Mam inne pytanko dotyczace higieny:

Jak czesto i czym myjecie glowke?

Myje tak o drugi, czo trzeci dzien, jak zaczyna miec niefajne wloski. Moja mama twierdzi, ze powinnam myc codziennie.

Pozdrawiam,
 
My myjemy łysą bańkę zawsze w kąpieli czyli codziennie..
Ale myśle ze nie ma reguly, u takiego dziecka przeciez ciemieniucha czy łupież raczej nie jest zagrozeniem, wiec mysle ze raczej pelna dowolnosc i poczucie estetyki..
Sandra - ze względu na stan owłosienia nie mamy problemu z niefajnymi włoskami.

Spijcie slodko
 
Ja kąpie Nicole co 2 dzień i myję główkę podczas kąpieli my myjemy głowę mydełkiem które używamy do ciała.. nam już zaczynają rosnąć włoski no ale to nie to co u SONI :)
 
reklama
Witam,

my kąpiemy sie codziennie a główkę tez myję co 3 dzien chyba że jest gorąco i jest spocony to cześciej - główkę myjemy szamponem Nivea rumiankowym

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry